POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [02.06.2026, 17:47:58] • Świnoujście

Chwasty zamiast ozdobnych traw. Mieszkaniec pokazuje zaniedbane klomby przy Grunwaldzkiej

Chwasty zamiast ozdobnych traw. Mieszkaniec pokazuje zaniedbane klomby przy Grunwaldzkiej

fot. Czytelnik

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu, tuż obok ścieżki rowerowej prowadzącej międzynarodowym szlakiem turystycznym, mieszkańcy zwracają uwagę na zaniedbane klomby. Ozdobna ostnica niemal całkowicie zniknęła wśród wysokich chwastów, a według mieszkańców problemem jest brak późniejszej pielęgnacji nasadzeń po zakończeniu inwestycji.

Mieszkaniec, który przesłał do redakcji zdjęcia, nie kryje rozczarowania stanem zieleni miejskiej przy jednej z głównych ulic Świnoujścia. Jak podkreśla, po wykonaniu nowych nasadzeń zabrakło regularnej opieki nad roślinami.

„Zapraszam gloryfikowaną przez Ratusz "Zieloną Ekipę" na Grunwaldzką ,gdzie tuż przy ścieżce rowerowej, na międzynarodowym szlaku turystycznym jest kilka klombów czekających niecierpliwie na wypielenie z chwastów, które wyrosły "na chłopa".”

Chwasty zamiast ozdobnych traw. Mieszkaniec pokazuje zaniedbane klomby przy Grunwaldzkiej

fot. Czytelnik

Według autora zgłoszenia sytuacja powtarza się w wielu miejscach miasta.

„Jak to u nas bywa już tradycją nad Świną jest projekt,jest wykonawca, są nasadzenia, ekipa wyjeżdża i nikt z Urzędu się nasadzeniami nie interesuje. Nie będę tu wymieniał uschniętych drzew, zapuszczonych krzewów itp.”

Na przesłanych zdjęciach widać, że ozdobne trawy zostały niemal całkowicie zagłuszone przez chwasty. Mieszkaniec obawia się, że bez szybkiej reakcji roślin nie uda się już uratować.

„Tu jest podobnie.Nasadzono urokliwą trawę zwaną ostnicą i z braku opieki tak zarosła chwastami, że jej prawie nie widać. Nie wiem czy się uda ją uratować,bo jest w kiepskim stanie.”

Mieszkańcy zwracają uwagę, że Grunwaldzka jest jedną z głównych tras prowadzących zarówno do centrum miasta, jak i w kierunku granicy oraz tras rowerowych uczęszczanych przez turystów. Tym bardziej zaniedbane klomby rzucają się w oczy osobom odwiedzającym Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-41 z 41

Gość • Czwartek [04.06.2026, 01:35:58] • [IP: 78.30.80.***]

Jak w domu tak i na mieście Taką sobie Agatkę nie radke wybrano

Gość • Środa [03.06.2026, 23:55:23] • [IP: 37.109.163.***]

Posialiby trawę, tylko koszenie i problem z głowy, nie ma pieniędzy to tak się dzieje, a takie ładne nasadzenia bez podlewania i pielęgnacji kupa chwastów.

Gość • Środa [03.06.2026, 21:56:56] • [IP: 79.151.173.**]

Przestańcie narzekać, na plaży dywany rozłoźyli, tany się znów szykują, rady byznesowe potworzyli - uśmiechnijcie się brygada 😂

Gość • Środa [03.06.2026, 21:32:07] • [IP: 164.127.253.*]

No wlasnie pani prezydent tak sie pani chwali chłopakami ze zielnom brygade wszędzie widac no chyba jednak nie widac zielonej brygady ze chwasty wszędzie tak pani nagrywała filmik ze zielona brygada o wszystko dba jakos deko nie widac ze dba ich niby wszędzie widac jakos nie widac zielonej brygady za to chwasty widac

Gość • Środa [03.06.2026, 19:18:15] • [IP: 79.186.72.**]

TAK JEST WSZĘDZIE, DZIELNICE WSZYSTKIE TONĄ W SMIECIACH, TRAWACH PO PAS, W PRZYTORZE NA RONDZIE W CENTRUM WIOCHY ZIELSKO SIĘGA NIEBA, NIE WSTYD PANIE BEZRADNY JAK NA WYBORY TO AKTYWNY A POTEM TYLKO IMPRESKI I NIC WIĘCEJ , WSTYD NIEROBY, DIETY ZA NIC

Gość • Środa [03.06.2026, 19:13:15] • [IP: 178.238.249.**]

Były urodziny Świnoujścia, głowna obwodnica miasta ulica 11 Listopada zarośnięta !

