POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.05.2009, 07:45:16] • Świnoujście

Baltic Sprint Cup na pewno w Świnoujściu !

Baltic Sprint Cup na pewno w Świnoujściu !

fot. Sławomir Ryfczyński

Świnoujście, już po raz czwarty z rzędu pretenduje do uzyskania „Błękitnej Flagi” - symbolu najwyższej jakości kąpielisk. Decyzja międzynarodowego komitetu w tej sprawie zależy obecnie przede wszystkim od tego czy wykonawca zdąży do sezonu ukończyć budowę centrum dla ratowników na plaży.

Prezydent Żmurkiewicz jest przekonany, że się uda. Tymczasem mamy już inny „znak jakości”. Organizatorzy prestiżowych regat Baltic Sprint Cup uznali, że świnoujska marina może śmiało przyjąć kilkadziesiąt jachtów, które wezmą udział w tej imprezie. Na znak tego, 11 maja zawiesili na maszcie Basenu Północnego honorową banderę regat.

Baltic Sprint Cup na pewno w Świnoujściu !

fot. Sławomir Ryfczyński

Symbol Baltic Sprint Cup przywieźli do Świnoujścia Świnoujścia Hennig Rocholl i Allan Green z kierownictwa regat. Ttrasa tegorocznych regat obejmie mariny w Warnemunde (Niemcy), Ronne (na Bornholmie), Vastervik (w Szwecji), Liepaja (na Łotwie), Świnoujście i Travemunde w Niemczech gdzie znajdować się będzie meta regat. Do Świnoujścia jachty przypłyną 29 lipca. Nazajutrz wyruszą na trasę finałowego etapu. Organizatorzy nie byli jeszcze w stanie powiedzieć ile jachtów ostatecznie zjawi się nad Świną. Liczba jednostek będzie znana dopiero w końcu czerwca gdy zakończą się zapisy. Hennig Rocholl przewiduje, że nie będzie ich mniej niż 40. Pytany przez dziennikarzy, Allan Green bardzo wysoko ocenił postępy inwestycji w świnoujskim porcie jachtowym.

Baltic Sprint Cup na pewno w Świnoujściu !

fot. Sławomir Ryfczyński

Goście liczą, że do momentu przybycia jachtów Baltic Sprint Cup uda się zorganizować na naszej marinie także niewielkie choćby zaplecze techniczne oraz – przede wszystkim – sklep, w którym znalazłyby się najpotrzebniejsze artykuły żeglarskie. H. Rocholl i A. Green zaraz po podniesieniu bandery regat podkreślili, że ta symboliczna ceremonia jest potwierdzeniem i gwarancją udziału miasta w tej międzynarodowej imprezie żeglarskiej. Obaj wierzą, że Świnoujście znajdzie się na trasie regat także w przyszłych latach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

McMurphy • Sobota [16.05.2009, 17:46:28] • [IP: 65.110.6.**]

Huuuuuuraaaa!! :D Dziękujęmy za kolejny odcinek naszego ulubionego tasiemca ''Jak miasto nam pięknieje''. Dziś znów usiądziemy w koło siostry oddziałowej i będzie nam czytać. Chcemy jeszcze i jeszcze i jeszcze... :D

Gość • Sobota [16.05.2009, 17:37:47] • [IP: 65.110.6.**]

Potiomkin - rosyjski feldmarszałek, mąż stanu, jeden z faworytów Katarzyny Wielkiej, żył w latach 1739-1791. Kazał wybudować słynne ruchome makiety wsi, mające świadczyć o dużej gęstości zaludnienia i szybkim tempie zagospodarowania nowo zdobytych w 1783 roku ziem, głównie Krymu. Wieść o wioskach tych rozeszła się po Europie. Zagraniczni delegaci nie byli tak głupi, aby nie zauważyć oczywistego oszustwa, przygotowanego zresztą specjalnie dla nich.

Gość • Sobota [16.05.2009, 00:01:11] • [IP: 80.54.123.***]

o tak, mamy fasolową myjnię to flaga należy się jak psu zupa.

