POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Piątek [12.06.2009, 11:07:45] • Region

Miliardy euro na rozwój krajów bałtyckich

Miliardy euro na rozwój krajów bałtyckich

Budowa mostu nad cieśniną Oresund, który połączył Danię i Szwecję kosztowała 2,75 miliarda dolarów. Unia chce finansować także w przyszłości duże projekty państw bałtyckich.(fot. internet )

50 miliardów euro przeznaczy w najbliższych latach Bruksela na rozwój krajów położonych wokół Morza Bałtyckiego.

Komisja Europejska ogłosiła właśnie nową strategię przeznaczoną dla ośmiu krajów tego regionu, w tym także dla Polski. David Sweet z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej mówi w rozmowie z Polskim Radiem, że unijne pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na ekologię, gospodarkę i infrastrukturę.

- Głównym problemem tego regionu jest ekologia, a zwłaszcza zanieczyszczenie Morza Bałtyckiego i położonego dookoła lądu. Musimy też postarać się podnieść poziom ekonomiczny zarówno w obecnej, trudnej sytuacji jak i na przyszłość. Musimy też udoskonalić system połączeń transportowych i zwiększyć dostępność do nich dla wszystkich mieszkańców regionu. Chodzi zarówno o komunikację jak i rynek energetyczny. Wreszcie, chodzi o bezpieczeństwo. Musimy unikać wypadków na morzu i poprawić reagowanie na sytuacje kryzysowe.

Według założeń strategii, unijne środki mają zostać przeznaczone m.in. na redukcję szkodliwych substancji w morzu, modernizację linii kolejowej łączącej Estonię z Polską, poprawę sieci energetycznych w regionie oraz na stworzenie wspólnego systemu nadzoru morza.


2009-06-11, 09:58: Informacyjna Agencja Radiowa


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [15.06.2009, 11:38:38] • [IP: 195.117.222.*]

niestety w Świnoujściu nie będzie inwestycji, nasze miasto nie jest krajem :D

souldal • Niedziela [14.06.2009, 14:04:13] • [IP: 84.209.216.***]

wszytko bedzie jak z kawalu :) Przyjezdza znajomy do pana Janusza do domu a dom przepiekny wielki basen, sauna, sala kinowa, wszystko. Znajomy pyta sie skad ty na to wszystko masz pieniadze...? Wnet Janusz mowi" widziales ten tunel czy most przy wjezdzie do swinoujscia?" Znajomy z oszolomieniem odpowiada"nie" Wnet Janusz" no to juz teraz masz odpowiedz na swoje pytanie " hehe

Gość • Sobota [13.06.2009, 12:21:27] • [IP: 92.42.114.**]

Qurcze jak tu zrobić aby ta forsa trafiła do prywatnych kieszeni?

Gość • Piątek [12.06.2009, 23:33:21] • [IP: 92.42.118.***]

Co z tego że Bruksela da pieniądze skoro i tak my sobie nie damy. Wymyślone przez naszych decydentów bariery, głupota, zawiść i inne polskie przyczyny powodują, że pieniądze z Unii wracają z powrotem, gdyż u nas nie mogą być wykorzystane.

Gość • Piątek [12.06.2009, 22:18:03] • [IP: 80.245.184.***]

...a pieniądze pójdą do kieszeni urzędników.

Gość • Piątek [12.06.2009, 22:07:10] • [IP: 93.94.188.**]

Most przechodzi w tunel, kiedy zbliżamy się do Danii, ponieważ zaraz z brzegu jest olbrzymie lotnisko.To ze względów bezpieczeństwa.Malo tego jadąc mostem obok Nas jadą pociągi...fajny widok...zbiżając się do Danii widzimy lądujące samoloty, wjeżdżamy w tunel i wynurzamy się już w innym kraju:)

Gość • Piątek [12.06.2009, 19:37:13] • [IP: 81.154.180.*]

niemcy na skladke sie zrzuca i fasola

Gość • Piątek [12.06.2009, 19:08:36] • [IP: 217.97.199.*]

a co pomarzyc nie wolno, w Japoni zrobili by to w ciągu roku, ze nie wspomnę o skandynawi, a u nas jak jest kazdy widzi

Gość • Piątek [12.06.2009, 16:27:43] • [IP: 86.136.4.**]

ładne zdjęcie

▀▄▀▄▀▄ • Piątek [12.06.2009, 16:27:14] • [IP: 83.31.187.**]

→Miliardy dla Polski, ale oczywiście ani jednego centa nie dostanie Świnoujście, bo nasza władza prześpi szanse jak zwykle● ▬►"Niema większej porażki niż przegapioenie tej jedynej szansy●"

Gość • Piątek [12.06.2009, 16:26:30] • [IP: 83.21.49.***]

Taki most, to bajka!

Gość • Piątek [12.06.2009, 15:39:29] • [IP: 85.230.235.**]

a zmurek siedzi i pisze komentarze. buahuaha. Myslisz ze jestes anonimowy? :)

Gość • Piątek [12.06.2009, 14:54:08] • [IP: 92.42.113.***]

posłnko Kurszesko, Gasipies i Ryżawy Herr Thusk wam nawalą... aż się posracie ze szczęścia... buehehe:)

Gość • Piątek [12.06.2009, 14:31:14] • [IP: 80.54.123.***]

nasz bałtyk xD

zbyszko • Piątek [12.06.2009, 13:46:27] • [IP: 92.42.116.***]

no i wreście jestem pelen optymizmu dla Naszego tunelu(mostu) bo wiem że jeśli Unia coś postanowi to znaczy że tak będzie a nie jak u Nas w Polsce wieczne obiecanki i robienie sobie taniej kampani wyborczej. pozdrawiam

Gość • Piątek [12.06.2009, 13:43:25] • [IP: 83.31.178.**]

Nie będzie prezia bedzie tunel.

Gość • Piątek [12.06.2009, 11:54:37] • [IP: 93.94.188.**]

To jest most połączony z tunelem:)

Gość • Piątek [12.06.2009, 11:26:49] • [IP: 83.5.65.***]

Do dzieła fachowcy! Albo na bezrobocie. Albo do prac porządkowych.

Gość • Piątek [12.06.2009, 11:19:36] • [IP: 80.245.191.***]

na pewno coś zyskamy teraz jak nie ma kruszeskiej to nikt nie będzie przeszkadzał z tym nitrasem

Gość • Piątek [12.06.2009, 11:17:31] • [IP: 80.245.186.***]

Ale piękny!

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■