POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.06.2009, 06:53:06] • Świnoujście

Brakuje ścieżek rowerowych w centrum

Brakuje ścieżek rowerowych w centrum

fot. Sławomir Ryfczyński

Rowerzyści, którzy jadą po trasie rowerowej po Wybrzeżu Władysława IV (od Jana z Kolna do Chrobrego) skarżą się, że w pewnym momencie ścieżka się kończy i muszą zjeżdżać na ulicę.

To niebezpieczne zarówno dla rowerzystów, jak i kierowców samochodów.
- Jedziemy tędy dość szybko z promu. Auta z Chrobrego stoją na „stopie”. A rowerzyści nie patrzą, tylko wyjeżdżają nam prosto pod koła – denerwują się kierowcy.

Brakuje ścieżek rowerowych w centrum

fot. Sławomir Ryfczyński

Rowerzyści mówią, że najlepiej by było, gdyby zbudowano ścieżkę na Wybrzeżu Władysława, nad kanałem.
- Jest szeroki chodnik, nie przeszkadzalibyśmy sobie nawzajem z pieszymi – tłumaczą. – A miasto robi trasy rowerowe gdzieś na uboczu a w centrum ta sprawa jest zaniedbana.


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

centralna Polska • Sobota [13.06.2009, 17:57:48] • [IP: 81.219.73.***]

do esembe, co ty chcesz od tych Niemców !! bez nich Świnoujście by zdechło, 50% klientów w restauracjach i kawiarniach, 20% w sklepach w których wbrew temu co piszesz nie jest drożnej niż w innych miastach, to wlasnie oni. kolej sfinansowali sami, a korzystać możne każdy, budowa ścieżek dla Niemców? możne masz racje, bo mieszkańcy wola tłuc się w samochodach niż Korzystać z takiego luksusu jakim są trasy dla rowerów (przypomnę Świnoujście ma na głowę mieszkańca najwięcej tego typu tras w Polsce) super ze miasto się rozwija i tylko pozazdrości

esembe • Czwartek [11.06.2009, 19:33:08] • [IP: 80.245.184.**]

niemcy chca sklepow, buduja im sklepy niemcy chca kolejki, buduja im tory niemcy chca pojezdzic sobie rowerami, trzeba koniecznie budowac sciezki rowerowe ! FAST !!11 bo niemcy chca sie garnac po swinoujsciu !!111 niemcy przyjezdzaja do swinoujscia i robia tu zakupy wiec ceny towarow sa zwiekszane pod niemcow, i kto na tym traci, no tak. .." bo niemcy chca..."

Gość • Czwartek [11.06.2009, 11:13:20] • [IP: 88.156.234.***]

Wpis ponizej, bardzo trafny, popieram, a pani Agatowska moglaby sie wykazac w realizacji. Takie tanie i proste rozwiazanie, a jak potrzebne !!.

Gość • Środa [10.06.2009, 23:28:26] • [IP: 92.42.118.***]

Kiedy zostaniee wykreślona ścieżka na ulicy Piłsudskiego i skomunikowana z innymi ścieżzkami. NIe trzeba budowaać, wystarczy wykreślić linię i oznakować. Tak robią na zachodzie Europy.

Gość • Środa [10.06.2009, 21:51:56] • [IP: 92.42.117.***]

Można wziąć wzory z innych miast Unii Europejskiej, jak oni usprawniają ciągle narastający ruch rowerów.Jeszcze nie ma sezonu, a już kłopoty z rowerami a będzie więcej.Byłam w Belgii w Gandawie, tam w centrum postawiono na sporym placu stojaki na rowery, taki parking, bardzo fajny pomysł, u nas też by się to przydało.

