iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.06.2026, 16:33:17] • Świnoujście
Dni Morza już za kilka dni. Co się zmieni w centrum miasta?

fot. Urząd Miasta Świnoujście
Dni Morza zbliżają się wielkimi krokami. Jakie zmiany czekają kierowców, mieszkańców i turystów w centrum miasta? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji ruchu, zamkniętych ulic, parkingów oraz innych utrudnień. Warto zapoznać się z nimi już teraz, aby w najbliższych dniach poruszać się po mieście bezpiecznie, sprawnie i bez niepotrzebnych niespodzianek.
Tegoroczne Dni Morza odbędą się w dniach 26–28 czerwca na Wybrzeżu Władysława IV. O lokalizacji wydarzenia zdecydowali sami mieszkańcy – podczas wiosennej ankiety, w której udział wzięło ponad 2 tysiące osób.
W tym roku całe wydarzenie zostanie zorganizowane wyłącznie na Wybrzeżu Władysława IV, bez wykorzystania terenu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Scena główna stanie na Placu Rybaka, przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W kierunku siedziby PEC rozciągnie się strefa gastronomiczna i handlowa, natomiast na parkingu przy ZWiK powstanie wesołe miasteczko.
Zmiany w organizacji ruchu
Przygotowania do wydarzenia oraz związane z nimi ograniczenia w ruchu rozpoczną się w środę, 24 czerwca, o godzinie 6:00 i potrwają do wtorku, 30 czerwca, do godziny 20:00. W tym czasie obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu.

fot. Urząd Miasta Świnoujście
Najważniejsze zmiany:
· Na czas zamknięcia ul. Wybrzeże Władysława IV ulica Armii Krajowej będzie ulicą dwukierunkową. Wjazd będzie możliwy od strony ronda przy ulicach Grunwaldzkiej oraz Konstytucji 3 Maja.
· Kierowcy jadący ul. Armii Krajowej w kierunku ul. Grunwaldzkiej będą musieli przejechać przez dwa ronda.
· Całkowicie zamknięta zostanie ul. Wybrzeże Władysława IV na odcinku od skrzyżowania z ul. Marynarzy do skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego (przy terminalu promów Bielik).
· Zamknięte zostaną parkingi przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego oraz na Placu Rybaka, gdzie zlokalizowana będzie scena wydarzenia.
· Zamknięte będą łączniki pomiędzy ul. Wybrzeże Władysława IV a ul. Armii Krajowej oraz wyjazd z Placu Słowiańskiego.
· Zamknięta zostanie ul. Daszyńskiego, na której znajdzie się część atrakcji wesołego miasteczka.
· Ulica Marynarzy pozostanie przejezdna wyłącznie dla mieszkańców dojeżdżających do wewnętrznych kwartałów wspólnot mieszkaniowych. Wyjazd będzie możliwy przez tunel pod budynkiem na ul. Armii Krajowej.
· Ulica Rybaki, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką w kierunku ul. Daszyńskiego, będzie dostępna jedynie dla osób dojeżdżających do wewnętrznego kwartału zabudowy oraz parkingu.
Parkingi
Parking przy ul. Rybaki (P10) pozostanie dostępny przez cały czas trwania Dni Morza.
Parking przy ZWiK (P9) zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania już 23 czerwca (wtorek). Niedostępne będą również miejsca postojowe zlokalizowane przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego.
Prosimy mieszkańców i gości o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie oraz wcześniejsze planowanie podróży. Dzięki temu poruszanie się po centrum miasta w czasie Dni Morza będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze.
Wojciech Basałygo
Inspektor
Biuro Prezydenta Miasta
A JA TAM SIE CIESZE. ..W ZESZLYM ROKU BARDZO FAJNIE BYLO I DLA NAS I DLA DZIECI...NO ALE FAKT NA BASENIE BYLO BY I LEPIEJ I BEZPROBLEMOWO DLA KIEROWCOW...
Szczerze nie rozumiem czemu nie organizuje się tej imprezy na basenie północnym jak dawniej, nie pojmuje po co dezorganizować życie w centrum miasta. Jako uczestnik wydarzenia również wolał bym się bawić" na trawce" niż na betonozie...
No dalej chłopki roztropki ze Świnoujścia. Atakujcie szambem z waszych skundlonych pysków
Niech wreszcie będzie jedno, bezpieczne miejsce potańcówki, dosć pod oknami wrzasków, po co jest basem północny tyle miejsca swobody, autobusy skierować uczestnikom i ok.
"Joagatka"●● Kto spotyka w mieście dzika/ ten patrząc w telefon nie zmyka! / Kto zobaczy na bruku łosia/ ten niech buchtuje i chrumka jak prosiak/ łosie dzika bowiem znają/ a wieprzowiny nie pożerają/ A kto ujrzy Joagatkę, mimo zeza/ ten niech tańczy poloneza/
Ruch dwukierunkowy na Placu Wolności i na ulicy Armii Krajowej. Tam gdzie był ruch jednokierunkowy !! Moje gratulacje. ..ciekawe jak to wytłumaczycie Niemcom. ARMAGEDON będzie ARMAGEDON. No ale będzie potańcówka.
KTO TO WYMYŚLIŁ ŻEBY W TAKIM MIEJSCU, ZNÓW ŻEBY UMILIĆ ŻYCIE KIEROWCOM
Mieszkam na Wybrzeżu Władysława IV czyli w epicentrum tego cyklonu, który przejdzie mi znowu pod oknem, a żadnej ankiety nie otrzymałam.
Jakie dni morza?! To chamski festyn. ..
Jakiej ankiety? Setki protestow i skarg po ostatnich dniach morza nie dalo nikomu do myslenia? Teraz ruda powie, ze to mieszkancy wybrali? Czy mozemy zrobic ankiete z glosowaniem za odwolaniej tej nieudolnej kobiety??