POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [26.06.2026, 15:29:44] • Świnoujście

Na ulicach stanęły zraszacze

Na ulicach stanęły zraszacze

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Przed mieszkańcami i turystami wyjątkowo gorący weekend. Synoptycy zapowiadają, że w sobotę i niedzielę temperatura w Świnoujściu może sięgnąć nawet 35 stopni Celsjusza. Miasto już przygotowuje się na falę upałów, uruchamiając rozwiązania mające przynieść ulgę podczas najgorętszych dni lata.

W różnych częściach miasta ustawiono zraszacze wodne, które mają pomóc schłodzić rozgrzane place i ulice. Można z nich skorzystać między innymi na placu Rybaka, przy Wybrzeżu Władysława IV, na placu Wolności, a także na prawobrzeżu w rejonie przeprawy promowej.

W przygotowanie urządzeń zaangażowal się pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy ochotnicy zapowiadają również polewanie ulic wodą w przypadku, gdy temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Wszystko po to, aby obniżyć temperaturę w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta podczas trwających Dni Morza.

Na mieszkańców i turystów czekać będzie także woda pitna. Butelki z wodą będą wydawane w punkcie Urzędu Miasta działającym podczas Dni Morza.

O bezpieczeństwo mieszkańców zadbała również Państwowa Inspekcja Sanitarna. Na przystankach autobusowych pojawiły się informacje przypominające, jak zachowywać się podczas upałów i jak chronić organizm przed przegrzaniem.

Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji Karta Wyspiarza do mieszkańców rozesłano alerty z najważniejszymi zaleceniami dotyczącymi wysokich temperatur.

Lekarze przypominają, aby w najgorętszych godzinach dnia ograniczać przebywanie na słońcu, regularnie pić wodę i zwracać szczególną uwagę na dzieci, seniorów oraz osoby przewlekle chore.

Najbliższy weekend w Świnoujściu zapowiada się wyjątkowo gorąco – zarówno za sprawą pogody, jak i atrakcji przygotowanych w ramach Dni Morza. Warto jednak pamiętać, że podczas upałów najważniejsze jest bezpieczeństwo i odpowiednie nawodnienie.

--
Biuro Prezydenta Miasta
Urząd Miasta Świnoujścia


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Piątek [26.06.2026, 19:27:55] • [IP: 83.20.206.**]

dobrze, ptaki nie padną

Gość • Piątek [26.06.2026, 18:20:27] • [IP: 88.218.254.***]

Widziałam dzisiaj jak ma placu wolności facet se yorka zraszal pod tym natryskiem. może mu bateryjka padła 🙈😅

Gość • Piątek [26.06.2026, 18:15:01] • [IP: 91.94.30.***]

Najlepszy jest ten zraszacz ZWIKU na Placu Wolności 👌

Gość • Piątek [26.06.2026, 18:03:44] • [IP: 176.221.124.***]

Co za swołocz - dziesięć komentarzy - ośmiu kretynów.

Gość • Piątek [26.06.2026, 17:58:16] • [IP: 46.113.7.*]

A gdzie zlewanie ulic jak w innych miastach a jutro 34 stopnie kolejny w drodze się zrobią.

Gość • Piątek [26.06.2026, 17:25:48] • [IP: 92.118.165.***]

A później będzie zakaz podlewania ogrodu, bo susza i mało wody

Gość • Piątek [26.06.2026, 17:15:21] • [IP: 108.41.39.***]

Klimatyzacie sobie wlaczcie nowoczesni

Gość • Piątek [26.06.2026, 17:14:30] • [IP: 37.248.178.***]

Ale byłoby super, jak by tak jeszcze tam gdzie są zraszacze rozdawali za darmo zimne piwo w te upalna dni..🎀🎒💋

Gość • Piątek [26.06.2026, 16:42:11] • [IP: 37.31.130.**]

A pamiętacie jak za komuny polewaczki jeździły po ulicach i schładzany asfalt (i nas czasem)

Gość • Piątek [26.06.2026, 16:27:13] • [IP: 31.175.38.**]

drzewa sadzić, beton kruszyć, wody nie marnować...zraszacze na 3 dni, następne za rok na kolejne dni morza

Gość • Piątek [26.06.2026, 16:24:13] • [IP: 2.106.93.**]

Zryczałem się jak bóbr… dzięki wam za dobre serce - to jest to, czego najbardziej mieszkańcom potrzeba…

Gość • Piątek [26.06.2026, 16:12:28] • [IP: 185.210.39.**]

Należy zakazać picia alkoholu

Gość • Piątek [26.06.2026, 15:48:57] • [IP: 178.238.251.**]

Bez przesady

Gość • Piątek [26.06.2026, 15:48:32] • [IP: 5.173.162.**]

Woda z sieci bedzie naliczona wszystkim mieszkancom w rachunkach. Dziekujemy?? Ciekawe jaki jest ekonomiczny sens tej imprezy ktora tylko drenuje kieszenie i nerwy mieszkancow. Turysci i tak tu przyjada bo sa wakacje i jest pogoda.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■