Gość • Środa [10.06.2009, 14:40:12] • [IP: 217.97.193.***]

dlatego tak jest bo psychiczni to organizują niemają zielonego pojęcia o ruchu drogowym ale prezio mówi ma być scieżka do centrum i jest wjazd do kościoła zamiast puscić ul.rybaki i przez nowe netto to oni centrum dalej

Gość • Środa [10.06.2009, 12:03:07] • [IP: 92.42.117.***]

Wzdluz kanalu tez nie ma sciezki rowerowej a jada po nabrzezu chodniku, potem po chodniku przez marynarzy nie schodzac nigdzie z roweru przejezdzajac przez pasy...

Gość • Środa [10.06.2009, 11:55:21] • [IP: 195.117.222.*]

nic nie trwa wiecznie

Gość • Środa [10.06.2009, 11:37:49] • [IP: 80.245.186.**]

to że brak ścieżek to nie upoważnia rowerzystów do jazdy po chodniku!! !! 1 1 1 ! ! 1

Gość • Środa [10.06.2009, 10:37:07] • [IP: 217.97.199.**]

Gość • Środa [10.06.2009, 09:22] • [IP: 92.42.119.***] Ty" autentyczny fakt" a znasz jakies inne fakty jak nie autentyczne ? A tak wogole to powinno byc dopuszczone poruszanie sie rowerem po chodniku z uwzglednieniem prawa do pierwszenstwa dla pieszych i ograniczeniem predkosci tak zeby nie stwarzac zagrozenia. Dla osob starszych byloby to spore ulatwienie i bezpieczenstwo. A co do tego ze kiedys nie bylo sciezek to mozna powiedziec tylko tyle ze kiedys to liczba samochodow bylo nieporownywalnie mniejsza niz obecnie, auta byly" slabsze" wiec jazda jezdnia nie stwarzala az takiego zagrozenia. A tak wogole to rzeczywiscie w centrum troche brakuje wydzielonych pasow tylko dla rowerow chociaz z drugiej strony czy musimy koniecznie jezdzic rowerem przez centrum skoro nie potrafimy badz sie boimy ? Mozna jechac nad kanalem. Nasze miasto ma tak male centrum ze jezeli juz koniecznie musimy dojechac do jakiegos sklepu w centrum to zaden problem zeby jezeli juz ktos az tak nie potrafi jezdzic jezdnia podszedl kawalek.

Gość • Środa [10.06.2009, 10:01:12] • [IP: 80.245.182.***]

a tak wogóle, czy rower jest pojazdem?to jest głupie, że nogi idą a d..a jedzie.zdecydujcie sie więc-czy chodnik, czy jezdnia?po co ścieżki rowerowe?

Gość • Środa [10.06.2009, 09:38:51] • [IP: 80.245.187.***]

Wczoraj na skrzyzowaniu 11 Listop.i WP byla stluczka?rowerowa z samochodem.Padal deszcz i burza, ale brak jakichkolwiek wiadomosci na ten temat bo fotografa przy tym nie bylo.

Gość • Środa [10.06.2009, 09:22:37] • [IP: 92.42.117.***]

niemców

Gość • Środa [10.06.2009, 09:22:20] • [IP: 92.42.117.***]

Zapomnieli dodać że to scieżki dla niemówww

Gość • Środa [10.06.2009, 09:22:14] • [IP: 92.42.119.***]

To niech zwiedzają miasto i jazda nad morze, a jak nie to kształcić się zdziebko i przestrzegać kodeksu drogowego, kiedyś nie było ścieżek a karty rowerowe i jakoś jeździli. Dziś święte krowy hamujące przed zakrętem, bo nie potrafi skręcić tylko zejdzie i obróci rower w drugą stronę(autentyczny fakt ;D aż mi gałki wyskoczyły). To po co na rower wsiada?

Gość • Środa [10.06.2009, 09:12:59] • [IP: 95.49.179.***]

wiecej ich jezdzi po chodnikach niz po ulicach.

Gość • Środa [10.06.2009, 08:37:58] • [IP: 88.156.234.***]

NA ARMII KRAJOWEJ ZAPOMNIELI ZROBIĆ

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■