iswinoujscie.pl • Wtorek [02.06.2026, 17:47:58] • Świnoujście
Chwasty zamiast ozdobnych traw. Mieszkaniec pokazuje zaniedbane klomby przy Grunwaldzkiej

fot. Czytelnik
Przy ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu, tuż obok ścieżki rowerowej prowadzącej międzynarodowym szlakiem turystycznym, mieszkańcy zwracają uwagę na zaniedbane klomby. Ozdobna ostnica niemal całkowicie zniknęła wśród wysokich chwastów, a według mieszkańców problemem jest brak późniejszej pielęgnacji nasadzeń po zakończeniu inwestycji.
Mieszkaniec, który przesłał do redakcji zdjęcia, nie kryje rozczarowania stanem zieleni miejskiej przy jednej z głównych ulic Świnoujścia. Jak podkreśla, po wykonaniu nowych nasadzeń zabrakło regularnej opieki nad roślinami.
„Zapraszam gloryfikowaną przez Ratusz "Zieloną Ekipę" na Grunwaldzką ,gdzie tuż przy ścieżce rowerowej, na międzynarodowym szlaku turystycznym jest kilka klombów czekających niecierpliwie na wypielenie z chwastów, które wyrosły "na chłopa".”

fot. Czytelnik
Według autora zgłoszenia sytuacja powtarza się w wielu miejscach miasta.
„Jak to u nas bywa już tradycją nad Świną jest projekt,jest wykonawca, są nasadzenia, ekipa wyjeżdża i nikt z Urzędu się nasadzeniami nie interesuje. Nie będę tu wymieniał uschniętych drzew, zapuszczonych krzewów itp.”
Na przesłanych zdjęciach widać, że ozdobne trawy zostały niemal całkowicie zagłuszone przez chwasty. Mieszkaniec obawia się, że bez szybkiej reakcji roślin nie uda się już uratować.
„Tu jest podobnie.Nasadzono urokliwą trawę zwaną ostnicą i z braku opieki tak zarosła chwastami, że jej prawie nie widać. Nie wiem czy się uda ją uratować,bo jest w kiepskim stanie.”
Mieszkańcy zwracają uwagę, że Grunwaldzka jest jedną z głównych tras prowadzących zarówno do centrum miasta, jak i w kierunku granicy oraz tras rowerowych uczęszczanych przez turystów. Tym bardziej zaniedbane klomby rzucają się w oczy osobom odwiedzającym Świnoujście.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Jak w domu tak i na mieście Taką sobie Agatkę nie radke wybrano
Posialiby trawę, tylko koszenie i problem z głowy, nie ma pieniędzy to tak się dzieje, a takie ładne nasadzenia bez podlewania i pielęgnacji kupa chwastów.
Przestańcie narzekać, na plaży dywany rozłoźyli, tany się znów szykują, rady byznesowe potworzyli - uśmiechnijcie się brygada 😂
No wlasnie pani prezydent tak sie pani chwali chłopakami ze zielnom brygade wszędzie widac no chyba jednak nie widac zielonej brygady ze chwasty wszędzie tak pani nagrywała filmik ze zielona brygada o wszystko dba jakos deko nie widac ze dba ich niby wszędzie widac jakos nie widac zielonej brygady za to chwasty widac
TAK JEST WSZĘDZIE, DZIELNICE WSZYSTKIE TONĄ W SMIECIACH, TRAWACH PO PAS, W PRZYTORZE NA RONDZIE W CENTRUM WIOCHY ZIELSKO SIĘGA NIEBA, NIE WSTYD PANIE BEZRADNY JAK NA WYBORY TO AKTYWNY A POTEM TYLKO IMPRESKI I NIC WIĘCEJ , WSTYD NIEROBY, DIETY ZA NIC
Były urodziny Świnoujścia, głowna obwodnica miasta ulica 11 Listopada zarośnięta !
Na skrzyżowaniach 11listopada trawa o wysokości 1m całkowicie zasłania przejścia dla pieszych. Przecież to paranoja zasiewać tak newralgicznych miejscach wysoką trawę.!!
Niech mieszkaniec się weźmie i od...i
CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE W TEMACIE BANDEROWCÓW? POŚWIĘCIŁY JUŻ WIDŁY I SIEKIERY? LUDZIE PO WSI GADAJĄ, ŻE MAJĄ WYRAŹNIE CHĘCI WYKASZANIA TERENU AŻ DO SANU.
w Parku Chopina to nawet nie można usiąść na ławce ani iść alejkami coś strasznego.
to nie są chwasty tylko dzikie łąki.
Najpierw trzeba wyplenić komunityczne chwasty z urzędu miasta111
Uuu betonowe pokolenie się zrobiło-trawa przeszkadza.jest wola na spalinowy zapach kosiarek
Bioróżnorodność. Czas hejterzy wygooglować znaczenie pojęcia. Może coś dotrze ?
KLOMBY ZANIEDBANE NA MATEJKI, a mówili że mamy super ekipę od zieleni... kto ich widział ?!
no Zielona Brygada jeszcze tam nie dotarłą? Jak to ? Skandal
w Świnoujściu nie ma ogrodnika miejskiego i sadzonki, krzewy sadzone są bez wyobraźni co powinno w jakim miejscu być. Często krzewy i trawy zasłaniają wyjazd z ulicy i utrudniają widoczność. Nic w mieście pod względem porządku, estetyki i czystości nie jest robione, ani zadbane. Władza nic z tym nie robi
Nie jest źle...tylko drogi dziurawe.
ZAPRASZAM NA PRAWOBRZEŻE OD ŁUNOWA po PRZYTÓR SĄ TRZY RONDA I WYGLĄDAJĄ TRAGICZNIE BRAK KWIATÓW ZAROŚNIĘTE CHWASTAMI
Miasto, drogi i zieleń są mega zaniedbane prócz dzielnic nadmorskich. Czyli turysta ma wszystko a mieszkaniec" nic".
Zapraszam na prawobrzeże chwasty większe od drzew.
Nie przesadzajcie. To nie jest centrum miasta, wszystkiego nie da się zrobić od razu. Poza tym troche chwastów też powinno być, ptaki i owady mają w nich swoją bazę pokarmową i lęgową.
moze otworzyc szkole lub profil ogrodniczy to bedzie praca nad estetyka miejskiej zieleni i klomby z kwiatami i drzewa nie beda usychac bo ktos o to zadba
malo ludzi do takich prac wiec tak bedzie
Życzę upierdliwemu autorowi prawdziwych problemów, wtedy przestanie zajmowac się upierdliwiec pierdołami