POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.06.2026, 16:47:56] • Świnoujście

Nie bądź sam — przyjdź na Świnoujskie Spotkanie przy Zupie!

Nie bądź sam — przyjdź na Świnoujskie Spotkanie przy Zupie!

fot. Organizator

Już 27 czerwca 2026 r. o godz. 13:00 na Placu Mickiewicza — parking obok Urzędu Miasta — odbędzie się kolejne Świnoujskie Spotkanie przy Zupie.

To wyjątkowa inicjatywa, która nieprzerwanie od września 2022 roku wspiera osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej — osoby bezdomne, starsze, samotne, niepełnosprawne oraz osoby o niskich dochodach.

Nasze spotkania powstały z potrzeby serca i przekonania, że każdy człowiek zasługuje na ciepły posiłek, rozmowę, obecność drugiego człowieka oraz godne traktowanie. To coś więcej niż zupa — to chwila wytchnienia, życzliwości i poczucia, że nie jest się samemu.

Na miejscu czekać będą aromatyczna zupa, kawa, herbata oraz domowe ciasto. Będzie również możliwość skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego, oferowanego przez psycholog Annę Myszkowską.

Nowością jest możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej u radcy prawnego mec. Pawła Krzywdy, a także wsparcia zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Rozwiązywania Sporów.

Obecnie jesteśmy w trakcie zakładania Fundacji „Świnoujskie Spotkanie przy Zupie”, aby rozwijać nasze działania w sposób odpowiedzialny, trwały i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby osób narażonych na samotność, wykluczenie i ubóstwo.

Jednym z naszych najważniejszych wyzwań jest dziś zakup stołów i ławek, które pozwolą nam godnie i komfortowo przyjmować osoby korzystające z naszego wsparcia. Do tej pory za każdym razem musimy prosić inne instytucje o wypożyczenie niezbędnego wyposażenia. Chcielibyśmy to zmienić i stworzyć stabilne, przyjazne warunki dla naszych gości.

Dlatego serdecznie prosimy o wsparcie — finansowe, rzeczowe, organizacyjne lub wolontariackie. Każda forma pomocy ma dla nas ogromne znaczenie i realnie przyczynia się do tego, by osoby potrzebujące mogły być przyjmowane z szacunkiem, w godnych warunkach i z poczuciem bezpieczeństwa.

Osoby, które chciałyby wesprzeć zakup stołów i ławek, mogą dokonać wpłaty poprzez zbiórkę:

https://zrzutka.pl/z6w6nh

Przyjdź, porozmawiaj, poczuj, że nie jesteś sam.

Zabierz ze sobą słoik — aby móc podzielić się ciepłem również później.

Zachęcamy do zadawania pytań, wolontariatu i wspierania tego, co robimy.

Kontakt telefoniczny: 780 180 984

Czekamy właśnie na Ciebie. ❤️


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Środa [24.06.2026, 07:14:16] • [IP: 95.49.200.***]

Masz prawo się nie zgadzać ale twój głos się nie liczy.

Gość • Środa [24.06.2026, 02:03:43] • [IP: 108.41.39.***]

My chcemy zupe jesc w salonie jak EITA albo w HOTELU

Gość • Środa [24.06.2026, 01:38:15] • [IP: 178.238.250.**]

Dziękuję, przyjdę na zupę. e

Gość • Środa [24.06.2026, 01:35:47] • [IP: 37.248.168.***]

Jedni mają Saloniki VIP, inni Darmową Zupę...

Gość • Wtorek [23.06.2026, 22:25:04] • [IP: 89.151.16.***]

Może kierowniczka urzędu dołoży się do ściepy na stoły i ławki a przy okazji znajdzie trochę drobnych w kasie na zakup ze dwóch pawilonów namiotowych pod którymi biedni i bezdomni te zupy mogli by spożywać. Nie zawsze jest ciepło i świeci słońce. Kierowniczka przy każdej okazji mówi o empatii i uśmiechach mieszkańców

Gość • Wtorek [23.06.2026, 22:22:53] • [IP: 37.30.16.***]

Będzie losowany jacht z KPO i bilet na jednorazowe wejście do klubu swingersów

Gość • Wtorek [23.06.2026, 20:16:19] • [IP: 31.175.40.**]

Krzysztof i Lucynka idziecie??

Gość • Wtorek [23.06.2026, 20:11:22] • [IP: 2.106.93.**]

A starsza osoba od jakiego wieku? Bo nie wiem czy się łapię na to ciasto

Gość • Wtorek [23.06.2026, 18:36:33] • [IP: 37.31.135.***]

Super. No to jestem na kacu po dniach morza. Poproszę o ogórkowa. 🤗

Gość • Wtorek [23.06.2026, 17:54:41] • [IP: 91.94.23.***]

A gdzie będziecie składować te ławki i stoły- w naszym majątku spółdzielczym za grosze? To ja się nie zgadzam.

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■