iswinoujscie.pl • Wtorek [02.06.2026, 17:47:58] • Świnoujście
Chwasty zamiast ozdobnych traw. Mieszkaniec pokazuje zaniedbane klomby przy Grunwaldzkiej

fot. Czytelnik
Przy ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu, tuż obok ścieżki rowerowej prowadzącej międzynarodowym szlakiem turystycznym, mieszkańcy zwracają uwagę na zaniedbane klomby. Ozdobna ostnica niemal całkowicie zniknęła wśród wysokich chwastów, a według mieszkańców problemem jest brak późniejszej pielęgnacji nasadzeń po zakończeniu inwestycji.
Mieszkaniec, który przesłał do redakcji zdjęcia, nie kryje rozczarowania stanem zieleni miejskiej przy jednej z głównych ulic Świnoujścia. Jak podkreśla, po wykonaniu nowych nasadzeń zabrakło regularnej opieki nad roślinami.
„Zapraszam gloryfikowaną przez Ratusz "Zieloną Ekipę" na Grunwaldzką ,gdzie tuż przy ścieżce rowerowej, na międzynarodowym szlaku turystycznym jest kilka klombów czekających niecierpliwie na wypielenie z chwastów, które wyrosły "na chłopa".”

fot. Czytelnik
Według autora zgłoszenia sytuacja powtarza się w wielu miejscach miasta.
„Jak to u nas bywa już tradycją nad Świną jest projekt,jest wykonawca, są nasadzenia, ekipa wyjeżdża i nikt z Urzędu się nasadzeniami nie interesuje. Nie będę tu wymieniał uschniętych drzew, zapuszczonych krzewów itp.”
Na przesłanych zdjęciach widać, że ozdobne trawy zostały niemal całkowicie zagłuszone przez chwasty. Mieszkaniec obawia się, że bez szybkiej reakcji roślin nie uda się już uratować.
„Tu jest podobnie.Nasadzono urokliwą trawę zwaną ostnicą i z braku opieki tak zarosła chwastami, że jej prawie nie widać. Nie wiem czy się uda ją uratować,bo jest w kiepskim stanie.”
Mieszkańcy zwracają uwagę, że Grunwaldzka jest jedną z głównych tras prowadzących zarówno do centrum miasta, jak i w kierunku granicy oraz tras rowerowych uczęszczanych przez turystów. Tym bardziej zaniedbane klomby rzucają się w oczy osobom odwiedzającym Świnoujście.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Na Konstytucji między chodnikiem a ścieżką rowerową tam dopiero zielsko rośnie i badyle wchodzą na drogę rowerową
Na nowym cmentarzu, który też podlega słynnej zielonej ekipie trawsko między grobami sięga już metra
A mi się podoba
Lepsze niskie chwasty niż wysokie ozdobne trawy, które zasłaniają wszystko jak np przy skręcie w lewo z ulicy 11 listopada w ulicę Kołłątaja 🫣
Poruszałam problem już w tamtym roku, powiedziano mi, że pani prezydent zmniejszyła fundusz na uporządkowanie skwerków, to był dla mnie szok !!
No wlasnie i gdzie ta zielona brygada co ich wszędzie niby widać a chwasty rosnom a zielnej brygady nie widać wogole a tak ich widać w całym miescie to gdzie oni som
Moi bardzo dobrze nie chwasty tylko rośliny lecznicze zioła. jak się nie znasz to spier. J.dam jesteś vhwadt
A, ten teren nie należy do" Minionków" z urzędu miasta pod jurysdykcją Rudej Wiewióry?
Czego ten debil nie rozumie? Kieszenie trawy, roślin nie jest wskazane, to udowodniono dawno temu.ten " mieszkaniec co roku ma problem
najwazniejsze są dzielnice dla turystów i drogi dla nich. Pojedzcie na działki ROD w jakim stanie są" ulice - klepiska pylące pyłem" dla mieszkańców. Spiżowe hasło wyborcze" miasto dla mieszkańców" najlepiej oddają właśnie te ulice do działek.
Klomby, to pobocze i skręt do ulicy mazowieckiej tam nie powinno nic rosnąć ma być dobra widoczność dla kierowców
I za dwa dni bedzie opisane, ze dzięki artykułów oraz reakcji wladz miasta krytyczna sytuacja została błyskawicznie opanowana
Ktoś wie po co i na co rozjechał rower na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Bohaterów Września.
Na 11 listopada przytnijcie te cholerne trawy BO PIESZYCH NIE WIDAĆ!! Policja powinna Urzędowi mandat za to wlepić.
Zostawić tak jak jest
Tej zieleni do opieki jest za dużo, a kasy w budżecie zamało. Życie
Życzę upierdliwemu autorowi prawdziwych problemów, wtedy przestanie zajmowac się upierdliwiec pierdołami
malo ludzi do takich prac wiec tak bedzie
moze otworzyc szkole lub profil ogrodniczy to bedzie praca nad estetyka miejskiej zieleni i klomby z kwiatami i drzewa nie beda usychac bo ktos o to zadba
Nie przesadzajcie. To nie jest centrum miasta, wszystkiego nie da się zrobić od razu. Poza tym troche chwastów też powinno być, ptaki i owady mają w nich swoją bazę pokarmową i lęgową.
Zapraszam na prawobrzeże chwasty większe od drzew.
Miasto, drogi i zieleń są mega zaniedbane prócz dzielnic nadmorskich. Czyli turysta ma wszystko a mieszkaniec" nic".
ZAPRASZAM NA PRAWOBRZEŻE OD ŁUNOWA po PRZYTÓR SĄ TRZY RONDA I WYGLĄDAJĄ TRAGICZNIE BRAK KWIATÓW ZAROŚNIĘTE CHWASTAMI
Nie jest źle...tylko drogi dziurawe.
w Świnoujściu nie ma ogrodnika miejskiego i sadzonki, krzewy sadzone są bez wyobraźni co powinno w jakim miejscu być. Często krzewy i trawy zasłaniają wyjazd z ulicy i utrudniają widoczność. Nic w mieście pod względem porządku, estetyki i czystości nie jest robione, ani zadbane. Władza nic z tym nie robi