Od pierwszego gwizdka było widać, że to nie będzie łatwe spotkanie. Obie drużyny walczyły o każdy punkt, a gra momentami była szarpana i pełna emocji. Mimo trudności i mocnej presji gospodarzy, Sailorsi zachowali chłodną głowę i dzięki determinacji doprowadzili mecz do szczęśliwego zakończenia.
Końcówka należała do naszych! Ostateczny wynik 76:78 to efekt ogromnej woli walki, charakteru i zaangażowania całego zespołu.
Słowa trenera po meczu:
– Zdajemy sobie sprawę, że w kategorii U19 są bardzo mocne drużyny złożone z wielu utalentowanych zawodników. Nie jesteśmy faworytem żadnego meczu, więc takie zwycięstwa to dla nas wielki sukces i ogromna motywacja do dalszej pracy. Wiemy, że idziemy w dobrym kierunku. To dopiero nasz drugi sezon w kategorii U19, cały czas się rozwijamy, widzimy progres i ciężko pracujemy na treningach. Krok po kroku będziemy stawać się coraz lepsi. Potrzebny jest tylko czas i cierpliwość, a efekty na pewno przyjdą – powiedział trener Jacek Chmielewski.
Zwycięstwo w Szczecinie to kolejny krok w budowaniu klubu, który z pasją, determinacją i wiarą w swoje możliwości reprezentuje Świnoujście na koszykarskiej mapie regionu.
Brawo drużyno!