POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [21.04.2009, 09:07:04] • Świnoujście

Wojewoda sprawdzi czy radni nie złamali ustawy

Wojewoda sprawdzi czy radni nie złamali ustawy

2006-12-06 09:17:27(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

Wojewoda zachodniopomorski sprawdza czy 2 świnoujskich radnych nie złamało ustawy samorządowej.

Chodzi o radnych lewicy Joannę Agatowską i Ryszarda Teterycza. Są oni jednocześnie zatrudnieni na stanowiskach menedżera w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Wyspiarz".

Ustawa mówi o tym, że radny nie może pełnić funkcji dyrektora i jego zastępcy w jednostkach podległych miastu. W strukturze organizacyjnej świnoujskiego OSiR-u nie ma funkcji zastępcy, ale radni Agatowska i Teterycz podlegają tylko dyrektorowi.

Ponadto radna Agatowska napisała w oświadczeniu majątkowym w ub. roku, że pełniła funkcję kierownika ds. administracyjno-gospodarczych. Wojewoda wysłał pismo do prezydenta
Świnoujścia prosząc o wyjaśnienia. Jeżeli uzna, że są one niewystarczające, może wezwać Radę Miasta do wygaszenia mandatu obojgu radnym. W świnoujskiej radzie przewagę ma koalicja popierająca prezydenta. Jeśli odrzuciłaby wezwanie wojewody ten może wydać tzw. rozporządzenie zastępcze pozbawiające radnych mandatu.


2009-04-21, 08:30: Sławomir Orlik


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 106

Gość • Wtorek [21.04.2009, 12:26:35] • [IP: 80.54.123.***]

co to za krasnal !

Satyr • Wtorek [21.04.2009, 12:18:10] • [IP: 83.31.183.***]

Zamiast siły argumentów to. .. argument siły.?? mózg sie wyczerpał?

Gość • Wtorek [21.04.2009, 12:14:26] • [IP: 80.245.183.***]

Oj na zywo w morde bys dostal za te teksty oj lepetynka by bolala. Dziekuj temu ze w internecie jestes anonimowy maly lewaczku.

Satyr • Wtorek [21.04.2009, 12:12:59] • [IP: 83.31.183.***]

Rady kał to taki wesoły kał, choc nie warto go ruszac bo. ..śmierdzi.

Satyr • Wtorek [21.04.2009, 12:08:40] • [IP: 83.31.183.***]

Chama. Sory.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 12:07:54] • [IP: 80.245.183.***]

ty przybierasz nazywając mnie kałem. Nigdzie sie kałem nie nazwalem. Wyborcy to nie osoba prawna a masa. Masa nie ma osobowosci prawnej, napewno nie taka. Przepros mnie.

Satyr • Wtorek [21.04.2009, 12:05:15] • [IP: 83.31.183.***]

A tobie wolno ubliżac wyborcom? Sam się kałem nazwałeś. Zabolało ? Pomyśl zanim coś napiszesz. A mojej Matki nie tykaj bo przybierasz osobowośc hama.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 11:55:06] • [IP: 80.245.183.***]

To po co mnie wyzywa. Ja nikogo od kału nie wyzywam.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 11:44:26] • [IP: 80.54.123.**]

nienormalni jesteście. niedługo się porzygacie od nadmiaru jadu :/

Gość • Wtorek [21.04.2009, 11:36:22] • [IP: 80.245.183.***]

Satyrze dawaj na solo. Obrażać od kału to sobie możesz swoją matke cieniaku.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 11:32:30] • [IP: 83.21.122.***]

To nie ich wina. To Żmurkiewicz w ten sposób korumpuje swoich kapciowych. Popatrzcie np. na Sójkę (gruba kasa na ŚAKK), albo Huszczę (zaliczki w gotówce z kasy UM, paczki dla" najbiedniejszych"). Więcej by się takich" kwiatków" znalazło. Ten szubrawca nawet anioła by skorumpował (pisząc" anioła" nie mam na mysli ani Teterycza ani Agatowskiej).

