iswinoujscie.pl • Środa [03.06.2026, 09:53:27] • Świnoujście
Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

fot. Urząd Miasta Świnoujście
W Świnoujściu oficjalnie rozpoczęła działalność Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta. To nowe ciało doradcze, które ma wspierać rozwój gospodarczy miasta i budować bliższą współpracę pomiędzy samorządem a lokalnymi przedsiębiorcami.
Prezydent Miasta podpisała zarządzenie o powołaniu Rady oraz zatwierdziła jej pierwszy skład. Do zespołu weszło 20 osób wyłonionych w drodze otwartego naboru.
Rada ma być miejscem rozmowy o przyszłości gospodarczej Świnoujścia. Jej zadaniem będzie opiniowanie pomysłów dotyczących rozwoju miasta, wspieranie działań inwestycyjnych oraz przedstawianie inicjatyw związanych z lokalną przedsiębiorczością.

fot. Urząd Miasta Świnoujście
Nowy organ ma także uczestniczyć w tworzeniu dokumentów strategicznych i wspierać promocję gospodarczą Świnoujścia w kraju i za granicą.
Władze miasta zaznaczają, że rada nie ma zastępować istniejących organizacji przedsiębiorców. Ma być platformą współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami gospodarczymi.
W skład pierwszej kadencji Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Świnoujście weszli: Mariusz Strukowicz, Katarzyna Herba, Małgorzata Jaszkiewicz, Iwona Fogt-Busler, Andrzej Stolarek, Michał Szczodry, Dariusz Sowa, Grażyna Tosnowiec, Anna Tęcza, Dawid Szymański, Anna Pigulska, Julietta Stella Ciesielska, Elżbieta Jabłońska, Kazimierz Frukacz, Marcin Kosiński, Paweł Krzywda, Marianna Kotuniak, Zbigniew Sulżycki, Tomasz Salwin oraz Marcin Sołtysik.
Spotkania Rady mają odbywać się co najmniej raz na kwartał, a udział w jej pracach będzie społeczny – bez wynagrodzenia i diet.
Obsługę organizacyjną nowego gremium zapewni Wydział Rozwoju Gospodarczego i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta.
Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Prezydenta Miasta
Śmiech na sali. Patrząc na skład to zastanawiam się co robią tam wielcy biznesmeni Paweł Krzywda, Dawid Szymański czy Elżbieta Jabłońska. Kompromitują radę i biznesmenów którzy też tam są.
ta od tych samochodów to takie wredne babsko a wszędzie się pcha
No czemu mnie to nie dziwi sami świnoujscy lobbiści :/
W tzw. Radach gospodarczych powinni zasiadać niezależni specjaliści, a tu niektórzy są radnymi więc cóż to za rada ? Rada godpodarcza powinna być apolityczna i bezstronna !
Tęcza i jak zwykle Jabłońska ta to się na wszystkim zna
No to sukces inwestycyjny z taka rada mamy zapewniony na bank.
Szymanski? No to poziom rady gwarantowany.
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
"Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" a co dopiero przy dwudziestu.
Rada dla rady
20 osobowy ?? Ty serio/?? Tam w 5 osob daja rady! Czy chcesz wiecej ludzi do miski&&&&??
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
Jumy zamyślony cały czas myśli kanclerski łeb jak to ujął autor
Nie ma nic za darmo, ich czas jest tak samo cenny jak i pani prezydentki.
Półmetek, to już czas szykować sobie zaplecze pod następne wybory
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
Jeszcze mało tych darmozjadów 1000 powołać siedzą nic nie robią a wypłaty biorą do roboty nieroby
Taczka. To jedyne rozwiązanie. Inaczej się to choróbsko rozprzestrzeni.
W wielu kręgach jest znany jeden członek tej radusi , jako prezesik upadłych firm z branży morskiej. Widać kierowniczka takich lubi, tylko co na to mieszkańcy ??
A co trzeba zrobić żeby się dostać do tak zacnego grona takich byznes postaci? Mam doświadczenie w byznesie
Jimi jimi jimii jest lod i juz tanczymy
2030 wybory alez to bedzie wynik z kretesem jak krach na giieldzie
Pogubilii sie po omacku i na oslep jak Trump wejdzie to wejdzie nie to zmieniamy stanowisko
I znów jakieś dziwne typy aby odpowiedzialności samemu na siebie nie brać. Żenada. Weźcie do rady gospodarczej jeszcze te panie z Rady Seniorów.
Żenada