POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [02.12.2025, 12:47:59] • Świnoujście

Koniec z unikaniem płatności. Urząd Miasta podpisał umowę z Krajowym Rejestrem Długów

Koniec z unikaniem płatności. Urząd Miasta podpisał umowę z Krajowym Rejestrem Długów

Foto: pixabay(fot. Urząd Miasta Świnoujście )

Miasto Świnoujście wprowadza nowe rozwiązanie, które ma usprawnić odzyskiwanie należności od osób zalegających z opłatami. Pod koniec października Urząd Miasta podpisał umowę z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej S.A. Wszystkie osoby posiadające nieuregulowane zobowiązania wobec gminy (m.in. opłaty z tytułu: użytkowania wieczystego, przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności, dzierżawy gruntu bądź inne należności wynikające z umów cywilnoprawnych) będą wpisywane do ogólnopolskiego rejestru dłużników.

Wpisanie do Krajowego Rejestru Długów może poważnie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Osoby z zaległościami mogą napotkać trudności przy zawieraniu nowych umów z operatorami telefonii komórkowej, dostawcami internetu, firmami leasingowymi czy instytucjami finansowymi. Banki, firmy pożyczkowe i wiele innych podmiotów regularnie sprawdza dane w rejestrach, dlatego zaległości wobec miasta mogą skutkować odmową udzielenia kredytu lub pożyczki.

Nowe narzędzie ma pomóc miastu skuteczniej ściągać należności od osób i firm, które od dłuższego czasu unikają płatności. Wpis do KRD działa mobilizująco i często skłania do uregulowania zaległości, zanim pojawią się dodatkowe konsekwencje.

Celem współpracy nie jest karanie, lecz poprawa terminowości wpłat i zwiększenie wpływów do budżetu. Terminowe regulowanie zobowiązań pozwala gminie sprawniej realizować zadania i inwestycje służące wszystkim mieszkańcom.

Foto: pixabay

Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Sobota [06.12.2025, 00:31:03] • [IP: 5.173.22.*]

Mi miasto nie wypłaciło świątecznych pieniędzy za pracę ale zawiadomienie o jednej spóźnionej wpłacie już tak a jest to wynik strzelania w kolano samemu sobie i cyk kredytu nie dostanę i będę wiecznie mieszkać w mieszkaniu od miasta, miasto nie umie ściągnąć dłużników alimentacyjnych jeśli podaje im się dane firmy zatrudniającej na czarno na nawet tacy pracownicy potrafią na zlecenie miasta robić remonty śmiech na sali

Gość • Środa [03.12.2025, 14:41:03] • [IP: 80.49.35.***]

Dzień dobry, czy urzędnicy z miasta nie czytają opini zanim podpiszą umowę ?. I tylko miasto będzie płaciło za sam fakt" współpracy ?, Czy przypadkiem nie są to pieniądze mieszkańców ?

Gość • Środa [03.12.2025, 14:29:34] • [IP: 46.112.236.**]

Czyli miasto bedzie prywatnej firmie przekazywac nasze dane? Genialne, myslalem, ze po 10 latach funkcjonownia tej badziewnej firmy wszystkie jelenie juz dawno sie na nia naciely, ale widac w UM jeszcze kilku sie znalazlo. Od sciagania platnosci jest SAD i KOMORNIK a nie prywatna firma ktora wywiesza liste dluznikow bez zadnych wyrokow. Oni tam tak na powaznie?

Gość • Środa [03.12.2025, 11:33:18] • [IP: 176.221.125.***]

I znów dane pójdą do prywatnej firmy?

Gość • Środa [03.12.2025, 11:11:57] • [IP: 78.88.63.***]

BRAWO !! DLACZEGO JEDNI PŁACĄ A DRUDZY NIE. PIĘKNE ROZWIĄZANIE

Gość • Środa [03.12.2025, 11:04:53] • [IP: 176.221.124.***]

A co z obcokrajowcami nie płacącymi za parkowanie w strefie? Czy też trafią do rejestru długów?

Gość • Środa [03.12.2025, 11:02:40] • [IP: 176.221.124.***]

21:26:12 Właśnie, kto komu płaci? Dziwny styk interesu prywatnego z publicznym.

Gość • Środa [03.12.2025, 10:30:46] • [IP: 79.186.59.**]

NO TO ZNALAZŁA SOBIE KROWE DOJNĄ GDZIE MOŻNA ZDOBYC PIENIĄZKI NA ZADAWĘ, A MIASTO I OKOLICE ZARASTAJĄ BRUDEM,

Gość • Środa [03.12.2025, 06:22:45] • [IP: 176.221.125.***]

Zamordyzm rośnie, po cichu i niezauważalnie…

Gość • Środa [03.12.2025, 05:34:57] • [IP: 83.20.205.**]

kupię wszystkie dlugi !!zwlaszcza mieszkaniowe !!

Gość • Środa [03.12.2025, 05:22:05] • [IP: 46.112.216.***]

Czyj tak naprawdę jest basen północny

Gość • Wtorek [02.12.2025, 21:26:12] • [IP: 178.238.247.**]

KRS to prywatna firma miasto ma jej płacić że w jej bazie danych będą dane dłużników a wiedzieć o tym będą tylko ci co należą do tego rejestru na pewno na tym zarobić KRD powinni podać ile udało się ściągnąć pieniędzy dzięki KRD jak ktoś nie ma środków to i tak nie zapłaci miastu natomiast miasto musi zapłacić za to że go tam umieści pomysł drogi mało rentowny

Gość • Wtorek [02.12.2025, 19:48:36] • [IP: 83.11.60.**]

Bardzo dobry pomysł. W końcu wszyscy będą płacić, a nie tylko niewielka ilość Mieszkańców Świnoujścia.

Gość • Wtorek [02.12.2025, 18:15:38] • [IP: 46.112.222.***]

Płacić i płakać !! Wszędzie u normalnych ludzi OPŁATY są najważniejsze !! Później oczekujecie tego i owego od wszelkich inst..Pierw należy wymagać od siebie!...później od innych !!

Gość • Wtorek [02.12.2025, 16:37:54] • [IP: 89.68.15.***]

Gnębienie mieszkańców, brawo.

Gość • Wtorek [02.12.2025, 16:19:38] • [IP: 109.70.100.**]

Czy, to czasami nie jest przetwarzanie naszych danych osobowych między jakimiś firmami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przecież jest, to nielegalne i nadaje się, żeby ich pozwać do" Międzynarodowej Taryfy Odszkodowawczej"?

Gość • Wtorek [02.12.2025, 15:34:48] • [IP: 185.220.101.***]

Jako pierwsze do KRD trzeba wpisać Miasto Świnoujście i jego półtoramilionowy dług za brak nasadzeń drzew.

Gość • Wtorek [02.12.2025, 15:13:01] • [IP: 176.221.125.***]

To jak to…miasto moźe się zadłużać i nie spłacać, a ja nie??

Gość • Wtorek [02.12.2025, 14:42:32] • [IP: 185.210.39.**]

Jakie są koszty utrzymania takiej umowy?

Gość • Wtorek [02.12.2025, 13:30:55] • [IP: 83.20.205.**]

Polakow dymac co ale niemcom tym najgorszym bo osotom to w dupe wchodzicie i od nuch za parakingi trzeesiecie dupami. .egzekwowac...jezdza autobusami z adarmo nie kupuja biletów. .nie placa klimetycznego jak na 1 dzien tu przyjezdzja...wstyd sprzedaliscie sie tym gebelsom za marne grosze ktore tu zostawiaja

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■