Gość • Piątek [15.05.2009, 23:30:51] • [IP: 79.162.27.**]

Błękitna flaga bydzie bo mamy myjnię.

Gość • Piątek [15.05.2009, 17:17:49] • [IP: 80.245.181.**]

błękitnej flagi i tak nie będzie bo nie ma sprzętu.

Gość • Piątek [15.05.2009, 16:38:26] • [IP: 80.245.187.**]

Możejko to kij w żmurowisko!

Gość • Piątek [15.05.2009, 16:21:39] • [IP: 77.115.79.***]

Gdzie jest Maskota ?! Pytam się gdzie ?! To on powinien wieszać flagę regat z bułeczkom w dłoni :))

Gość • Piątek [15.05.2009, 16:17:32] • [IP: 80.245.187.**]

Ale tych żmurasów Możej boli! Oni chyba myślą, że jedynie tylko On może mówić prawdę o tym ochydnym świnoujskim żmurasowisku. Ale mylą się, coraz więcej ludzi mówi głośno to co widzi!!

Gość • Piątek [15.05.2009, 15:01:26] • [IP: 83.31.183.***]

Kto uczestniczył w konferencji prasowej usłyszał, że" Allan Green bardzo wysoko ocenił postępy inwestycji w świnoujskim porcie jachtowym."Oczywiście robią to ufoludki. Sklep żeglarki ispożywczy znajdują się na terenie mariny.

Gość • Piątek [15.05.2009, 14:52:22] • [IP: 83.31.183.***]

Panie Możejko niech pan do sobie na wstrzymanie.Wiem, że to boli gdy niezależni, kompetentni eksperci, w oparciu o obiektywne kryteria oceny stosowane wobec wszystkich kąpielisk i marin -burzą całą filozofię nagonki uprawianą /dzięki internetowi/ przez kilku frustratów politycznych - poświadczają, że ludzie odpowiedzialni za plażę i marinę wykonują robotę na najwyższym europejskim poziomie.

Gość • Piątek [15.05.2009, 11:38:53] • [IP: 80.54.123.***]

Sa juz oswadczenia majatkowe radnych i mozna zobaczyc kto lupie kase polecam www.swinoujscie.pl

Gość • Piątek [15.05.2009, 11:33:02] • [IP: 217.97.199.*]

MARUDY!! STARE MARUDY!!

Gość • Piątek [15.05.2009, 11:19:56] • [IP: 80.245.187.**]

żmuras sieje tylko propagandę. Jego poplecznicy w osirze typu oficer polityczny LWP, manager, radny niejaki ryczytrep, czy szefowa świnoujskiej mafii, manager, radna niejaka ruda wiatrówka vel czrna dziura koszą miejską kasę, łażą na wszystkie darmowe wyżerki a na plaży jak był syf tak i jest syf i żadną błękitną flagą się nie da tego zakryć!

Gość • Piątek [15.05.2009, 10:46:30] • [IP: 80.245.180.***]

dobre ściemnianie, z tą flagą i całą tą bandą -nierobów zarządzających tam.

Gość • Piątek [15.05.2009, 10:32:58] • [IP: 83.31.185.**]

Za te brudy, dostaną błękitną flagę??

Gość • Piątek [15.05.2009, 08:13:14] • [IP: 80.245.186.**]

beton z osiru nie ma pojecia o zarzadzaniu basenem polnocnym " marina" jest ale zaplecza technicznego nie ma

PIOTR • Piątek [15.05.2009, 08:10:21] • [IP: 80.245.180.***]

Jerzy - jak ty ślicznie wyglądasz w nowym, letnim mundurku, taki, , RUDI "

małagosia • Piątek [15.05.2009, 08:02:52] • [IP: 195.117.222.**]

Czy można dostać Błękitną Flagę gdy nie ma publicznych toalet?

Gość • Piątek [15.05.2009, 07:52:10] • [IP: 217.97.193.**]

Pierwsza!

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■