POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [02.06.2009, 06:27:17] • Świnoujście

Matki z dziećmi żebrzą na ulicach

Matki z dziećmi żebrzą na ulicach

Kobieta z małą dziewczynką żebrze na świnoujskiej promenadzie(fot. Wojtek Basałygo )

Do żebrania nie zawahają się użyć nawet kilkumiesięcznych dzieci. Młode kobiety siedzą z maluchami na chodniku, a w ręku trzymają urwany kawałek kartonu z prośbą o pieniądze. Inne chodzą z dziećmi po promenadzie i grając na akordeonie chcą jałmużny.

Mało kogo taki widok nie wzruszy. Większość z nas sięga do portfela po kilka drobnych. Tymczasem większość z nich żeruje na naszej naiwności. Przerażające jest, że nachalnie zaczepiają ludzi i gardzą kupnem jedzenia lub ciepłego posiłku. Chcą tylko pieniądze.
- Próbowałam wytłumaczyć tej pani, żeby nie zaczepiała naszych klientów – mówi właścicielka kawiarni przy promenadzie. - Wyszła z ogródka, lecz wróciła gdy się tylko odwróciłam – dodaje.
Oprócz matek z dziećmi można zobaczyć mężczyzn o kulach proszących o kilka drobnych w kolejce samochodów pod przeprawą promową. Zazwyczaj są to osoby, które z żebractwa uczyniły główne źródło utrzymania.
- Widziałem jak jeden z żebraków zmęczył się chodzeniem między samochodami i pożyczył kule zdrowemu koledze by robił to samo – mówi pan Kuba – kierowca stojący w kolejce na prom.
Żebrak zarabia dziennie więcej niż uczciwie pracujący człowiek. Kilka minut wystarczy żeby zebrać w sezonie kilkanaście złotych.
Jak rozpoznać żebraka-oszusta od naprawdę potrzebującego człowieka? Jeśli mamy wątpliwość czy żebrząca osoba naprawdę potrzebuje naszej pomocy najlepiej skierować taką osobę do instytucji pomagającym potrzebującym. A samemu regularnie wspierać np. przelewem bankowym takie ośrodki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 94, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-94 z 94

zniesmaczona. • Wtorek [02.06.2009, 08:14:00] • [IP: 93.94.184.***]

moja mama urodziła mnie również jak była młoda. tato musiał rzucić szkołe i do pracy. ale nikt nie żebrał u mnie w rodzinie. zamiast wzruszac przechodniów do roboty by się wzięła.!

Gość • Wtorek [02.06.2009, 08:10:46] • [IP: 88.156.233.***]

Żebractwo, psy /ich fizjologia na ulicach/, rowerzyści na promenadzie- to plagi Świnoujścia.

Gruby • Wtorek [02.06.2009, 08:09:52] • [IP: 81.154.164.***]

Trampy z pod promow sa najlepsze zebraja na zarcie, jadac kiedys pod wieczur na 4 wiatry niewierzylem wlasnym ocza!muzyka, lampiony, swiatelka, gril i wodeczka, a kto na imprezie panowie chodzacy o kulach i slepcy z pod bielikow, myslalem ze *ze smiechu;)

Mount R • Wtorek [02.06.2009, 08:05:18] • [IP: 80.245.189.***]

Wykorzystywanie dzieci do żebractwa to przestępstwo.Jeśli będziecie świadkami takiej sceny wzywajcie gliny, bo na MOPR nie ma co liczyc.

Mount R • Wtorek [02.06.2009, 07:59:17] • [IP: 80.245.189.***]

Lumpki z pod promu robią się coraz bezczelniejsze.Ostatnio musiałem jednego trochę trzepnąc bo mnie zbluzgał jak mu odmówiłem papierosa. Teraz omijają mnie szerokim łukiem-może to jest jakaś metoda na nich.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 07:57:40] • [IP: 88.156.233.***]

Żebractwo powinny być karalne, a nawet zabronione. Swoją drogą dlaczego takie ngromadzenie żebraków w Świnoujściu, za garanicą /u Niemców/już Rumunów nie ma, dlaczego?

