Obecnie zakończył się kolejny etap konsultacji społecznych - analiza oczekiwań mieszkańców przekazanych w ankiecie oraz wcześniej podczas spotkań. Na tej podstawie opracowano projekt nowej siatki połączeń, który przedstawiamy poniżej:
Proponowane trasy linii:
Linia 1 – Wojska Polskiego – Konstytucji 3 Maja – Grunwaldzka – Krzywa
Linia 2 – bez zmian
Linia 3 – Dworcowa – Duńska – Tunel – Karsiborska – Nowokarsiborska – Grunwaldzka – Marynarzy – Wybrzeże Władysława IV (powrót: Armii Krajowej) – Chrobrego – Piastowska – Piłsudskiego (powrót: Krzywoustego – Słowackiego) – Sienkiewicza – Chrobrego – Słowackiego – Moniuszki – Grottgera – Bursztynowa – Broniewskiego – Graniczna
Linia 4 – Dworcowa – Duńska – Tunel – Karsiborska – Nowokarsiborska – Grunwaldzka – Wielkopolska – Markiewicza – Szkolna – Śląska – Gdańska – Matejki – Konstytucji 3 Maja – 11 Listopada
Linia 5 – bez zmian (według nowej organizacji obowiązującej od 1 lipca 2025 r.)
Linia 6 – Uzdrowiskowa – Trentowskiego – Słowackiego – Moniuszki – Wojska Polskiego – Matejki – Kołłątaja – Grunwaldzka – 11 Listopada – Szkolna – Wielkopolska – Grunwaldzka – Krzywa
Linia 7 – bez zmian (według nowej organizacji obowiązującej od 1 lipca 2025 r.)
Linia 8 – Łęgowa – 1 Maja – Mostowa – Pomorska – Odrzańska – Zalewowa – Sąsiedzka – Pomorska – Mostowa – 1 Maja – Łęgowa
Linia 9, 10, 11 – bez zmian
Linia nocna N – bez zmian (zarówno trasa, jak i rozkład jazdy pozostają bez modyfikacji)
Linia A i B - od 1 września nie będą kursować
Nowe przystanki na trasach
Proponowane nowe linie autobusowe wymagają, zgodnie z intencją pasażerów, utworzenia nowych przystanków:
Terminal Promowy
Karsiborska / Steyera
Moniuszki / Grottgera
Moniuszki / Sienkiewicza
Piłsudskiego / Sienkiewicza (przystanek jednokierunkowy)
Rycerska (przystanek jednokierunkowy)
Uzdrowiskowa (przystanek w przeciwnym kierunku do istniejącego „Uzdrowiskowa, Interferie")
Zmiany nazw przystanków
Komunikacja Autobusowa, w celu uporządkowania nazewnictwa przystanków, wprowadzi zmiany:
Grodek → Sienkiewicza / Chrobrego
Wielkopolska n/ż → Wielkopolska / Mazurska
Krzywa n/ż → Krzywa - Wydrzany
Mostowa n/ż → Mostowa / Pomorska
Ludzi Morza n/ż → Ludzi Morza / Wrzosowa
Barlickiego n/ż → Barlickiego - PKP Cargo
Uzdrowiskowa, Interferie → Uzdrowiskowa
Dworzec → Dworzec PKP
Projekt rozkładów jazdy dla linii lewobrzeżnych zostanie zaprezentowany 21 lipca 2025 r.. Od tego momentu pasażerowie będą mieli możliwość zgłaszania uwag oraz sugestii. Zachęcamy wszystkich użytkowników komunikacji miejskiej do aktywnego udziału w tym procesie – Państwa opinie są kluczowe dla tworzenia nowoczesnego i funkcjonalnego systemu transportu publicznego w naszym mieście.
Szczegółowy schemat linii wraz z wykazem przystanków dostępny jest na stronie: ka.swinoujscie.pl
Zapraszamy na konsultacje nowych linii autobusowych, które odbędą się 23 oraz 30 lipca o godz. 19:00 w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury, przy ul. Matejki 11.
Z Matejki na dworzec nie dojadę. Pod kolejkę UBB trzeba będzie iść. Na Cmentarz nie dojadę. Jak widać wszystko pod turystów. To nie turyści wybierali prezydenta! Może czas w końcu zacząć myśleć o tych, co mieszkają, pracują i płacą podatki w Świnoujściu!! Miasto ma być dla mieszkańców! I komunikacja też!!
I w dalszym ciągu nie ma autobusu z Kapitanatu przez Grunwaldzką na Wydrzany. Czy to naprawdę jest niemożliwe do zrobienia??
