POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [18.07.2025, 17:04:45] • Heringsdorf

Z muzyką i humorem w Chapeau Rouge

Z muzyką i humorem w Chapeau Rouge

fot. Mandy Knuth(fot. Organizator )

10 lipca warto było wybrać się do Heringsdorfu, aby w namiocie teatralnym Chapeau Rouge posłuchać bardzo dobrego koncertu z cyklu “ Polsko- Niemieckie Lato Kulturalne” zorganizowanego przez Vorpommersche Landesbuehne w ramach polsko- niemieckiej sieci teatralnej VIA TEATRI.

Wystąpili na nim: Miejski Chór Logos Świnoujście, będący jedną z najlepszych wizytówek muzycznych naszego miasta oraz mieszkająca w Berlinie wirtuozka fortepianu a zarazem komiczka, Olga Skhrygunova. Koncert poprowadził Arno Zillmer- mieszkający w Berlinie muzyk , konferansjer, dyrygent berlińskiego chóru Confetti, twórca popularnego w stolicy Niemiec talent show “Arno Zillmer’s Open Mic” i edukator, który od wielu lat aktywnie angażuje się w projekty jednoczące Niemców i Polaków poprzez kulturę i sztukę.

Z muzyką i humorem w Chapeau Rouge

fot. Mandy Knuth(fot. Organizator )

Artyści dali genialne występy wprawiając w zachwyt zgromadzoną widownię.

Tego wieczoru dyrygentem chóru Logos był wyjątkowo, w zastępstwie za Dorotę Naklicką, jej asystent- Przemysław Krawczyński i trzeba przyznać, że pierwszorzędnie wywiązał się z powierzonego mu zadania. Młodzi, utalentowani mieszkańcy Świnoujścia przepięknie zaśpiewali utwory z różnorodnego repertuaru. Na pianinie akompaniował im Marek Cebula. Olga Shkrygunova podczas swojego występu grę na fortepianie połączyła z grą aktorską rozbawiając publiczność. Dwugodzinny koncert podzielony był na dwie części i zakończył się jeszcze jednym polskim akcentem, kiedy to Arno Zillmer wraz z Olgą wykonali utwór z repertuaru artysty, ale z polskim tekstem.

Z muzyką i humorem w Chapeau Rouge

fot. Mandy Knuth(fot. Organizator )

Na widowni tego wieczoru obecni byli szczególni goście: Pani Prezydent Joanna Agatowska, Pani Sekretarz Miasta Świnoujście Gabriela Flis-Niśkiewicz oraz przedstawicielka władz gminy Heringsdorf- Pani Diana Kluender. Zaproszone na scenę Pani Prezydent Agatowska oraz Pani Kluender miały okazję w ciepłych słowach przywitać się z publicznością, artystami i organizatorami wydarzenia podkreślając wagę takich spotkań i współpracy międzynarodowej między sąsiadami.

Z muzyką i humorem w Chapeau Rouge

fot. Mandy Knuth(fot. Organizator )

To był przepiękny i inspirujący wieczór, który na długo zostanie w pamięci. Załączamy kilka zdjęć autorstwa Mandy Knuth.

Jeśli kogoś ominęło to wydarzenie, a miałby ochotę posłuchać Miejskiego Chóru Logos Świnoujście oraz Olgi Shkrygunowej, będzie miał jeszcze jedną taką okazję 7 sierpnia o godzinie 19:30 w namiocie teatralnym Chapeau Rouge w Heringsdorf.

Z muzyką i humorem w Chapeau Rouge

fot. Mandy Knuth(fot. Organizator )

A 30 sierpnia w tym samym miejscu i o tej samej godzinie w ramach Polsko-Niemieckiego Lata Kulturalnego wystąpi Teatr Tańca EGO VU z Gryfina oraz Arno Zillmer i Stefan Paule Fege.

Z muzyką i humorem w Chapeau Rouge

fot. Mandy Knuth(fot. Organizator )

Organizator


Zaktualizowano: Sobota [19.07.2025, 12:48:31]

komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [20.07.2025, 08:10:11] • [IP: 37.31.152.***]

No i materiał schodzi ze strony głównej, wpis jest jeden, a członkowie chóru nie odpisali na pytanie zadane pod poprzednim materiałem o tej imprze, czy wykupili wcześniej przed występem kurtaxy...

Gość • Piątek [18.07.2025, 19:18:14] • [IP: 176.221.125.***]

Zniemcza się Polskę coraz bardziej. We Wrocławiu Most Grunwaldzki ma dostać napis Kaiser Brücke.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■