POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.06.2026, 09:53:27] • Świnoujście

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W Świnoujściu oficjalnie rozpoczęła działalność Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta. To nowe ciało doradcze, które ma wspierać rozwój gospodarczy miasta i budować bliższą współpracę pomiędzy samorządem a lokalnymi przedsiębiorcami.

Prezydent Miasta podpisała zarządzenie o powołaniu Rady oraz zatwierdziła jej pierwszy skład. Do zespołu weszło 20 osób wyłonionych w drodze otwartego naboru.

Rada ma być miejscem rozmowy o przyszłości gospodarczej Świnoujścia. Jej zadaniem będzie opiniowanie pomysłów dotyczących rozwoju miasta, wspieranie działań inwestycyjnych oraz przedstawianie inicjatyw związanych z lokalną przedsiębiorczością.

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

fot. Urząd Miasta Świnoujście


Nowy organ ma także uczestniczyć w tworzeniu dokumentów strategicznych i wspierać promocję gospodarczą Świnoujścia w kraju i za granicą.

Władze miasta zaznaczają, że rada nie ma zastępować istniejących organizacji przedsiębiorców. Ma być platformą współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami gospodarczymi.

W skład pierwszej kadencji Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Świnoujście weszli: Mariusz Strukowicz, Katarzyna Herba, Małgorzata Jaszkiewicz, Iwona Fogt-Busler, Andrzej Stolarek, Michał Szczodry, Dariusz Sowa, Grażyna Tosnowiec, Anna Tęcza, Dawid Szymański, Anna Pigulska, Julietta Stella Ciesielska, Elżbieta Jabłońska, Kazimierz Frukacz, Marcin Kosiński, Paweł Krzywda, Marianna Kotuniak, Zbigniew Sulżycki, Tomasz Salwin oraz Marcin Sołtysik.

Spotkania Rady mają odbywać się co najmniej raz na kwartał, a udział w jej pracach będzie społeczny – bez wynagrodzenia i diet.

Obsługę organizacyjną nowego gremium zapewni Wydział Rozwoju Gospodarczego i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta.


Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Prezydenta Miasta


komentarzy: 81, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 81

Gość • Sobota [06.06.2026, 18:23:49] • [IP: 185.210.38.***]

Śmiech na sali. Patrząc na skład to zastanawiam się co robią tam wielcy biznesmeni Paweł Krzywda, Dawid Szymański czy Elżbieta Jabłońska. Kompromitują radę i biznesmenów którzy też tam są.

Gość • Piątek [05.06.2026, 15:37:48] • [IP: 185.210.36.**]

ta od tych samochodów to takie wredne babsko a wszędzie się pcha

Gość • Piątek [05.06.2026, 11:06:44] • [IP: 185.210.36.**]

No czemu mnie to nie dziwi sami świnoujscy lobbiści :/

Gość • Piątek [05.06.2026, 09:47:25] • [IP: 178.183.18.***]

W tzw. Radach gospodarczych powinni zasiadać niezależni specjaliści, a tu niektórzy są radnymi więc cóż to za rada ? Rada godpodarcza powinna być apolityczna i bezstronna !

Gość • Czwartek [04.06.2026, 22:22:42] • [IP: 79.163.203.**]

Tęcza i jak zwykle Jabłońska ta to się na wszystkim zna

Gość • Czwartek [04.06.2026, 14:55:36] • [IP: 46.112.194.**]

No to sukces inwestycyjny z taka rada mamy zapewniony na bank.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 13:58:13] • [IP: 78.9.235.***]

Szymanski? No to poziom rady gwarantowany.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 11:29:30] • [IP: 176.221.124.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [04.06.2026, 09:42:43] • [IP: 176.221.125.**]

"Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" a co dopiero przy dwudziestu.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 08:40:20] • [IP: 83.150.198.**]

Rada dla rady

Gość • Czwartek [04.06.2026, 07:33:21] • [IP: 88.218.254.**]

20 osobowy ?? Ty serio/?? Tam w 5 osob daja rady! Czy chcesz wiecej ludzi do miski&&&&??

Gość • Czwartek [04.06.2026, 07:11:09] • [IP: 31.0.81.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [04.06.2026, 06:33:40] • [IP: 37.248.172.***]

Jumy zamyślony cały czas myśli kanclerski łeb jak to ujął autor

Gość • Czwartek [04.06.2026, 01:28:47] • [IP: 178.238.249.**]

Nie ma nic za darmo, ich czas jest tak samo cenny jak i pani prezydentki.

Gość • Czwartek [04.06.2026, 01:27:27] • [IP: 178.238.249.**]

Półmetek, to już czas szykować sobie zaplecze pod następne wybory

Gość • Czwartek [04.06.2026, 01:06:14] • [IP: 88.218.253.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [04.06.2026, 00:51:57] • [IP: 37.31.136.**]

Jeszcze mało tych darmozjadów 1000 powołać siedzą nic nie robią a wypłaty biorą do roboty nieroby

Gość • Środa [03.06.2026, 22:13:30] • [IP: 209.198.140.**]

Taczka. To jedyne rozwiązanie. Inaczej się to choróbsko rozprzestrzeni.

Gość • Środa [03.06.2026, 21:56:37] • [IP: 176.221.125.***]

W wielu kręgach jest znany jeden członek tej radusi , jako prezesik upadłych firm z branży morskiej. Widać kierowniczka takich lubi, tylko co na to mieszkańcy ??

Gość • Środa [03.06.2026, 21:54:32] • [IP: 79.151.173.**]

A co trzeba zrobić żeby się dostać do tak zacnego grona takich byznes postaci? Mam doświadczenie w byznesie

Gość • Środa [03.06.2026, 21:11:51] • [IP: 31.175.4.**]

Jimi jimi jimii jest lod i juz tanczymy

Gość • Środa [03.06.2026, 20:49:44] • [IP: 31.175.4.**]

2030 wybory alez to bedzie wynik z kretesem jak krach na giieldzie

Gość • Środa [03.06.2026, 20:46:17] • [IP: 31.175.4.**]

Pogubilii sie po omacku i na oslep jak Trump wejdzie to wejdzie nie to zmieniamy stanowisko

Gość • Środa [03.06.2026, 20:30:53] • [IP: 37.248.221.***]

I znów jakieś dziwne typy aby odpowiedzialności samemu na siebie nie brać. Żenada. Weźcie do rady gospodarczej jeszcze te panie z Rady Seniorów.

Gość • Środa [03.06.2026, 20:15:53] • [IP: 185.210.39.***]

Żenada

Oglądasz 1-25 z 81
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■