POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [02.06.2009, 06:27:17] • Świnoujście

Matki z dziećmi żebrzą na ulicach

Matki z dziećmi żebrzą na ulicach

Kobieta z małą dziewczynką żebrze na świnoujskiej promenadzie(fot. Wojtek Basałygo )

Do żebrania nie zawahają się użyć nawet kilkumiesięcznych dzieci. Młode kobiety siedzą z maluchami na chodniku, a w ręku trzymają urwany kawałek kartonu z prośbą o pieniądze. Inne chodzą z dziećmi po promenadzie i grając na akordeonie chcą jałmużny.

Mało kogo taki widok nie wzruszy. Większość z nas sięga do portfela po kilka drobnych. Tymczasem większość z nich żeruje na naszej naiwności. Przerażające jest, że nachalnie zaczepiają ludzi i gardzą kupnem jedzenia lub ciepłego posiłku. Chcą tylko pieniądze.
- Próbowałam wytłumaczyć tej pani, żeby nie zaczepiała naszych klientów – mówi właścicielka kawiarni przy promenadzie. - Wyszła z ogródka, lecz wróciła gdy się tylko odwróciłam – dodaje.
Oprócz matek z dziećmi można zobaczyć mężczyzn o kulach proszących o kilka drobnych w kolejce samochodów pod przeprawą promową. Zazwyczaj są to osoby, które z żebractwa uczyniły główne źródło utrzymania.
- Widziałem jak jeden z żebraków zmęczył się chodzeniem między samochodami i pożyczył kule zdrowemu koledze by robił to samo – mówi pan Kuba – kierowca stojący w kolejce na prom.
Żebrak zarabia dziennie więcej niż uczciwie pracujący człowiek. Kilka minut wystarczy żeby zebrać w sezonie kilkanaście złotych.
Jak rozpoznać żebraka-oszusta od naprawdę potrzebującego człowieka? Jeśli mamy wątpliwość czy żebrząca osoba naprawdę potrzebuje naszej pomocy najlepiej skierować taką osobę do instytucji pomagającym potrzebującym. A samemu regularnie wspierać np. przelewem bankowym takie ośrodki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 94, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 94

Gość • Wtorek [02.06.2009, 16:10:33] • [IP: 213.158.196.**]

gonić to dziadostwo !!

Gość • Wtorek [02.06.2009, 15:50:37] • [IP: 80.245.188.**]

hihihihihiiii

Gość • Wtorek [02.06.2009, 15:50:04] • [IP: 80.245.188.**]

sete68 jak się wybudzisz, to akurat będziesz po wyroku 10 letnim czjetery, piat sześt...hihihihi no i z tyłka mydelniczkę ci zrobią.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 15:41:30] • [IP: 93.94.184.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [02.06.2009, 15:27:28] • [IP: 92.42.112.***]

pffffff biedaczka * w dresie adasia hjahahahahhahahahahahahahha dobre jaja

sete68 • Wtorek [02.06.2009, 15:09:08] • [IP: 92.42.116.**]

..miasto nam pięknieje, miasto nam czerwienieje..adin, dwa, tri, się wybudzamy :D

Gość • Wtorek [02.06.2009, 15:07:55] • [IP: 80.245.188.***]

Komentarze o Cyganach świadczą o pozimie komentujących. Takie mamy społeczeństwo. Ale nie ma się czym przejmować - przynajmniej nie wybraliśmy Berlusconiego na prezydenta.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 15:04:05] • [IP: 80.245.188.***]

Zasada jest prosta - nikomu w ten sposób nie wolno dawać pieniędzy!!

Gość • Wtorek [02.06.2009, 14:56:43] • [IP: 80.245.189.***]

Dajcie im prace to nie beda zebraly.PROSTE!!

Gość • Wtorek [02.06.2009, 14:49:41] • [IP: 88.156.233.**]

zazdrosc kazdy orze jak moze heh

Gość • Wtorek [02.06.2009, 14:26:10] • [IP: 80.245.176.***]

Wlasnie dalismy im do pudelka, wcale nie byli nachali, Ladnie grala i podziekowali. Pretesje maja ci co nie chca nic dac.A daja raczej ci co sami maja nie zawiele.Jestem ZA GRANIEM

Gość • Wtorek [02.06.2009, 14:06:36] • [IP: 91.200.68.*]

Taa jak by prezydent zainwestował w domy socjalne to dopiero by sie ich nazjeżdżało. Cyganie z całej polski by do Świnoujścia walili. Domy socjalne dla Polaków i normalnych ludzi a nie cyganów i patologii. Powinni cyganów powywozić bo są w Polsce niezgodnie z prawem...

