POGODA

Reklama


Wydarzenia

wp.pl • Środa [10.06.2009, 10:16:42] • Świnoujście

Gazociąg Północny zaszkodzi dwóm polskim portom

Gazociąg Północny zaszkodzi dwóm polskim portom

Olivier Lantzendörffer(fot. istockphoto.com )

Gazociąg Północny zablokuje rozwój portów w Szczecinie i Świnoujściu - wynika z polskiego stanowiska w sprawie projektu rosyjsko- -niemieckiego rurociągu, do którego dotarła "Gazeta Wyborcza".

Gazociąg Nord Stream chce zbudować konsorcjum kontrolowane przez Gazprom, żeby dostarczać gaz do Niemiec po dnie Bałtyku, z pominięciem Europy Środkowej.

Decydujący głos w sprawie tej inwestycji mają Rosja, Finlandia, Szwecja, Dania i Niemcy, bo rura przetnie wody, na których obowiązują prawa tych państw (mają one status tzw. państw pochodzenia). Natomiast Polska może tylko zgłaszać tym państwom swoje uwagi.

Tymczasem zdaniem polskich władz, Gazociąg Północny uniemożliwi m.in. bezpieczne wpływanie do portów statkom o takim zanurzeniu jak obecnie, bo przecina tor wodny prowadzący do tych portów. Zablokuje w ten sposób ich rozwój i zwiększy ryzyko awarii.

(ab)

Więcej informacji:

źródło: www.wp.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Czwartek [11.06.2009, 19:14:37] • [IP: 80.245.186.***]

ale kolos

LOL • Czwartek [11.06.2009, 02:00:21] • [IP: 217.97.199.**]

Ludzie, dajcie przeczytac te brednie jakiemukolwiek DOKTOROWI (nie mowie profesorowi) w dziedzinie oceanografii/nawigacji to obali te bzdurne teorie.

Gość • Środa [10.06.2009, 23:35:41] • [IP: 79.162.157.***]

dokladnie won ze szczecinem tam i tak wszystko pada.. a swinoujscie tylko ich utryzmuje maja galaxy i niech im starczy :)

Gość • Środa [10.06.2009, 23:11:33] • [IP: 91.36.234.***]

LUDzIE ZAORAJCIE TEN SZCZDECIN BO ON LEZY CONAJMNIEJ 80 KM OD SWINOU8JSCIA

Gość • Środa [10.06.2009, 22:09:28] • [IP: 195.117.222.***]

ale łajba:) cacy;)

Gość • Środa [10.06.2009, 19:31:35] • [IP: 92.42.114.**]

Pewnie rura będzie pływała na wierzchu.

Gość • Środa [10.06.2009, 15:47:27] • [IP: 217.97.199.*]

W internecie jest opracowanie na temat tej rury i zdumiewa, że p.Możejko jeszcze tego nie zauważył.(no tak to przecież nie dotyczy P. Żmurkiewicza) Po przestudiowaniu tego dokumentu można można wyciągnąć tylko jeden wniosek. Jak bardzo Polacy lubią się babrać w własnych brudach bez względu na cenę. Trasy głębokowodne na Bałtyk przez Wielki Bełt już podzielono:1.na Borholmem i do portów północnego i wschodniego Bałtyku 2.prosto do Rostocku, a rura idzie do Greifswaldu. Odrobina refleksji i widać jakiego wała z nas się robi, pogłębianie toru do Szczecina, terminal kontenerowy, mrzonki. Dalej babrajmy się w rozliczeniach, IPN -ach, słuchajmy półprawd a znajdziemy się na śmietniku, czas na refleksje jeszcze jest a może go zabraknąć.

Gość • Środa [10.06.2009, 14:36:08] • [IP: 217.97.193.***]

a co mnie interete szczecin cały czas sie podlepjaja pod świnoujście powinni i tak nam płacic za przejazd przez kanał

Gość • Środa [10.06.2009, 14:31:17] • [IP: 80.245.182.***]

Głupota ludzka nie zna granic. Podobne wypowiedzi pojawiały się gdy kładziono podmorski kabel. Pijane są chyba te ludzie

Gość • Środa [10.06.2009, 14:30:39] • [IP: 217.97.193.***]

Ale przecież o to niemiaszkom chodzi !!, zdusic gospodarczo polskę a w erze kryzysu poprawiac kondycje niemieckich portów. Won z niemcami i ich pomysłami

Gość • Środa [10.06.2009, 13:29:36] • [IP: 88.156.233.***]

niech dalej ci nasi pseudopolitycy obrazaja rosjan, wtedy jeszcze gorzej na tym wyjdziemy.przeciez te badziewia co produkuje nasza gospodarka niemiec nie kupi...a rosjanie by wszystko brali...

Gość • Środa [10.06.2009, 13:27:38] • [IP: 80.245.182.***]

Ten gamoń co pisze taki artykuł to niech udowodni, że ma rację, a nie ciemnotę ludziom wciska pewno jest z PIS-u. Nie będzie przechodził przez nasze wody terytorialne.

Gość • Środa [10.06.2009, 12:12:50] • [IP: 80.54.123.**]

na pis bedziesz glosowac? paluj sie

Gość • Środa [10.06.2009, 12:12:24] • [IP: 92.42.113.***]

już raz się kacapy dogadały z niemcami, pamiętacie?

Gość • Środa [10.06.2009, 11:31:50] • [IP: 80.245.185.***]

tusk niech dalej caluje merkel a debile niech dalej glosuja na po

Gość • Środa [10.06.2009, 11:22:03] • [IP: 217.97.193.***]

No to się nasz rząd popisała amatroszczyzną. Tor wodnym, tam gdzie jest pogłębiany jest pod polską jurysdykcją, ale gazociąg tamtędy nie będzie przechodził. Reszta, czyli obszar nie pogłębiany ma wystarczającą głębokość by obsłużyć każdy statek który przejdzie Cieśniny Duńskie, w tym statki o wiele większe niż te które kiedykolwiek będą mogły zwinąć do Świnoujścia, o Szczecinie nie mówiąc.

Gość • Środa [10.06.2009, 11:08:10] • [IP: 217.97.193.***]

To on nie będzie zakopany pod dnem ??

ktoś • Środa [10.06.2009, 10:33:44] • [IP: 88.156.233.***]

Skoro ten gazociąg nie przecina naszych wód terytorialnych, to teoretycznie gówno nam do tego i nic nie możemy zrobić:/ Zresztą wydaje mi się że trochę przesadzają z tym że zablokuje on rozwój naszych portów.

Gość • Środa [10.06.2009, 10:24:51] • [IP: 217.97.199.**]

wszystko dzieki niemcom

Gość • Środa [10.06.2009, 10:21:08] • [IP: 83.14.49.***]

polski kundel znowu ujada...

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■