POGODA

Reklama


Wydarzenia

Gimnazjum Publiczne nr 1 • Środa [03.06.2009, 07:23:54] • Świnoujście

GP1 zaprasza na musical Spirala

GP1 zaprasza na musical Spirala

fot. Sławomir Ryfczyński

Młodzież Gimnazjum Publicznego nr 1 pod kierunkiem p. Jadwigi Widawskiej przygotowuje musical ,,Lata osiemdziesiąte”. Pomysł zrodził się już w I semestrze i od tego czasu nasi uczniowie wraz ze swoją opiekunką pracowali nad scenariuszem. Jest to opowieść o Polsce lat 80-tych ze swoimi mrocznymi i radosnymi chwilami.

Akcja rozgrywa się w klubie studenckim ,,Spirala”, w którym młodzież studencka realizuje swoje muzyczne pasje, bowiem w tym okresie rozkwitł nurt rock and roll´a. Widowisko wpisuje się również w tegoroczne obchody XX rocznicy obalenia komunizmu. Spektakl będzie można obejrzeć 8 i 9 czerwca – są to imprezy zamknięte, oraz 10 czerwca, kiedy to zapraszamy mieszkańców Świnoujścia do Sali Teatralnej MDK na godz. 18.00.

Gwarantujemy widowisko na najwyższym poziomie: rodzice poczują klimat lat 80-tych, a dla ich dzieci i młodzieży będzie to ,,żywa” lekcja historii ilustrowana wyśmienitą muzyką i wspaniałymi wykonaniami.

Uczestnicy artystycznego projektu-uczniowie GP nr 1


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 75

Gość • Środa [03.06.2009, 14:07:04] • [IP: 93.94.186.***]

to calkiem innego niż jakaś 'prywatka', ktorą grają w kółko od 3 lat, to juz jest nudne, Gp1 wlasnie ma pomysly i ciagle robi cos innego.. gp2 zal

Gość • Środa [03.06.2009, 14:04:08] • [IP: 192.168.100.**]

dzieci po co te swary- nie umiecie jeszcze robic żadnych musicali- uczcie sie od profesjonalistów - domagajcie sie aby prawdziwi aktorzy i prawdziwi choreografowie i profesjonalni reżyserzy z wami pracowali to moze kiedys któres z tych gimnazjów bedzie miało cos na kształt przedstawienia- narazie to szkolne występy sa i jednych i drugich i nie zmieni tego fakt, ze nazwiecie to rewią spirala czy karuzelą

Gość • Środa [03.06.2009, 13:39:39] • [IP: 92.42.116.**]

tyrryry

Gość • Środa [03.06.2009, 12:17:30] • [IP: 192.168.118.***]

A my zapraszamy pojutrze na mecz FLOTY!!

Balddi • Środa [03.06.2009, 12:00:23] • [IP: 80.245.182.***]

czy wysmienita muzyka tam bedzie, to osobie bym musial zobaczyc, pewnie wybiora najbardziej znane utwory z lat 80, ale to sie jeszcze zobaczy ;d

Gość • Środa [03.06.2009, 11:25:39] • [IP: 92.42.115.***]

A lata siedemdziesiąte widziały? A też wystawiają i nic nikomu nie przeszkadza-chyba, że kopia!!

Gość • Środa [03.06.2009, 11:14:35] • [IP: 80.245.190.**]

dzieci, które nigdy komunizmu na oczy nie widziały będą o nim jakieś musicale wystawiać... a to dobre!

Gość • Środa [03.06.2009, 10:58:20] • [IP: 92.42.114.**]

Uczniowie GP2 zamiast siedzieć w internecie mogliby wziąć się do nauki, być może udałoby się im uzyskać poziom uczniów GP1 (patrz wyniki egzaminów). Wiedzieliby wówczas, że plagiat to skopiowanie." Spirala" natomiast nie jest przypadkową prywatką, tylko wpisuje się w upamiętnienie 20 rocznicy obalenia komunizmu. Przy okazji przypomina muzykę lat 80-tych. Zapowiada się więc widowisko z tzw." wyzszej półki". Gdzie ten plagiat? Niech każdy robi swoje.

Gość • Środa [03.06.2009, 10:35:17] • [IP: 83.19.184.**]

CHORA jest ta cała rywalizacja tych dwóch Gimnazjum! Wg mnie powinny ze sobą współpracować - zwłaszcza, że znajdują się obok siebie. A wydaje mi się, że P. W... skoro jest taka pomysłowa, uzdolniona to mogłaby być jeszcze bardziej kreatywna a nie powielać pomysły, które NIEREALIZOWAŁA sama!

Gość • Środa [03.06.2009, 10:26:42] • [IP: 93.94.184.**]

pomysłodawcą obydwu" Prywatek" w GP 2 BYŁA pani Stachula Ania, którą bardzo serdecznie pozdrawiam

gp2 • Środa [03.06.2009, 10:25:44] • [IP: 92.42.118.***]

ahh i znów plagiat gp1. Jak nie to ich 'mam talent' to teraz jakaś 'spirala'. Do naszej prywatki to się nawet umuwało nie będzie.