Gość • Wtorek [02.06.2009, 13:27:35] • [IP: 79.190.147.**]

W Szczecinie też tarabanią po tramwajach, MASAKRA!!

Gość • Wtorek [02.06.2009, 13:24:35] • [IP: 80.245.190.**]

a co robia te siermiegi z ochrony hotelowej? czy to nie jest czasem teren Amberu? pseudo ochronka! nadymaja sie.. a pierdoły!!

Gość • Wtorek [02.06.2009, 13:13:10] • [IP: 90.227.170.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

abs. • Wtorek [02.06.2009, 13:06:39] • [IP: 80.54.123.**]

Tym" Problemem" powinna sie zajac straz miejska!Sa bardzo skuteczni.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 12:59:27] • [IP: 88.156.234.***]

Dziewczyny w dresach adidasa wyglądają super. Szkoda, że tak mało na ulicach.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 12:58:48] • [IP: 86.22.168.**]

PRZEGONIC TE LENIWE ZLODZIEJSKIE CYGANSKIE NASIENIE.NIE CHCA JEDZENIA BO NIE SA GLODNI.TO RAZI WIZERUNEK MIASTA.PRZESZKADZAJA LUDZIOM KTORZY CHCA WYPOCZAC W KAWIARNIANYCH OGRODKACH.NIECH WLADZE MIASTA SIE ZA NICH WEZMA.

ryynio • Wtorek [02.06.2009, 12:44:49] • [IP: 83.249.18.***]

jeszcze ta cyganka mloda, estetycznie nie wyglada to az tak zle, ladnie ubrane na sportowo, adidas, gorzej gdy lezy / spi na chodniku a w reku trzyma niemowlaka, lub gdy jakies starce zeruja, czy ona choc ladnie gra? heh, pewnie jedna melodia na okraglo, ja sam nieraz placilem ale...zeby odeszli cyganie..heh, bo potrafia szarpac struny niemilosiernie, zatruwajac spokój

Gość • Wtorek [02.06.2009, 12:24:29] • [IP: 217.97.199.*]

Praca jest tylko pracowac sie niechce!! lepiej zebrac

Gość • Wtorek [02.06.2009, 11:16:27] • [IP: 92.42.117.***]

Moze na grottgera niech dziewczyna poszuka pracy, widac ze mloda i w miare zgrabna

Gość • Wtorek [02.06.2009, 11:14:49] • [IP: 79.175.249.***]

śmierdzące cygańskie nasienie, tylko żebrzą i kradną, a normalny człowiek pracuje na swoje życie i ma utrzymywać taką hołotę. Zastanówcie się ludzie zanim wrzucicie chociaż grosik czy nie lepiej ten grosik oddać swojemu dziecku które od rana do wieczora uczciwie pracuje za marne pieniądze i często w ciężkich warunkach. A tą cygankę ze zdjęcia widzę często na promenadzie, najbardziej rozśmieszyło (bo nie porusza mnie los ludzi którzy żerują na cudzych uczuciach) że po paru godzinach grania zamiast na jedzenie dla dzieci sama kupiła sobie loda a młodszej siostrzyczce nie. (Nawet polizać nie dała :P)

Hans • Wtorek [02.06.2009, 11:14:17] • [IP: 83.14.49.***]

Ja, ja. Polnische pirogen gut, sehr gut.

Gość • Wtorek [02.06.2009, 11:11:34] • [IP: 92.42.117.***]

Ten żebrak o kulch koło promów ma troje wspólników do picia" dykty".

Gość • Wtorek [02.06.2009, 10:57:58] • [IP: 95.48.75.***]

boze niemoga zebrac. .. to co oni maja zrobic jak nasz prezydent nieinwestuje na domy socjalne dla takich ludzi !!

Oglądasz 26-50 z 94
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■