Gość • Środa [03.06.2026, 18:41:15] • [IP: 37.248.168.**]

Na skrzyżowaniach 11listopada trawa o wysokości 1m całkowicie zasłania przejścia dla pieszych. Przecież to paranoja zasiewać tak newralgicznych miejscach wysoką trawę.!!

Gość • Środa [03.06.2026, 14:56:05] • [IP: 80.50.253.***]

Niech mieszkaniec się weźmie i od...i

Gość • Środa [03.06.2026, 12:54:12] • [IP: 176.221.125.**]

CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE W TEMACIE BANDEROWCÓW? POŚWIĘCIŁY JUŻ WIDŁY I SIEKIERY? LUDZIE PO WSI GADAJĄ, ŻE MAJĄ WYRAŹNIE CHĘCI WYKASZANIA TERENU AŻ DO SANU.

Gość • Środa [03.06.2026, 12:34:50] • [IP: 178.238.250.**]

w Parku Chopina to nawet nie można usiąść na ławce ani iść alejkami coś strasznego.

Gość • Środa [03.06.2026, 11:13:47] • [IP: 149.156.219.***]

to nie są chwasty tylko dzikie łąki.

Gość • Środa [03.06.2026, 10:26:14] • [IP: 37.109.146.***]

Najpierw trzeba wyplenić komunityczne chwasty z urzędu miasta111

Gość • Środa [03.06.2026, 10:25:31] • [IP: 88.156.233.**]

Uuu betonowe pokolenie się zrobiło-trawa przeszkadza.jest wola na spalinowy zapach kosiarek

Gość • Środa [03.06.2026, 09:31:20] • [IP: 78.11.16.***]

Bioróżnorodność. Czas hejterzy wygooglować znaczenie pojęcia. Może coś dotrze ?

Gość • Środa [03.06.2026, 09:19:22] • [IP: 93.205.237.**]

KLOMBY ZANIEDBANE NA MATEJKI, a mówili że mamy super ekipę od zieleni... kto ich widział ?!

Gość • Środa [03.06.2026, 09:00:02] • [IP: 88.218.252.**]

no Zielona Brygada jeszcze tam nie dotarłą? Jak to ? Skandal

Gość • Środa [03.06.2026, 08:27:43] • [IP: 185.210.36.**]

w Świnoujściu nie ma ogrodnika miejskiego i sadzonki, krzewy sadzone są bez wyobraźni co powinno w jakim miejscu być. Często krzewy i trawy zasłaniają wyjazd z ulicy i utrudniają widoczność. Nic w mieście pod względem porządku, estetyki i czystości nie jest robione, ani zadbane. Władza nic z tym nie robi

Gość • Środa [03.06.2026, 08:05:20] • [IP: 178.238.252.**]

Nie jest źle...tylko drogi dziurawe.

Gość • Środa [03.06.2026, 07:57:27] • [IP: 88.218.254.***]

ZAPRASZAM NA PRAWOBRZEŻE OD ŁUNOWA po PRZYTÓR SĄ TRZY RONDA I WYGLĄDAJĄ TRAGICZNIE BRAK KWIATÓW ZAROŚNIĘTE CHWASTAMI

Gość • Środa [03.06.2026, 06:52:38] • [IP: 37.248.168.***]

Miasto, drogi i zieleń są mega zaniedbane prócz dzielnic nadmorskich. Czyli turysta ma wszystko a mieszkaniec" nic".

Gość • Środa [03.06.2026, 05:31:26] • [IP: 91.94.29.***]

Zapraszam na prawobrzeże chwasty większe od drzew.

Gość • Środa [03.06.2026, 00:32:12] • [IP: 88.156.234.***]

Nie przesadzajcie. To nie jest centrum miasta, wszystkiego nie da się zrobić od razu. Poza tym troche chwastów też powinno być, ptaki i owady mają w nich swoją bazę pokarmową i lęgową.