Gość • Wtorek [21.04.2009, 11:14:05] • [IP: 83.25.44.***]

Kierownik to wg każdego słownika języka angielskiego manager.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 11:07:28] • [IP: 83.25.44.***]

Pan wojewoda nie ma uprawnień, żeby zainteresować się Pawlicką. Tą panią interesuje się (niestety mało skutecznie) sąd (a raczej powinien się zainteresować, ale niestety z uwagi na pewne układy, sąd przed każdą sprawą Pawlickiej ma jakiś mętny problem)

Gość • Wtorek [21.04.2009, 11:07:27] • [IP: 92.42.116.**]

Art. 23 ust. 2 ustawy o samorządzie powiatowym: Radny nie może pełnić funkcji kierownika powiatowej jednostki organizacyjnej oraz jego zastępcy. Koniec, kropka. Wojewoda może radnym skoczyć. Choć prawda, niestety, jest taka, że sam termin" menedżer" jak również zakres obowiązków to tylko gra na ominięcie zapisów ustawy. Jak dla mnie radni mogliby być nawet stróżami nocnymi - wystarczy sam fakt, że zależni są i biorą kasę od prezydenta.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 10:55:49] • [IP: 212.160.162.**]

Przy okazji niech sprawdzą czy radna może występować jako Św. Mikołaj i wchodzić w jego kompetencje.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 10:40:59] • [IP: 93.94.186.***]

a może pan wojewoda zainteresuje się również kasią

Gość • Wtorek [21.04.2009, 10:35:11] • [IP: 217.97.199.*]

Nikt za nich nie wejdzie.Sztab prawników prezydenta pracował nad tym mykiem, dlatego tacy pewni swego.Ale moralnie są przegrani.Pazerność zostanie oceniona przy najbliższych wyborach.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 10:33:37] • [IP: 80.54.123.***]

Nareszcie koniec rządów, kolesiów PIJAKA CHAMA RUDEGO DOŚĆ KORUPCJI

Gość • Wtorek [21.04.2009, 10:30:09] • [IP: 80.54.123.***]

a kto po nich wchodzi do rady?

Gość • Wtorek [21.04.2009, 10:29:32] • [IP: 88.156.233.***]

Kasa! To wszystko.

Satyr • Wtorek [21.04.2009, 10:26:59] • [IP: 83.31.183.***]

Posłuchaj rady-kale. Ubliżanie wyborcom jest delikatnie mówiąc niestosowne. Twoje rady są tyle warte co kał. I tyle z ciebie zostało.

Radykał • Wtorek [21.04.2009, 10:14:03] • [IP: 80.245.183.***]

Pytanie kto to coś wybrał? Jak to kto? imbecyle wyborcy. To nie agatowska jest winna temu ale imbecyle wyborcy, którzy jak widzą hasełka" świnoujście nam pięknieje" dostają orgazmu i biegną głosować. Barany, dyletanci, obłudnicy i miernoty dają wiare hasełkom sami nie mając jakiejkolwiek recepty na to co zrobic ze swoim zyciem. Demokracja jest złem. Ilość nad jakość. Ilość się nie liczy. Liczy sie jakosc. Ludzie najwartosciowsi i najprzyzwoitsi, uczciwi, zaradni powinni rządzić i o nich powinnismy sie martwic. Natomiast miernoty, plebs i swolocz nie powinna nas interesowac. Tylko elity, reszta sie nie liczy. W przeciwnym razie mamy to co propagowal Lenin, dyktature proletariatu czyli inaczej pazerny bezideowy plebs na stołkach. Taka smutna prawda. To z kolei zaowocuje w ciagu 30 lat olbrzymią wojną i rozkladem przy którym II wojna swiatowa to pikus. Powoli nadchodzą tragiczne czasy, gdzie ludzkosc zostanie utopiona sama w sobie.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 09:54:47] • [IP: 80.245.187.**]

Widać tą PAZERNOść świdrującą z kaprawych oczy

Gość • Wtorek [21.04.2009, 09:41:19] • [IP: 93.94.188.***]

Bezczelne typy - nie dość, że doją z rady to jeszcze są pracownikami samorządowymi.

Gość • Wtorek [21.04.2009, 09:37:00] • [IP: 92.42.117.***]

W POLSCE NIE MA ZADNEGO PRAWA I TACY LUDZIE JAK NA TYM ZDJECIU MOGA ROBIC CO CHCA JAK TA BABA WYGLADA

Oglądasz 76-100 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■