POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.05.2026, 18:09:06] • Świnoujście

Mistrzostwa Województwa w LA z podwójnym złotem i minimami na Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Województwa w LA z podwójnym złotem i minimami na Mistrzostwa Polski

fot. OSiR Wyspiarz

Zawodnicy klubu lekkoatletycznego OSiR „Wyspiarz” po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki województwa zachodniopomorskiego.

Podczas Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce U18 i U20, które odbyły się w dniu 23 maja 2026 r., na stadionie w Szczecinie Julia Jagusz i Rafał Kowalczyk zaprezentowali znakomitą formę, zdobywając złote medale. Julia i Rafał nie tylko stanęli na najwyższym stopniu podium, ale również osiągnęli wyniki gwarantujące udział w najważniejszej imprezie krajowej – Mistrzostwach Polski U18, które odbędą się w Lublinie. Zwycięstwo Julii w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 59,06 i Rafała w biegu na 1500 m z wynikiem 4,07,40 nie pozostawia wątpliwości, - to sportowcy, którzy potrafią udźwignąć presję i wykorzystać każdy start jako okazję do potwierdzenia swoich predyspozycji.

Nasi medaliści trenują już od sześciu lat i z każdym sezonem udowadniają, że pasja połączona z systematycznością prowadzi do wielkich rzeczy. Ich technika biegu, dopracowana dzięki tysiącom powtórzeń, wyróżnia się i jest jednym z kluczowych elementów ich sukcesów.

Choć medale przyciągają najwięcej uwagi, na pochwałę zasługują również pozostali zawodnicy klubu, którzy ustanowili rekordy życiowe i prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy.

Mistrzostwa Województwa w LA z podwójnym złotem i minimami na Mistrzostwa Polski

fot. OSiR Wyspiarz

W biegu finałowym na 100 m w kategorii U18 jedna z naszych sprinterek Nina Bandkowska wywalczyła 4 miejsce z wynikiem 13,30, prezentując świetną dyspozycję i walcząc do samego końca o podium. Zaś jej klubowa koleżanka Amelia Czerwińska w tym samym biegu zajęła 6 miejsce z wynikiem 13,79. Ogromne emocje wzbudził start naszego zawodnika Adama Grudnia U20, który niejednokrotnie zdobywał już medale, a tym razem stanął na starcie wyjątkowo mocnego biegu. Pomimo wymagającej obsady, Adam dystans 400 m pobiegł znakomicie zajmując 5 miejsce z wynikiem 52,10 i ustanawiając rekord życiowy. To występ, który pokazuje jego ogromny potencjał i odporność na presję.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje także nasza zawodniczka Justyna Guzenda startująca w biegu na 400 metrów U20. W niezwykle wymagającej konkurencji, w której liczy się zarówno siła, jak i wytrzymałość, pobiegła z ogromną determinacją, zajmując 5 miejsce z wynikiem 66,45.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Województwa. Każdy z Was pokazał ogromne serce do sportu, determinację i wolę walki. Wasze starty — od złotych medali, przez rekordy życiowe, po ambitne biegi w najmocniejszych seriach — są powodem do dumy.


OSiR „Wyspiarz”


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Piątek [29.05.2026, 05:24:23] • [IP: 176.221.124.***]

minimami to jakas mala porcja jedzenia?

Gość • Wtorek [26.05.2026, 20:27:37] • [IP: 176.221.125.*]

Brawo jesteście wielcy i godnie reprezentujecie nasze miasto

Gość • Wtorek [26.05.2026, 18:04:25] • [IP: 89.151.18.***]

Brawo! Podziwiamy Was!

Gość • Wtorek [26.05.2026, 12:58:15] • [IP: 88.156.234.**]

Brawo dziewczyny!!smukłe, piękne, a nie te pseudo atletki z dużą d...i nosem pod niebo hihi

Gość • Wtorek [26.05.2026, 12:24:50] • [IP: 83.11.50.*]

Gratulacje Julka👏👏👏, piękny debiut na nowym dystansie !

Gość • Wtorek [26.05.2026, 10:56:23] • [IP: 37.30.14.**]

A te dziewczyny biegły za karę, że takie są smutne?

Gość • Wtorek [26.05.2026, 09:45:05] • [IP: 195.128.181.**]

OSiR" Wyspiarz" i jego sekcja LA - przykład pracy i jej efektów bez zadecia i zebrań z pseudo bizesmenami zmianami prezesów, trenerów i powolywanie kilku dyrektorów - efektów brak.Przyklad jest tylko trochę skromności.Przy tych dialaniach flota pójdzie na dno.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■