Gość • Wtorek [02.06.2009, 07:56:09] • [IP: 88.156.233.***]

Żebractwo powinny być karalne, a nawet zabronione. Swoją drogą dlaczego takie ngromadzenie żebraków w

Mieszkaniec • Wtorek [02.06.2009, 07:37:24] • [IP: 82.145.81.***]

Jest nawet" śpiewający żebrak" pod samą granicą. Dałem mu ulotkę z banku niegdyś i ludzie szybko przestali mu dawać kasę. Przynajmniej Polacy. To samo jak kiedyś Władziowi dałem ulotkę, temu co został wyrzucony na Modrzejewską. Przez miesiąc nikt mu nie chciał dać ani grosza, bo w czapce miał ulotkę kredytów z banku.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 07:25:28] • [IP: 84.19.42.***]

kazac im spi*** do roboty...

Gość • Wtorek [02.06.2009, 07:23:43] • [IP: 93.94.186.***]

Chciało się Rumunii i Bułgarii do strefy Schengen to teraz trzeba się z takimi obrazkami pogodzić.Ja jednak nie daję i nie będę dawał bo mi nikt nie daje.

UWAGA!na oszustke w dresi • Wtorek [02.06.2009, 07:23:37] • [IP: 93.94.184.**]

Laska z dresie adidasa i butach Puma podeszla do mnie ostatnio i chciala kase powiedzialam ze zaraz wezwe policje to odwrocila sie i powiedziala spier...ku...! Bardzo pieknie sie zachowala.Wieczorem widzialam jak siedziala w pubie i jadla i pila lepsze rzeczy ode mnie!Ludzie nie dawajcie sie oszukac.Moja mama pracujaca w sklepie sprzedala jej ciuchy tez nie za mala kwote!Ja musze od rana do wieczora ciezko pracowac aby zarobic 1500 zł a ta laska ma dniowki z okolo 500 zl w sezonie jeszcze lepiej bo nasi sasiedzi to daja i po 10 euro malej zebraczce.Trzeba cos z tym zrobic!!Tak nie moze byc.W Polsce raczej zebranie jest zabronione!

▀▄▀▄ • Wtorek [02.06.2009, 07:22:01] • [IP: 83.31.184.**]

A czyja to wina, że sobie musi kobitka dorobić? Jasne, że moja, bo zawsze jest namnie. Co to za sęsacja, że żebrze?! Nie ona jedna.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 07:05:29] • [IP: 80.245.186.**]

pierwsze co włażę na stronę a tu mi wyskakuje jakiś spot wyborczy!

Gość • Wtorek [02.06.2009, 07:05:05] • [IP: 88.156.233.***]

Ciuchy ma markowe: trzy paski, dobrej firmy Adidas; Ja mam dwa, takie tanie bo pracuję za 1800, 00 miesięcznie, trudno.

Radykał • Wtorek [02.06.2009, 07:00:56] • [IP: 80.245.183.***]

hehe dobre:) młoda, z nóg się nie słania ale pracy nie podejmie, woli pięknie zagrać na akordeonie:) hihi Jaka ona biedna:) a kto jej kazał się pruć w tak młodym wieku? chciała się bzykać to ma:) Zasada jest prosta, bzykać się dużo ale nie robić dzieci:) A jak się zrobin to usuwać heheheh.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 06:58:56] • [IP: 88.156.233.***]

ta akurat ma lepsze ciuchy niż niejedna, dajcie kobietom pracę i normalne zarobki na poziomie mężczyzn to może nie będą żebrały

Gość • Wtorek [02.06.2009, 06:50:42] • [IP: 192.168.250.**]

postaw na polske a napewno bedzie lepiej

Gość • Wtorek [02.06.2009, 06:38:39] • [IP: 88.156.233.***]

ŻEBRACY, lumpy, alberciaki - oto logo naszego miasta.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 06:37:03] • [IP: 92.42.114.***]

po prostu nie dawać wcale.Są organizacje które mają w zadaniu pomoc najuboższym i wcale nie trzeba dawać do ręki.

Oglądasz 76-94 z 94
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■