POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.03.2026, 08:05:27] • Świnoujście

Kanistry w bagażniku i tankowanie na stacji w Świnoujściu. Mieszkaniec przecierał oczy ze zdumienia

Kanistry w bagażniku i tankowanie na stacji w Świnoujściu. Mieszkaniec przecierał oczy ze zdumienia

fot. Mieszkaniec

Na jednej ze stacji paliw w Świnoujściu mieszkaniec zauważył sytuację, która go zaniepokoiła. W bagażniku samochodu ustawiono kilka kanistrów na paliwo, a jeden z nich wyglądał jak zwykłe opakowanie po płynie do spryskiwaczy.

Zdjęcie wykonane na stacji paliw w Świnoujściu pokazuje samochód z otwartym bagażnikiem, w którym ustawiono kilka czerwonych kanistrów przygotowanych do napełnienia paliwem. Na fotografii widać również inne opakowanie, które według osoby robiącej zdjęcie może być zwykłą bańką po płynie do spryskiwaczy.

Sytuacja zwróciła uwagę mieszkańca, który przesłał zdjęcie do redakcji.

„Na Orlenie” - napisał w wiadomości do redakcji.
„Najlepsza jest ta ostatnia bańka... po płynie do spryskiwaczy” - dodał.

Tankowanie paliwa do kanistrów nie jest niczym nadzwyczajnym, o ile używane są do tego odpowiednie, przeznaczone do paliwa pojemniki. Problem może pojawić się wtedy, gdy paliwo trafia do przypadkowych opakowań, które nie są do tego przystosowane.

Takie zachowanie może być nie tylko niebezpieczne, ale również niezgodne z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na stacjach paliw. Opakowania po innych płynach mogą nie być odporne na paliwo, a w skrajnych przypadkach może to prowadzić do wycieku lub zagrożenia pożarowego.

To widok, który zwłaszcza w przygranicznym mieście nie należy do rzadkości. Jednak sposób transportu i rodzaj pojemników zawsze powinny spełniać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-54 z 54

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 08:17:05] • [IP: 31.175.48.*]

Ciekawe gdzie to przechowa? Pewnie w piwnicy.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 08:16:11] • [IP: 91.94.28.***]

Na circke k jest masakra. Mam zdjęcia to tam się wyprawia. Władze miasta, służby i ajenci stacji paliw nie reagują. Liczy się tylko zysk. Jak dojdzie do jakiegoś samozapłonu i tragedii, to przypomnimy ten artykuł. Niemieckie mrówki przemycające paliwo to poważy problem.

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 08:10:00] • [IP: 176.221.125.**]

Janusze biznesu robią interes życia

Gość • Poniedziałek [16.03.2026, 08:09:41] • [IP: 77.236.3.***]

zakładając limit 20 L na przewóz to ja tu afery nie widzę, a swoją drogą gdzie jest Pan co nalewa :pracownik stacji.

Oglądasz 51-54 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■