POGODA

Reklama


Wydarzenia

Gazeta.pl • Poniedziałek [09.03.2009, 07:25:17] • Polska

Stomatolog w sądzie za molestowanie pacjentek

Rozpoczął się proces częstochowianina Marka M. oskarżonego o seksualne molestowanie pacjentek podczas zabiegów dentystycznych.

W charakterze pokrzywdzonych w procesie uczestniczą cztery kobiety. W piątek oprócz odczytania aktu oskarżenia przesłuchano pierwszą z nich. Sprawa toczy się przy drzwiach zamkniętych.

Seksafera wybuchła pod koniec stycznia ubiegłego roku. Na komisariat na Rakowie prosto z gabinetu dentystycznego przyszła kobieta. Opowiedziała, że stomatolog Marek M. podczas zabiegu najpierw się o nią ocierał, potem zobaczyła go gołego od pasa w dół, bo miał na sobie tylko... fartuch. Kobieta twierdziła, że nie mogła zareagować, bo była odurzona środkami znieczulającymi.

Choć na to, co działo się w gabinecie, nie było świadków, prokuratura uznała wersję kobiety za wiarygodną. Jednym z najmocniejszych dowodów miały być ślady biologiczne na lekarskim fartuchu.

Dentyście postawiono zarzut "podstępnego doprowadzenia pacjentek do poddania się innej czynności seksualnej". M. od początku nie przyznaje się do winy. Wręcz twierdzi, że to on był wielokrotnie nagabywany przez pacjentki. Z drugiej strony nie zaprzeczał, że mógł w pewnych sytuacjach "przyciskać" się do kobiet, ale wynikało to z charakteru zabiegu i nie miało podtekstu erotycznego.

Lekarzowi grozi do 8 lat więzienia.

mam2009-03-06, ostatnia aktualizacja 2009-03-06 21:40
Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

źródło: www.gazeta.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Środa [11.03.2009, 09:51:52] • [IP: 80.54.123.***]

TEN STOMATOLOG MUSI BYĆ Z PO LUB KUMPEL ŁYŻWIŃSKIEGO

Gość • Wtorek [10.03.2009, 18:08:03] • [IP: 192.168.1.**]

A wystarczy jak w niekturych Świnoujskich gabinetach zamontować kamerę i filmować zabieg i lekarz ma czym sie bronić jak go oskarża ktoś niesłusznie.

Gość • Poniedziałek [09.03.2009, 23:01:28] • [IP: 92.42.119.**]

a moze ta Pani chciala by zeby tak bylo i pod wplywem srodkow znieczulajacych Jej sie to snilo nie wierzmy we wszystkie takie bzdury bo wreszcie wszyscy lekarze, pedagodzy i fachowcy pouciekaja z tego kraju ze strachu i bedziemy jezdzic do ArabiZEBY SIE LECZYC tam nie molestuja bo Islam nie pozwala

Gość • Poniedziałek [09.03.2009, 21:51:52] • [IP: 212.160.162.**]

Facet minął się z powołaniem- zamiast dentystą powinien zostać ginekologiem, albo księdzem.

Gość • Poniedziałek [09.03.2009, 14:18:37] • [IP: 83.31.183.***]

Cetner by się w takie śledztwo nie bawił. Dać wiarę jakiejś pacjentce i ścigać lekarza?! To niesłychane!!

Gość • Poniedziałek [09.03.2009, 11:00:03] • [IP: 195.117.222.*]

ZBOCZENIEC...JAK WIEKSZOŚĆ CHŁPÓW, TYLE, ŻE NIEKTÓRZY KRYJĄ SIĘ BARDZIEJ A INNI MNIEJ

Gość • Poniedziałek [09.03.2009, 08:27:51] • [IP: 88.156.233.***]

Badź tu mądra i idz do lekarza... masakra;/

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 6 lutego (czwartek) o godz. 17:00 na otwarcie wystawy malarstwa Koła Plastycznego, działającego przy MDK Warszów. Zapraszany do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Policzono pieniądze ze skarbonek sztabu WOŚP w Świnoujściu. Zebrano 235 tys. złotych. Kwota zbiórki w Świnoujściu z pewnością wzrośnie ponieważ nie obejmuje trwających aukcji, wpływów z eskarbonek oraz terminali ■ Zaplanowany koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu oraz Orkiestry Wojskowej, który miał się odbyć w dniu dzisiejszym w godzinach 15:30-18:15 w sali teatralnej przy ul. Matejki 11, został odwołany ■ 5 marca w Świnoujściu rusza kwalifikacja wojskowa. W tym roku kwalifikacji wojskowej podlegają przede wszystkim mężczyźni urodzeni w roku 2006. Dotyczy to także mężczyzn z roczników 2001 – 2005, którzy nie byli jeszcze na kwalifikacji. Przypominamy, że kwalifikacja nie jest poborem do wojska, tylko polega na nadaniu kategorii przydatności do służby. Kończy się ona wydaniem zaświadczenia o uregulowanym stosunku do służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa w Świnoujściu będzie przeprowadzona od 5 marca do 14 marca 2025 roku w Hoteliku przy Amfiteatrze, wejście od ul. Matejki ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■