POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [15.07.2025, 14:05:35] • Świnoujście

Tajemniczy baner na dawnej wieży pilotów w Świnoujściu. „IDŹCIE STĄD!” – do kogo skierowane jest to ostrzeżenie?

Tajemniczy baner na dawnej wieży pilotów w Świnoujściu. „IDŹCIE STĄD!” – do kogo skierowane jest to ostrzeżenie?

fot. iswinoujscie.pl

Na opuszczonej wieży obserwacyjnej pilotów w Świnoujściu, znajdującej się dziś na prywatnym, ogrodzonym terenie, zawisł prowokacyjny baner z napisem „IDŹCIE STĄD!”. Nikt nie przyznaje się do jego rozwieszenia. Mieszkańcy zastanawiają się, do kogo adresowany jest ten komunikat.

Dawna wieża pilotów, punkt obserwacyjny z końca XIX w. (ok. 1890 r.), pamiętająca również czasy, gdy Świnoujście nosiło niemiecką nazwę Świnemünde, od lat stoi nieużywana i wystawiona na sprzedaż. Choć obiekt nie pełni już żadnej funkcji związanej z portem, od dawna przyciąga uwagę mieszkańców i turystów, którzy chętnie spacerują w okolicy.

Kilka dni temu miejsce to ponownie stało się tematem rozmów, gdy na wieży zawisł duży baner z krótkim i zdecydowanym przekazem: „IDŹCIE STĄD!”. Jak mówią świadkowie, akcja zawieszenia materiału wyglądała na starannie przygotowaną.

Według relacji mieszkańców, w dniu, gdy doszło do incydentu, w pobliżu widziano kobietę na rowerze, która krążyła w okolicy i – jak oceniają świadkowie – prawdopodobnie asekurowała osoby rozwieszające baner.

– To było nietypowe. Kobieta jeździła tam w kółko, przyglądała się okolicy. Następnego dnia już wisiał ten napis – opowiada mieszkaniec Świnoujścia.

Tajemniczy baner na dawnej wieży pilotów w Świnoujściu. „IDŹCIE STĄD!” – do kogo skierowane jest to ostrzeżenie?

fot. iswinoujscie.pl

Nie jest jasne, do kogo kierowany jest ten komunikat. Część mieszkańców sądzi, że baner ma zniechęcić właścicieli kamperów, którzy regularnie stają na pobliskim terenie. Inni twierdzą, że to po prostu manifest niechęci wobec turystów odwiedzających Świnoujście.

Fakt, że baner pojawił się na prywatnym terenie, może świadczyć o próbie odstraszenia wszystkich, którzy tam przebywają. Jednak autor i intencje pozostają nieznane.

Nie wiadomo również, jak długo prowokacyjny komunikat pozostanie na wieży i czy zainteresuje służby porządkowe. Na razie wydaje się jednak, że zamiast odstraszyć, baner przyciąga jeszcze więcej zaciekawionych spojrzeń.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-51 z 51

Gość • Wtorek [15.07.2025, 14:28:24] • [IP: 92.118.165.***]

Komu to przeszkadza?

Oglądasz 51-51 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■