POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.06.2026, 12:56:18] • Świnoujście

Mieszkańcy utworzyli żywy kordon. Piękny gest podczas dramatycznej walki o życie kobiety

Mieszkańcy utworzyli żywy kordon. Piękny gest podczas dramatycznej walki o życie kobiety

fot. iswinoujscie.pl

Nie udało się uratować 70-letniej kobiety, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Mimo dramatycznej akcji ratunkowej mieszkańcy pokazali, że w takich chwilach potrafią zachować się z ogromnym szacunkiem. Wokół miejsca reanimacji utworzyli żywy kordon, chroniąc ratowaną kobietę przed ciekawskimi spojrzeniami i telefonami przypadkowych osób. To postawa, która zasługuje na uznanie.

We wtorkowy wieczór, 23 czerwca około godziny 21:30, przy ulicy 11 Listopada doszło do dramatycznej akcji ratunkowej. Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego do 70-letniej kobiety, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Ratownicy natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety, mimo podjętych działań, życia kobiety nie udało się uratować.

Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przekazała:

"Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do poszkodowanej kobiety lat 70 w stanie nagłego zatrzymania krążenia. ZRM podjął czynności resuscytacyjne, niestety pacjentki nie udało się uratować."

Jednak w tej tragicznej historii wydarzyło się również coś, co pokazuje, że empatia i szacunek wobec drugiego człowieka wciąż są obecne.

W czasie prowadzonej reanimacji policjanci oraz znajdujący się na miejscu mieszkańcy, w tym liczna grupa młodych osób, ustawili się wokół miejsca akcji ratunkowej, tworząc żywy kordon. Dzięki temu przypadkowe osoby nie mogły podchodzić z telefonami i wykonywać zdjęć kobiecie walczącej o życie.

To zachowanie zasługuje na ogromne uznanie.

Dziennikarze relacjonują działania służb ratunkowych, ponieważ jest to element informowania społeczeństwa o pracy finansowanych z publicznych środków służb. Profesjonalne media wiedzą jednak, jak publikować materiały z takich zdarzeń - z poszanowaniem godności osób poszkodowanych i zgodnie z obowiązującymi zasadami etyki. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy przypadkowe zdjęcia lub nagrania trafiają do internetu bez jakiejkolwiek refleksji nad prywatnością i cierpieniem drugiego człowieka.

Dlatego mieszkańcom, którzy spontanicznie stworzyli osłonę dla ratowanej kobiety, należą się słowa uznania. W chwili największego dramatu zadbali o to, aby zachować jej godność.

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Czwartek [25.06.2026, 18:39:03] • [IP: 185.220.101.**]

Kondolencję dla rodziny i bliskich. Jest jeszcze nadzieja w młodzieży.

Gość • Czwartek [25.06.2026, 18:27:54] • [IP: 37.109.162.***]

Super ale przez ten kordon brakowało powietrza

Gość • Czwartek [25.06.2026, 18:20:56] • [IP: 89.151.18.***]

O matko, jaki piękny szacunek, z tej garstki młodzieży to będą dobrzy ludzie. .Szkoda, że tak się stało, wielki szacunek dla Was młodzi. Rodzinie tej pani składam kondolencje, to mógłby być każdy z nas.

Gość • Czwartek [25.06.2026, 18:20:32] • [IP: 46.212.160.**]

W takim kordonie robi się najlepsze ujęcia.

Gość • Czwartek [25.06.2026, 18:18:54] • [IP: 89.151.22.**]

Nie widać ciekawskich.

Gość • Czwartek [25.06.2026, 17:36:02] • [IP: 88.156.234.**]

Mloda osoba Kondolencje dla rodziny

Gość • Czwartek [25.06.2026, 17:34:43] • [IP: 74.14.78.***]

Wyrazy szczerego wspolczucia dla rodziny. BRAWO MLODZI SZACUNEK.

Gość • Czwartek [25.06.2026, 16:51:03] • [IP: 89.151.19.**]

Brawo!

Gość • Czwartek [25.06.2026, 16:49:27] • [IP: 176.221.125.***]

Super zachowanie młodych osób!

Gość • Czwartek [25.06.2026, 16:40:35] • [IP: 31.175.14.**]

Brawo młodzi! Wielki szacun dla Was!

Gość • Czwartek [25.06.2026, 16:28:13] • [IP: 37.248.216.**]

Brawo młodzi! Gratulacje za odwagę.

Gość • Czwartek [25.06.2026, 16:19:39] • [IP: 87.160.26.***]

Brawo. Juz tak mało mamy prywatności.

Gość • Czwartek [25.06.2026, 16:09:51] • [IP: 31.60.112.***]

Nikt normalny nie sterczy gapiąc się na konającą babcie...

Parawaning • Czwartek [25.06.2026, 16:08:14] • [IP: 31.60.112.***]

No i udusiła się z braku powietrza...

Gość • Czwartek [25.06.2026, 15:57:28] • [IP: 178.238.246.***]

Brawo są i nas normalni ludzie -tak dalej!!

Gadochan • Czwartek [25.06.2026, 15:48:48] • [IP: 91.231.122.**]

Czwartek [25.06.2026, 14:44:06] • [IP: 78.9.232.***] To powiedz nam teraz po ilu zawałach jesteś, skoro twierdzisz, że umierającemu na serce człowiekowi powietrze nie jest potrzebne?

Gadochan • Czwartek [25.06.2026, 15:45:42] • [IP: 91.231.122.**]

Otoczyli i udusili. Czym miała oddychać, głąby? Teraz kredkami napiszcie na chodniku, jak wam przykro z powodu zgonu tej pani. Pluję na te wasze puste gesty dla fanu.

ostatni sprawiedliwy • Czwartek [25.06.2026, 15:41:22] • [IP: 84.159.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [25.06.2026, 15:26:37] • [IP: 93.205.237.**]

A Rodzinie zmarłej Pani - wyrazy współczucia.

Gość • Czwartek [25.06.2026, 15:03:32] • [IP: 93.205.237.**]

BRAWO !!

Gość • Czwartek [25.06.2026, 14:58:32] • [IP: 108.41.39.***]

Normalne zachowanie i sesacia ci ludzie okazali sie normalni

Gość • Czwartek [25.06.2026, 14:44:06] • [IP: 78.9.232.***]

Do Gość • Czwartek [25.06.2026, 13:18:42] • [IP: 37.209.151.***] serio takie głupoty piszesz? myślisz że przy zatrzymaniu krążeniowym najbardziej potrzebne jest powietrze, czy masaż serca

Gość • Czwartek [25.06.2026, 14:34:58] • [IP: 185.210.36.**]

Takie zachowania pokazują, że nie dla wszystkich ilość lajków i polubień jest najwaŻniejsza. Tym większe słowa uznania, bo ta sytuacja pokazuje, że wbrew obiegowym opiniom iż dla młodych praktycznie istniejacym w wirtualnym świecie, godność czlowieka -zwłaszcza w takiej dramtycznej sytuacji - jest ważniejsza. BRAWO MŁODZI !

Gość • Czwartek [25.06.2026, 14:14:06] • [IP: 83.20.138.**]

Szacunek

Gość • Czwartek [25.06.2026, 14:11:59] • [IP: 80.51.207.***]

Ci mieszkańcy, to jak widać, młodzi ludzie. Brawo!! Brawo! Postawa godna wielkiego szacunku.

Oglądasz 1-25 z 32
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■