Rywalizacja ruszy o godzinie 11.00 i potrwa do 15.00, a areną zmagań będzie plaża przy wejściu od ulicy Nowowiejskiego. Zapisy dla chętnych prowadzone będą tego samego dnia od godziny 9.00.
Organizatorzy zachęcają do kreatywności i dobrej zabawy. – Masz wyobraźnię, trochę zapału i …. odrobinę piachu pod ręką? Zbierz ekipę, łopatki w dłoń, wiaderka pod pachę i zostań Mistrzem Piacholepów! – czytamy w zapowiedzi OSiR „Wyspiarz”.
Wydarzenie to od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy z piasku tworzą nie tylko zamki, ale także fantazyjne rzeźby i oryginalne konstrukcje. To nie tylko konkurs, ale także okazja do wspólnego spędzenia czasu i integracji na świnoujskiej plaży.
Ot, poziom rozrywki dla gawiedzi…