POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [25.06.2025, 17:32:44] • Świnoujście

404. parkrun z życzeniami dla Świnoujścia

404. parkrun z życzeniami dla Świnoujścia

fot. Marcin Ruciński

Za nami 404. edycja parkrun Świnoujście – wyjątkowe spotkanie, które połączyło sport, historię miasta i rodzinne świętowanie.

W sobotę obchodziliśmy 260. urodziny Świnoujścia oraz 80-lecie Flotylli Obrony Wybrzeża. Z tej okazji wspólnie z uczestnikami i wolontariuszami złożyliśmy życzenia naszemu miastu, skandując energetycznie: „Świnoujście, wszystkiego najlepszego!". Ten symboliczny moment został nagrała Agnieszka Drzewiecka.

404. parkrun z życzeniami dla Świnoujścia

fot. Marcin Ruciński

Na przestrzeni prawie dziewięciu lat organizacji parkrun w Świnoujściu padło już 3008 rekordów życiowych. Jubileuszowy, trzytysięczny rekord ustanowiony został właśnie w sobotę, a jego autorem jest Piotr Florczuk, który poprawił swój wynik na 24:07. Gratulacje!

404. parkrun z życzeniami dla Świnoujścia

fot. Marcin Ruciński

Na metę najbardziej spieszył się Sylwester Swędrowski - 19:45 (reprezentujący MKL Maraton Świnoujście), Dawid Zimliński z wynikiem 20:38 oraz Krzysztof Lis, który uzyskał czas 20:53. Łącznie w 404. edycji wystartowało 70 osób, w tym aż 13 debiutantów.

404. parkrun z życzeniami dla Świnoujścia

fot. Marcin Ruciński

Rekordy życiowe ustanowiło 13 uczestników. Najwięcej parkrunów wśród uczestników sobotniego spotkania ma Kenneth Day, który na swoim koncie zgromadził już imponującą liczbę 483.

404. parkrun z życzeniami dla Świnoujścia

fot. Marcin Ruciński

Tego dnia świętowaliśmy również Dzień Ojca. Nie zabrakło rodzinnych akcentów – ojcowie biegli razem ze swoimi dziećmi. Wśród nich byli między innymi Ireneusz i Mateusz Golańscy, Adam i Kornelia Okuńscy, Michał i Ignacy Garboś oraz Sławek i Arkadiusz Murawski.

404. parkrun z życzeniami dla Świnoujścia

fot. Marcin Ruciński

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i pozytywną energię, a przede wszystkim naszym wolontariuszom, bez których parkrun nie mógłby się odbywać. Pieczę nad wszystkim trzymał Arkadiusz Drzewiecki jako koordynator i wpierali go: Piotr Baryła, Aneta Burnat-Szczęsna, Agnieszka Drzewiecka, Elżbieta Jabłońska, Mirosław Jabłoński, Adam Jerzy Krawczuk, Sławomir Murawski, Zoja Pilarczyk, Marcin Ruciński, Łukasz Sikora, Robert Świrgoń, Katarzyna Zgraja i Piotr Zgraja.

Do zobaczenia już w sobotę na 405. edycji!

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 10 listopada Urząd Miasta Świnoujście i Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne Drodzy mieszkańcy i goście Świnoujścia, informujemy, że zgodnie z Kodeksem pracy – w poniedziałek 10 listopada 2025 r. Urząd Miasta Świnoujście oraz Terenowy Punkt Paszportowy będą nieczynne. W razie konieczności załatwienia bieżących spraw, zapraszamy Państwa w piątek 7 listopada lub w środę 12 listopada ■ W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■