POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Środa [03.06.2009, 19:47:14] • Świnoujście

ZWiK bez pieniędzy z Unii

ZWiK bez pieniędzy z Unii

Dawid Brzozowski – Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej(fot. Sławomir Ryfczyński )

Świnoujski Zakład Wodociągów i Kanalizacji nie otrzymał unijnego dofinansowania na modernizację sieci wodociągowej. Powód? Błędy w dokumentacji. Wniosek opiewał na 6,6 mln zł, zaś cała inwestycja miała kosztować prawie 8,3 mln.

Za te pieniądze miało być zmodernizowanych ponad 4 km sieci wodociągowej. Prezes świnoujskiego ZWiK-u Adam Makieła mówi, że w ub. roku wniosek był oceniony bardzo dobrze, teraz jednak nie przeszedłby weryfikacji ze względu na niezgodność polskiego i unijnego prawa dot. ochrony środowiska.

Pieniądze miały pochodzić z programu "Infrastruktura i Środowisko". Wymogi są tu jednoznacznie określone mówi wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Dawid Brzozowski.

Świnoujski ZWiK ma jeszcze szansę otrzymać pieniądze w konkursie który ma być ogłoszony we wrześniu.


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-47 z 47

Gość • Środa [03.06.2009, 23:46:34] • [IP: 87.96.122.**]

Wybierać nieudaczników, tak trzymać = SLD.

Gość • Środa [03.06.2009, 23:44:30] • [IP: 80.54.123.***]

słuchajcie, skoro żmuras oprócz bazy rybackiej która w tym miejscu blokuje rozwój terminalu nie zdobył praktycznie żadnych pieniędzy unijnych (nie liczmy tych ścieżek rowerowych czy wymiany kulturalnej bo to bździny) to podlegli mu przydupasy od kogo mieli się uczyć? A czy prezes ZKM-u rajmus co upierdolił spółkę w stoczni przez swoją nieudolność napisał choć jeden wniosek? A czy podobny mu prezes PEC spłodził cokolwiek? Ja się nie pytam czy dostali bo wiem, że nie. Ja się pytam czy PRÓBOWALI. Nie wspomnę o managerach z osiru bo tam sama komuna. Więc makła się choć starał! Pozwolił by jego pracownicy napisali wniosek. A wiecie jak by go żmuras opieprzył gdyby to był dobry wniosek? Łącznie z dymisją!

Gość • Środa [03.06.2009, 22:36:40] • [IP: 93.94.188.***]

głosowaliście to macie, nie głosowaliście siedźcie ciho

Gość • Środa [03.06.2009, 22:34:48] • [IP: 217.97.199.*]

Czy przy kolejnych wyborach nadal będziecie tak durni i spolegliwi /mimo że w kartkę wyborczą nikt wam zajrzeć nie może/ że wybierzecie nieudaczników = SLD? Macie ponad rok na myślenie.

████■██ • Środa [03.06.2009, 22:33:38] • [IP: 95.49.170.**]

Co kopiujesz Kłeńku !!▬►[IP: 80.245.183.***]

████■██& • Środa [03.06.2009, 22:00:15] • [IP: 80.245.183.***]

tam mąż agatowskiej jest jak nic

████■██& • Środa [03.06.2009, 21:17:12] • [IP: 95.49.170.**]

A miało być tak pięknie●♠♣♥♦ ☼ ♪♫♫♪

Gość • Środa [03.06.2009, 21:16:47] • [IP: 80.245.190.**]

Za nieudolność kadry kierowniczej jest tylko jedno wyjście, DYMISJA. Jest coś takiego jak odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Ale jak sie przyjmuje kolesiów bez przygotowania fachowego tylko zeby zapewnic im godziwe wynagrodzenie to takie są tego skutki.

