POGODA

Wydarzenia

Berserker's Team • Czwartek [23.04.2009, 13:07:40] • Świnoujście

Sukces Berserker’s Team w Berlinie

18 Kwietnia w Berlinie pod wodzą Krzysztofa Pencarskiego i Łukasza Winiarskiego, Berserker’s Team Poland zdobył pięć medali w Międzynarodowym Turnieju Grapplingu (zapasy) BERLIN CHALLENGE OPEN w tym dwa złote i trzy brązowe oraz dwa piąte miejsca.

W najmocniejszej i najbardziej obsadzonej kategorii do 80 kg Maciej Kałuszewski zdobył złoty medal, pokonując przed czasem w finale mocnego zawodnika z Algierii (Algeria Combat) Bijan Samawat’a . W tej samej kategorii po zaciętych i wyczerpujących pojedynkach Grzegorz Ejsmont zajął piąte miejsce.

Następny złoty medal zdobył Mikołaj Różański w kategorii do 95kg pokonując w finale niemieckiego zawodnika Alexandra Murawskiego z FC Dresden zakładając dźwignie łokciową (balache).

Adam Winiarski startujący w kategorii do 100 kg zdobył brązowy medal pokonując niemieckiego zawodnika Lukasa Rugera z Fight 2 Geher a uległ w półfinale bardzo mocnemu i doświadczonemu zawodnikowi wywodzącemu się z zapasów klasycznych Ronny’emu Springmann’owi reprezentujący niemiecki klub IMAG, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce.

W jednej z najlżejszych wag do 75kg nasz klubowy kolega ze Szczecina Wojciech Lech zdobył brązowy medal pokonując niemieckiego zawodnika Juliana Heppner’a w półfinale musiał uzna wyższość czeczeńskiego zawodnika Olega Talut’a.

W kategorii do 85kg Kamil Baluch po zaciętych i wyrównanych walkach przegrywając jedynie masą ciała zajął ostatecznie piąte miejsce natomiast w najcięższej kategorii +100kg Bartosz Szczepaniak zdobył brązowy medal pokonując niemieckiego zawodnika Thomasa Zoch’a z klubu Trigoon Berlin.

Ostatecznie Berserkers Team POLAND zajął czwarte ,miejsce w klasyfikacji ogólnej w Niemieckiej Lidze Grapplingu wystawiając tylko siedmiu zawodników. (www.grappling-liga.de)

Trenerzy Pencarski i Winiarski są zadowoleni z bardzo dobrej postawy swoich podopiecznych, był to ostatni i naprawdę mocny sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Submmision Fighting oraz Pucharu Polski w Grapplingu, które odbędą się w najbliższy weekend w Szczecinie.