POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.11.2025, 14:07:16] • Świnoujście

Spotkanie autorskie z dr Józefem Plucińskim w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Spotkanie autorskie z dr Józefem Plucińskim w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

fot. Organizator

W najbliższą środę (19 listopada) o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego na spotkanie autorskie z dr Józefem Plucińskim poświęcone jego najnowszej publikacji: "Gdy wszystko było pierwsze. Początki polskiego Świnoujścia". W spotkaniu weźmie także udział Magda Monkosa, która zajęła się opracowaniem redakcyjnym tej książki.

Publikacja ta dostępna jest w kasie naszego Muzeum. Będzie można zakupić ją także podczas środowego spotkania.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Sobota [15.11.2025, 17:29:00] • [IP: 176.221.124.**]

Super jest Pani Magda.

Gość • Sobota [15.11.2025, 11:23:16] • [IP: 176.221.125.***]

22 Marca 1939 r do Niemieckiego Świnemiunde Przyjechał Przywódca Nazistowskich Niemiec z Ahlbecku Pociągiem i wysiadł na stacji Kolejowej na Basenie Północnym Tam przywitał się z Wojskiem Krigsmarine i Wsiadł na Okręti Popłynął do Kłajpedy na Litwie i 24 Marca Wócił 1939 r i Zawieżli go na Plac Wolnosci tam z Balkonu Przemawiał do Mieszkańców Niemieckiego Swinemiunde Powiedział Im że Przyszłość to będą mieli na Wschodzie Wszyscy Podnosili Ręce do Góryi wiwatowali Mu Potem na Gruzach Berlina 08 Maja 1945r Przeklinali go że tak dali się Nabrać Temu Austriakowi

Gość • Sobota [15.11.2025, 09:17:14] • [IP: 89.151.20.***]

Może w Świnoujściu powstanie zbiór wspomnień mieszkańców od 1945 roku ? Ci, którzy tu przyjechali to ludzie przypadkowi z terenu całej Polski. Co zastali, co ich zaskoczyło, jak czuli się w obcych im domach, czym się zachwycali ?

Gość • Piątek [14.11.2025, 20:28:24] • [IP: 185.210.36.**]

Pan dr Pluciński ma przebogatą wiedzę o naszym mieście. Byłem na dwóch jego wykładach. Pomimo zaawansowanego wieku nadal ma świetną pamięć i jego opowieści słucha się z przyjemnością. Sto Lat panie Józefie !

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■