Gość • Środa [03.06.2009, 10:22:24] • [IP: 80.245.190.***]

co nie zmienia faktu, że GP1 cierpi na brak pomysłów i wszystko plagiatuje od najlepszych! najpierw to całe" mam talent" które jest tym samym co GP 2 ma od 5 lat teraz to przedstawienie, a za chwilę to nam niepowtarzalną panią dyrektor splagiatują. Niech GP1 zacznie myśleć i wymyśli coś samo !

Gość • Środa [03.06.2009, 10:17:11] • [IP: 92.42.117.***]

Niech się młodzi uczą i bawiąZobaczcie jak dużo młodych w Świnoujściu rozśpiewało się i zaczęło grać na instrumentach., np;gitarze.

Gość • Środa [03.06.2009, 10:10:23] • [IP: 80.245.182.***]

Sprawa jest taka, że P. Widawska zrobiła przedstawienie wspólnie z uczniami, a potem zostało zgłoszone do projektu, , Szkoła bez przemocy'' więc była zaplanowana 2 cześć. Szkoda, że jest to samo, ale cóż może przedstawienie GP1 będzie bardzo fajne, życzę powodzenia ;)

Mount R • Środa [03.06.2009, 09:47:50] • [IP: 80.245.189.***]

przestańcie już z tymi zarzutami o plagiat-to takie małe i żałosne.Chyba raczej powinniście byc dumni że ktoś inny powiela dobre pomysły.

Gość • Środa [03.06.2009, 09:40:04] • [IP: 95.129.224.***]

Masakryczne do zrzynanie... ;] No ale cóż.. jaka szkoła takie pomysły ; D

Gość • Środa [03.06.2009, 09:19:42] • [IP: 80.245.180.***]

Najlepiej jak było wie P. D...i P. St... w GP.. Podziwiajcie nas na występach - warto !! o wspaniałym plakacie nie wspomnę - zobaczycie sami - będzie u WAS (Piotr K. się trochę nad nim napracował- wielki kunszt!!)

Gość • Środa [03.06.2009, 09:14:20] • [IP: 80.245.184.***]

ahahahha ale **** z gp1 zrobcie cos swojego w koncu a nie caly czas zrzynace tak jak" mam talet" czy jak to sie zwie

uczeń GP2 • Środa [03.06.2009, 08:51:40] • [IP: 80.245.190.***]

Chciałbym zaznaczyć, że pomysłodawcą ubiegłorocznej prywatki nie była obecnie pracująca w GP1 pani Widawska. Scenariusz pisali głównie uczniowie, którzy poświęcili wiele swojego cennego czasu. Najłatwiej jest skopiować pomysł. A tak w ogóle z tego co wiem prawa autorskie do przedstawienia i jego ewentualnej kontynuacji ma GP2 więc GP1 najzwyczajniej w świecie ukradło pomysł i sens przedstawienia Gimnazjum Publicznemu nr 2 !!

Gość • Środa [03.06.2009, 08:31:04] • [IP: 80.245.180.***]

CHYBA NIE JEST KOMUŚ ZNANY WYRAZ PLAGIAT ARTYSTYCZNY-DODAM ŻE ZOSTAŁ ON POCZYNIONY PRZEZ DWÓJKĘ!! ZDAJE SIĘ, ŻE TO WY NIE MACIE ŻADNYCH POMYSŁÓW I MAŁPUJECIE, NIE POTRAFIĄC BYĆ OBIEKTYWNYM-TYLKO NAD WYRAZ ZŁOŚLIWYM!!

Gość • Środa [03.06.2009, 08:24:49] • [IP: 92.42.116.**]

No dobra nawet jeśli P. Widawska przeszła teraz do Gp1 to skoro ma tyyyyyyyyyyyyle pomysłów to czemy nie zrobi czegoś nowego?

Gość • Środa [03.06.2009, 08:16:58] • [IP: 80.245.180.***]

Do Jagi (niżej) czytaj WYRAŹNIE poprzedni artykuł!! i spróbuj go zrozumieć

jaga • Środa [03.06.2009, 08:09:44] • [IP: 92.42.118.***]

a moze tak gp1 samo wpadnie ma jakis pomysl zorganizowania imprezy a nie kradnie wszystkiego z gp2

Gość • Środa [03.06.2009, 07:52:52] • [IP: 80.245.180.***]

W ocenie GP-2 nikt w Świnoujściu nie może realizować musikali-cha, cha!! Organizator i pomysłodawca widowiska pracuje w w GP-1 (poprzednio w GP-2), ma prawo realizować swoje pomysły z młodzieżą, która chętnie włącza sie w nie. Niech poprzednik zastanowi się, czy GP-2 ma prawo kontynuować projekt i mówić, że był to pomysł dzieci. Tematyka tego widowiska jest wyraźną kontynuacją ubiegłorocznego musikalu bardziej ambitną, a nie kopią lat 70.Zapraszamy 10 czerwca - ocenicie sami.

Gość • Środa [03.06.2009, 07:26:52] • [IP: 80.245.178.**]

Fajnie ze cos sie dzieje tylko czemu kradnie sie pomysly od gp2 ?

Oglądasz 51-75 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■