Czy z Matejki lub okolicy będzie można dojechać na cmentarz? Pytam dla starszych sąsiadów
autobus-do-aldi
A ja wezmę trochę projekt w obronę (nie jestem urzędnikiem, ani pracownikiem KA). Czytajcie uważnie, a zobaczycie, że połowa komentarzy jest zbędna. [To jak zlikwidują A iB to czym z miasta dojedziemy na dworzec PkP] Liniami 3 i 4, a prawobrzeże 6 [Linia nr 1 zrobiona ewidentnie dla gości z Niemiec] Nie tylko. Połączy też Wydrzany i Zachodnie z centrum miasta przez Grunwaldzką. [Kto to ogarnie?] Każdy jak uważnie przeczyta i chwilę pomyśli [Z przystanku Matejki/Konstytucji do promenady piechotą, bo nie widzę połączenia] Linia 6 [A z Zachodniego czy z os. Matejki dalej na 7 rano do pracy nad morze nie dojedziesz] Również linia 6 [I w dalszym ciągu nie ma autobusu z Kapitanatu przez Grunwaldzką na Wydrzany] Z Kapitanatu nie, ale z Placu Kościelnego już tak. A z Kapitanatu na Wydrzany wciąż kursować będzie 2 i zmieniona linia 6
Więc w dalszym ciagu nie dojedziemy z Przytoru i Warszowa do dworca PKP.
Szanowna pani prezydent proszę się nie obrażać za moją opinię ale ta zmiana którą planujecie państwo w kursowaniu autobusów jest na niekorzyść mieszkańców Świnoujścia a z korzyścią dla Niemców. Utrudniliście mam państwo jeszcze bardziej. Ludzie np jadący do pracy i z pracy oraz kuracjusze z walizami będą się cisnąć w jednym autobusie, zobaczycie. Pozdrawiam serdecznie.
I w dalszym ciągu nie ma autobusu z Kapitanatu przez Grunwaldzką na Wydrzany. Czy to naprawdę jest niemożliwe do zrobienia??
Zapomnieliście dodać że w skończą się też bilety u kierowcy. NARESZCIE
Ludzie z Warszawa nie mają żadnego autobusu aby dojechać do dworca, najbliższy przystanek przy poczcie i do dworca piechotą. Pani prezes komunikacji powiedziała mi(mam 70 lat) że nogi sprawne to mogę chodzić
Oszczędności oszczędności. ...
A z Zachodniego czy z os.Matejki dalej na 7 rano do pracy nad morze nie dojedziesz
A i B miały zniknąć od czerwca 2024 roku, zgodnie z rozgłaszaniem przez kierowniczkę UM w maju 2024 roku. Widać na każdym kroku miernotę i przypadkowość. Biedne miasto niekompetentnych urzędników !
Z przystanku Matejki/Konstytucji do promenady piechotą, bo nie widzę połączenia 😐
Dlaczego A i B z Posejdonu na dworzec na pieszo Bo jak inaczej mamy dostać Sie na dworzec P k p??
Proszę o dokładne kursowanie autobusu. A ludzie z pod szpitala to mają chodzić na pieszo te propozycje są do niczego nie podobne chyba ten co je układa nie jeździ komunikacja
Ale ludzie będą wkurzeni znów zmiany, naprawdę jakies puste głowy układają nowe rozkłady jazdy, a co z linia 66 za mało tych autobusów jeździ tak samo 6, ludzie przyzwyczajają się dobrozkladu a tu ciagle zmiany 😡😨☹
Podczas konsultacji w MDK na terenie wyspy Karsibur zapadło przyrzeczenie że autobus linii nr.5 będzie jechał przez dworzec PKP a więc dworzec przesiadkowy, teraz z przystanku na Barlickiego trzeba deptać 600 mb z buta na dworzec. Tak nowa władza dba o dobro mieszkańców, po to jest dworzec przesiadkowy aby ludziom ułatwiać życie a nie utrudniać. DZIĘKUJĘ PANI DEREKTOR, FOTKA ŁADNA ?. Wynika z tego że najważniejszy jest układ przystanków a Fińskiej obok Biedronki, tylko wiat przystankowych brak a powinny kursować nr.5, 7, 10, A, B, 66 przez dworzec przesiadkowy, jest centralne połączenie z lewobrzeżem, sama nazwa mówi DWORZEC PRZESIADKOWY - coś ta nazwa oznacza , jak wytłumaczyć że autobusem liniinr 5 nie można dojechać do dworca ? Szarych komurek brak.
Kto to ogarnie?
Będą inne autobusy, które będą jeździły do Dworca PKP :)
Może w końcu będzie chociaż kilka minut różnicy między liniami. jak się nie zdąży na jeden to żeby można podejść na drugi autobus..
Powinna być jedna linia łącząca dworzec z Kapitanatem na wzór tej nocnej co 20 minut i Bieliki do odstawki
Rozkład jazdy wywrócony do góry nogami. Linia nr 1 zrobiona ewidentnie dla gości z Niemiec. Żałosne jest kierownictwo w tej mieścinie.
a na wakacje nie wprowadzili bezposredniej dworzec-promenada..no coz szwaby i tak autokarem pod hotel
6-tka powinna jechać obecną trasą koło cmentarza.