Gość • Wtorek [02.06.2026, 23:33:54] • [IP: 176.221.124.***]

moze otworzyc szkole lub profil ogrodniczy to bedzie praca nad estetyka miejskiej zieleni i klomby z kwiatami i drzewa nie beda usychac bo ktos o to zadba

Gość • Wtorek [02.06.2026, 23:32:13] • [IP: 176.221.124.***]

malo ludzi do takich prac wiec tak bedzie

Gość • Wtorek [02.06.2026, 23:04:41] • [IP: 176.221.124.**]

Życzę upierdliwemu autorowi prawdziwych problemów, wtedy przestanie zajmowac się upierdliwiec pierdołami

Gość • Wtorek [02.06.2026, 22:10:00] • [IP: 46.112.238.**]

Tej zieleni do opieki jest za dużo, a kasy w budżecie zamało. Życie

Gość • Wtorek [02.06.2026, 21:51:50] • [IP: 89.151.22.**]

Zostawić tak jak jest

Mieszkaniec • Wtorek [02.06.2026, 21:39:43] • [IP: 83.20.206.***]

Na 11 listopada przytnijcie te cholerne trawy BO PIESZYCH NIE WIDAĆ!! Policja powinna Urzędowi mandat za to wlepić.

Gość • Wtorek [02.06.2026, 21:10:41] • [IP: 37.31.136.***]

Ktoś wie po co i na co rozjechał rower na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Bohaterów Września.

Gość • Wtorek [02.06.2026, 21:07:53] • [IP: 209.198.140.**]

I za dwa dni bedzie opisane, ze dzięki artykułów oraz reakcji wladz miasta krytyczna sytuacja została błyskawicznie opanowana

Gość • Wtorek [02.06.2026, 20:56:43] • [IP: 176.221.125.***]

Klomby, to pobocze i skręt do ulicy mazowieckiej tam nie powinno nic rosnąć ma być dobra widoczność dla kierowców

Gość • Wtorek [02.06.2026, 20:44:31] • [IP: 185.210.36.**]

najwazniejsze są dzielnice dla turystów i drogi dla nich. Pojedzcie na działki ROD w jakim stanie są" ulice - klepiska pylące pyłem" dla mieszkańców. Spiżowe hasło wyborcze" miasto dla mieszkańców" najlepiej oddają właśnie te ulice do działek.

Gość • Wtorek [02.06.2026, 20:26:14] • [IP: 46.112.212.**]

Czego ten debil nie rozumie? Kieszenie trawy, roślin nie jest wskazane, to udowodniono dawno temu.ten " mieszkaniec co roku ma problem

Gość • Wtorek [02.06.2026, 19:50:13] • [IP: 109.70.100.*]

A, ten teren nie należy do" Minionków" z urzędu miasta pod jurysdykcją Rudej Wiewióry?

Gość • Wtorek [02.06.2026, 19:48:23] • [IP: 31.175.24.**]

Moi bardzo dobrze nie chwasty tylko rośliny lecznicze zioła. jak się nie znasz to spier. J.dam jesteś vhwadt

Gość • Wtorek [02.06.2026, 19:30:35] • [IP: 164.127.253.*]

No wlasnie i gdzie ta zielona brygada co ich wszędzie niby widać a chwasty rosnom a zielnej brygady nie widać wogole a tak ich widać w całym miescie to gdzie oni som

Gość • Wtorek [02.06.2026, 19:23:12] • [IP: 89.151.18.***]

Poruszałam problem już w tamtym roku, powiedziano mi, że pani prezydent zmniejszyła fundusz na uporządkowanie skwerków, to był dla mnie szok !!

Gość • Wtorek [02.06.2026, 19:08:00] • [IP: 92.118.166.***]

Lepsze niskie chwasty niż wysokie ozdobne trawy, które zasłaniają wszystko jak np przy skręcie w lewo z ulicy 11 listopada w ulicę Kołłątaja 🫣

Gość • Wtorek [02.06.2026, 18:57:58] • [IP: 89.151.19.***]

A mi się podoba

Gość • Wtorek [02.06.2026, 18:16:46] • [IP: 37.8.215.***]

Na nowym cmentarzu, który też podlega słynnej zielonej ekipie trawsko między grobami sięga już metra

Gość • Wtorek [02.06.2026, 18:07:39] • [IP: 37.31.134.**]

Na Konstytucji między chodnikiem a ścieżką rowerową tam dopiero zielsko rośnie i badyle wchodzą na drogę rowerową

Oglądasz 1-41 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■