Ulica Chrobrego prowadząca w stronę dzielnicy nadmorskiej jest jednokierunkowa dla samochodów jadących w kierunku promenady. Jednocześnie po lewej stronie wyznaczono tam kontrapas rowerowy, którym rowerzyści mogą legalnie poruszać się w przeciwnym kierunku.
Dziś jednak poziome oznakowanie praktycznie przestało istnieć. Linie oddzielające kontrapas zostały niemal całkowicie starte przez ruch samochodów. Na zdjęciach widać, że asfalt wygląda tak, jakby pasa rowerowego w ogóle tam nie było.
To szczególnie niebezpieczne pomiędzy ulicami Słowackiego i Uzdrowiskową. Kierowcy omijający studzienki kanalizacyjne często zjeżdżają właśnie w miejsce dawnego kontrapasu. W efekcie samochody regularnie najeżdżają na przestrzeń przeznaczoną dla rowerzystów.
Rowerzyści nadal korzystają z tej trasy, bo kontrapas formalnie istnieje. Problem polega na tym, że wielu kierowców może już nie dostrzegać granicy pasa i traktować całą szerokość jezdni jako swoją część drogi.
W sezonie, gdy ruch w dzielnicy nadmorskiej jest ogromny, taka sytuacja może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Szczególnie że Chrobrego jest ulicą zacienioną, wąską i intensywnie użytkowaną zarówno przez turystów, rowerzystów, jak i samochody jadące w kierunku promenady.
Mieszkańcy zwracają uwagę, że odnowienie oznakowania poziomego powinno nastąpić jak najszybciej, zanim dojdzie tam do poważniejszego wypadku.





















Tam zawsze jest niebezpiecznie, bo odległość między jadącym z naprzeciwka autem a rowerem jest bardzo mała. Ktoś mi kiedys tu odpisał, gdy to poruszyłem, że kierowcy mogą tak mijać, bo to inny pas ruchu - czyli...w domyśle" mogą" mijać rower nie poruszający się po idealnie prostej linii i to jeszcze na pełnej nierówności drodze o. ..20 cm? 30 cm? A w kodeksie jest napisane, że kierowca powinien mijać rower w BEZPIECZNEJ odległości. Natomiast gdy jest na tym samym pasie ruchu, to aż o 1 metr. Inna sprawa: tam czasem rowerzyści popełniają błąd, że jadą z kierunku ronda przy Mieszka I/Piastowskiej ku promenadzie nie jak samochody, tylko po kontrpasie, dokładnie na zderzenie z innymi rowerzystami jadącymi zgodnie ze strzałką. Dwa razy to widziałem i wołałem do takich, reflektowali się.
I bardzo dobra uwaga i ulica Kosciuszki tak samo prosimy tez pasy ma jezeli odmowic.Dziekujemy.
Przecież rowerzyści jeżdżą chodnikami. Boją się aut, więc tratują pieszych. Dlaczego pozwala im się na to?
Trzeba pomalować farbą kauczukowaą, a nie zwykłą.
NAJLEPSZE JEST TO JAK MALUJA NOWE PASY NA DZIURACH! TAK NA DZIURACH! ZAMIAST PIERW ŁATAĆ POTEM PASY TO U NAS OD D... STRONY!
Bezradność włodarzy miasta poraża. Obecni będą zwalać na poprzedników. Byle do następnej potańcówki.
Kontrabas został wymyślony przez kontra mózg. To pas dla samobójców
Normalka, wita rozumita !!
Wszędzie kradną - nawet kontrabas zniknął
Ale są znaki przy drodze czy drzewa zaslaniaja