POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.07.2026, 23:23:07] • Świnoujście

Drzewo runęło na ulicę Armii Krajowej. Silny wiatr sparaliżował ruch w centrum Świnoujścia

Drzewo runęło na ulicę Armii Krajowej. Silny wiatr sparaliżował ruch w centrum Świnoujścia

fot. Mieszkaniec

Silne podmuchy wiatru dały się we znaki mieszkańcom Świnoujścia. Około godziny 14:00 na ulicę Armii Krajowej runęło duże drzewo, całkowicie blokując przejazd. Na miejsce wezwano straż pożarną, która usunęła zagrożenie. To nie była jedyna interwencja związana z gwałtowną pogodą.

Około godziny 14:00 jedno z drzew rosnących przy ulicy Armii Krajowej przewróciło się na jezdnię, całkowicie blokując ruch. Na szczęście w chwili zdarzenia nikt nie został poszkodowany, choć sytuacja mogła zakończyć się znacznie poważniej.

Na miejsce skierowano strażaków, którzy przy użyciu pił spalinowych pocięli powalone drzewo na mniejsze fragmenty, a następnie usunęli je z jezdni, przywracając przejazd.

Jak wynika z informacji napływających w ciągu dnia, nie była to jedyna interwencja związana z pogodą. Silne, porywiste podmuchy wiatru powodowały łamanie konarów, wyrywanie drzew z korzeniami oraz przewracanie całych drzew w różnych częściach miasta i regionu.

Piątek upłynął pod znakiem bardzo niesprzyjającej pogody. Nad miastem przemieszczały się gęste chmury, temperatura była wyraźnie niższa niż w poprzednich dniach, a nad morzem panowały trudne warunki. Na plaży wiatr osiągał bardzo dużą siłę, a na Bałtyku pojawiły się wysokie fale.

Zdjęcia wykonane przez mieszkańca z okna pobliskiego budynku pokazują skalę zdarzenia. Widać na nich, że rozłożyste drzewo zajęło praktycznie całą szerokość jezdni oraz przejście dla pieszych, całkowicie uniemożliwiając przejazd do czasu zakończenia działań strażaków.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 🌬️ Załamanie pogody. Silny wiatr daje się we znaki już dziś – w Świnoujściu przewracają się drzewa i łamią gałęzie. W najbliższych dniach będzie jeszcze chłodniej. Na początku przyszłego tygodnia temperatura w wielu regionach Polski spadnie do zaledwie 12–15°C, pojawią się opady deszczu oraz porywisty wiatr. Zachowajcie ostrożność, szczególnie w pobliżu drzew ■