We wtorkowy wieczór, 23 czerwca około godziny 21:30, przy ulicy 11 Listopada doszło do dramatycznej akcji ratunkowej. Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego do 70-letniej kobiety, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia.
Ratownicy natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety, mimo podjętych działań, życia kobiety nie udało się uratować.
Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przekazała:
"Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do poszkodowanej kobiety lat 70 w stanie nagłego zatrzymania krążenia. ZRM podjął czynności resuscytacyjne, niestety pacjentki nie udało się uratować."
Jednak w tej tragicznej historii wydarzyło się również coś, co pokazuje, że empatia i szacunek wobec drugiego człowieka wciąż są obecne.
W czasie prowadzonej reanimacji policjanci oraz znajdujący się na miejscu mieszkańcy, w tym liczna grupa młodych osób, ustawili się wokół miejsca akcji ratunkowej, tworząc żywy kordon. Dzięki temu przypadkowe osoby nie mogły podchodzić z telefonami i wykonywać zdjęć kobiecie walczącej o życie.
To zachowanie zasługuje na ogromne uznanie.
Dziennikarze relacjonują działania służb ratunkowych, ponieważ jest to element informowania społeczeństwa o pracy finansowanych z publicznych środków służb. Profesjonalne media wiedzą jednak, jak publikować materiały z takich zdarzeń - z poszanowaniem godności osób poszkodowanych i zgodnie z obowiązującymi zasadami etyki. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy przypadkowe zdjęcia lub nagrania trafiają do internetu bez jakiejkolwiek refleksji nad prywatnością i cierpieniem drugiego człowieka.
Dlatego mieszkańcom, którzy spontanicznie stworzyli osłonę dla ratowanej kobiety, należą się słowa uznania. W chwili największego dramatu zadbali o to, aby zachować jej godność.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia.























Kondolencję dla rodziny i bliskich. Jest jeszcze nadzieja w młodzieży.
Super ale przez ten kordon brakowało powietrza
O matko, jaki piękny szacunek, z tej garstki młodzieży to będą dobrzy ludzie. .Szkoda, że tak się stało, wielki szacunek dla Was młodzi. Rodzinie tej pani składam kondolencje, to mógłby być każdy z nas.
W takim kordonie robi się najlepsze ujęcia.
Nie widać ciekawskich.
Mloda osoba Kondolencje dla rodziny
Wyrazy szczerego wspolczucia dla rodziny. BRAWO MLODZI SZACUNEK.
Brawo!
Super zachowanie młodych osób!
Brawo młodzi! Wielki szacun dla Was!
Brawo młodzi! Gratulacje za odwagę.
Brawo. Juz tak mało mamy prywatności.
Nikt normalny nie sterczy gapiąc się na konającą babcie...
No i udusiła się z braku powietrza...
Brawo są i nas normalni ludzie -tak dalej!!
Czwartek [25.06.2026, 14:44:06] • [IP: 78.9.232.***] To powiedz nam teraz po ilu zawałach jesteś, skoro twierdzisz, że umierającemu na serce człowiekowi powietrze nie jest potrzebne?
Otoczyli i udusili. Czym miała oddychać, głąby? Teraz kredkami napiszcie na chodniku, jak wam przykro z powodu zgonu tej pani. Pluję na te wasze puste gesty dla fanu.
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
A Rodzinie zmarłej Pani - wyrazy współczucia.
BRAWO !!
Normalne zachowanie i sesacia ci ludzie okazali sie normalni
Do Gość • Czwartek [25.06.2026, 13:18:42] • [IP: 37.209.151.***] serio takie głupoty piszesz? myślisz że przy zatrzymaniu krążeniowym najbardziej potrzebne jest powietrze, czy masaż serca
Takie zachowania pokazują, że nie dla wszystkich ilość lajków i polubień jest najwaŻniejsza. Tym większe słowa uznania, bo ta sytuacja pokazuje, że wbrew obiegowym opiniom iż dla młodych praktycznie istniejacym w wirtualnym świecie, godność czlowieka -zwłaszcza w takiej dramtycznej sytuacji - jest ważniejsza. BRAWO MŁODZI !
Szacunek
Ci mieszkańcy, to jak widać, młodzi ludzie. Brawo!! Brawo! Postawa godna wielkiego szacunku.