Gość • Środa [03.06.2009, 21:15:47] • [IP: 92.42.118.***]

Należy dać im spokój, czego można wymagać od słabych ludzi. Problem jednak będzie tak długo jak dlugo na stanowiska kierownicze wybierani będą ludzie z klucza politycznego, a nie w oparciu o wyksztalcenie, kompetencję, doświadczenie i chęć do pracy. Za kilkadziesiąt lat ci obecni" klucznicy" odejdą i wtedy będzie lepiej. Niestety nie ma szans na zmiany w oparciu o oczywiste, merytoryczne kryteria. Jeszcze dlugo niemądrzy będą występować w roli mądrych, a mądrzy będa mogli się tylko temu przzyglądać z politowaniem.

Gość • Środa [03.06.2009, 21:12:45] • [IP: 90.129.79.**]

widac ze sie spas na publicznej kasie ten gosciu na zdjeciu

Gość • Środa [03.06.2009, 21:00:06] • [IP: 83.31.249.***]

co za kolo

Gość • Środa [03.06.2009, 20:52:49] • [IP: 80.245.188.***]

Zdolna ekipa od absurdalnych cen za wodę.

Gość • Środa [03.06.2009, 20:49:23] • [IP: 80.245.188.***]

Po co nam pieniądze z unii, czyż nie łatwiej będzie podnieść ceny mieszkańcom.

Gość • Środa [03.06.2009, 20:43:06] • [IP: 195.117.222.***]

Z czego na pewno jeden meneger jest młody. I tak stawiajmy na młodych a wyjdzie jak zawsze.

Gość • Środa [03.06.2009, 20:40:44] • [IP: 95.49.179.***]

OSiR zatrudnił dwóch" menedżerów" i też ani centa nie dostał z Unii. Komuchy nie umieją rządzić ani porzadnie pracować. Miasto mogłoby kwitnąć, a mieszkańcy poczuć się u siebie, gdyby w 2006 nie wybrano tego mafiosa. Teraz za późno, zostaje tylko zacisnąć zęby i poczekać do następnych wyborów.

Gość • Środa [03.06.2009, 20:32:29] • [IP: 217.97.193.***]

towarzysze kierownicy stołevzki powli odklejają sie od dupci i cała świta do wymiany w tym zakładzi to prokurator powinien się zająć ale to też sekretarz

Gość • Środa [03.06.2009, 20:25:07] • [IP: 80.245.190.*]

Najważniejsze, zeby Makieła miał kase. Miasto nieważne. Powiedział mi hydraulik, ze woda płynie w rurach taka, że co kilka lat trzeba będzie rozkłuwac ściany i wymieniać rury, bo już po kilku latach jest 0, 5 centrymetra przelotu. Reszta zarosła kamieniem i wkrótce woda przestanie płynąć do pralki.

Gość • Środa [03.06.2009, 20:17:25] • [IP: 217.97.199.*]

Bo od lat nie ma w tej gminie fachowców od pozyskiwania środków unijnych i prawidłowego wypełniania wniosków.Wrzaski prezydenta o politycznym traktowaniu wniosków wzięły w łeb.A szara rzeczywistość zawyła.Wymienić go.

Gość • Środa [03.06.2009, 20:12:49] • [IP: 217.97.199.*]

Oczywiscie vtowarzysze znaja sie na wszystkim, a szczegolnie ten jeden.

Gruby • Środa [03.06.2009, 20:06:34] • [IP: 86.161.180.***]

no ladnie i tyle kasy poszlo sie *, co za barany

Gość • Środa [03.06.2009, 19:50:04] • [IP: 80.245.190.*]

Wszędzie wymieniaja kadry na młodych, kompetentych ludzi a w Świnoujściu skansen PRł-u z tymi emerytami wojskowymi nie wykazujacymi nawet zdrowego rozsądku.

Gość • Środa [03.06.2009, 19:48:14] • [IP: 95.49.179.***]

No to zaleje nas teraz G*WNO z nieczynnej kanalizacji. Biada!

Oglądasz 26-47 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■