POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.06.2025, 16:48:56] • Świnoujście

Dziura na środku ulicy Jana z Kolna. Mija miesiąc, a problem wciąż nierozwiązany

Dziura na środku ulicy Jana z Kolna. Mija miesiąc, a problem wciąż nierozwiązany

fot. iswinoujscie.pl

Choć to niewielkie zapadlisko, skutki mogą być poważne. Na środku ulicy Jana z Kolna w Świnoujściu, tuż przy wjeździe i wyjeździe ze szpitala, od miesiąca stoi słupek ostrzegawczy. To nie tylko niedogodność – to potencjalne zagrożenie dla karetek, autobusów i wszystkich kierowców.

Ulica Jana z Kolna w Świnoujściu to jedna z kluczowych tras dojazdowych do szpitala – tędy przejeżdżają nie tylko autobusy komunikacji miejskiej, ale przede wszystkim karetki pogotowia. Od miesiąca na środku jezdni stoi słupek ostrzegawczy oznaczający niewielkie, lecz wyraźne zapadlisko w nawierzchni. I choć samo zapadlisko nie wydaje się duże, jego lokalizacja – idealnie na środku pasa ruchu – zmusza kierowców do manewrów i omijania przeszkody.

„To nie tylko niewygodne, to może być groźne. Wystarczy, że karetka wioząca pacjenta musi gwałtownie zahamować albo autobus nie zmieści się mijając zapadlisko” – komentuje jeden z mieszkańców.

Sprawa wygląda na prostą do rozwiązania. Jednak przez cztery tygodnie nic się nie zmienia. Słupek stoi, a kierowcy omijają go z coraz większą frustracją. Mieszkańcy pytają: ile jeszcze? Czy naprawdę trzeba czekać, aż dojdzie do niebezpiecznego incydentu?

Ulica Jana z Kolna to nie boczna dróżka – to newralgiczna arteria łącząca miasto z placówką medyczną.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-37 z 37

Gość • Środa [11.06.2025, 10:15:47] • [IP: 37.31.128.***]

, 19:50• [IP: 89.151.19.***] iiii taaam... nie przeszkadza... taki ładny, barwy narodowe... fotografom ożywia kadr, stanowi na zdjeciu barwna dominantę... Naaaam? przeeeeeszkaaaadza? Iiiiii taaaam, niech na każdej ulicy będzie słupek, lubi go każdy glupek!

Gość • Środa [11.06.2025, 09:51:49] • [IP: 2.106.93.**]

Do:19 Typowy, przeprany polski mózg

Gość • Wtorek [10.06.2025, 23:01:09] • [IP: 88.218.255.***]

kiedys na staszica dziura byla rok hahahah

Gość • Wtorek [10.06.2025, 21:29:27] • [IP: 176.221.125.**]

takie i podobne dziury na ulicach Świnoujścia to normalka, nie ma zainteresowania, żeby to naprawić

Gość • Wtorek [10.06.2025, 19:50:25] • [IP: 89.151.19.***]

Jprd jak sie czyta te komentarze to człowiek się zastanawia jak walnięci są ci komentujący. Słupek oznakowujący awarię wam przeszkadza?? naprawdę? buahaha.

Gość • Wtorek [10.06.2025, 19:21:42] • [IP: 37.248.152.**]

Dziura od paru tygodni kierowcy autobusow są dzielni

Gość • Wtorek [10.06.2025, 18:58:38] • [IP: 46.112.106.**]

Patologia

Gość • Wtorek [10.06.2025, 15:06:03] • [IP: 61.8.130.***]

Zen słupek w dziurze jest słupkiem na miarę naszych możliwości …

Gość • Wtorek [10.06.2025, 14:22:58] • [IP: 176.221.125.***]

Jeszcze wieksza dzira jest na zjezdzie z ronda za tunelem w kierunku Odry i Stoczni...

Gość • Wtorek [10.06.2025, 12:12:50] • [IP: 84.17.55.**]

Coraz więcej głosów słychać o konieczności przyśpieszonych wyborów, bo sytuacja w mieście jest tragiczna.

Gość • Wtorek [10.06.2025, 12:09:50] • [IP: 91.94.19.***]

Ludzie na kogo głosowaliście to macie w Świnoujściu nic nie jest robione wszystko niszczeje żadnych remontów inwestycji napraw niema i nie będzie za tą panią prezydent cały urząd miasta i prezydent niech podadzą się do dymisji !!

Gość • Wtorek [10.06.2025, 10:39:07] • [IP: 213.234.126.**]

Ta dziura jest od kilku miesiecy!!

Gość • Wtorek [10.06.2025, 10:16:51] • [IP: 5.173.28.**]

Dziura to będzie z braku kasy w budżecie za parę miesięcy.

Gość • Wtorek [10.06.2025, 10:12:22] • [IP: 37.31.129.**]

Na Warszawskiej załatali chyba wczoraj zapadlisko asfaltu, 5 metrow przed progiem zwalniajacym, kolo przedszkola. Tam tydzien temu wywrocil sie rowerzysta i poranił. Mimo zgloszenia feralnego dnia do magistratu przed poludniem tej dziury przez kierowcę, przed wypadkiem, ok.3 h przed, pacholek postawiono dopiero dzien później lub nawet dopiero trzeciego dnia po wypadku. Wnioski wyciagnijcie sobie sami.

Gość • Wtorek [10.06.2025, 09:47:01] • [IP: 5.173.200.***]

Wybudujcie jeszcze 7parkingow dla kierowców na tej wyspie miejsca jest wystarczy tylko wszytkie drzewa wyciąć i po krzyku kierowcy by chcieli jeszcze po 1autku kupić sobie ale jest problem nie ma gdzie stawać czy pani prezydent mogła by ten problem rozwiązać imam propozycje na plaży zrobic parkingi poco ona nam na wyspie a po co nam woda ja też można przenies

Gość • Wtorek [10.06.2025, 09:34:37] • [IP: 46.7.172.***]

ktoś poniżej napisał" Pani Prezydent jest zajęta sprawianiem przyjemności Miłośnikom, , SUTENERA, " - no urocze i założę się że w ten sposób wypróżniłbył się osobnik całym sercem wspierajacy wprowadzenie ustawy o tzw mowie nienawiści

Gość • Wtorek [10.06.2025, 09:31:44] • [IP: 46.7.172.***]

Ale za to świeża i wcale nie doświadczona ale wielce szanowna pani tow PrezyDentka wydrukowała ładny i kolorowy raport nt stanu miasta! Nie wiem czy ten pahołek jest w tym raporcie ale napewno jest tam jak tow PrezyDentka jest wspaniała a jak jej poprzednik (a zarazem kolega partyjny jak i wieloletni znajomy z pracy) był nie dobry! Dlatego nie rozumiem dlaczego narzekacie, wybraliście wielce szanowną ba wybitną panią tow PrezyDentkę to macie!

Gość • Wtorek [10.06.2025, 09:16:29] • [IP: 91.94.8.**]

Bohaterów Września stara 8 FOW roboty drogowe. .. organizacja Ruchu do BANI. .. Kto za to odpowiada w UM...

Gość • Wtorek [10.06.2025, 08:25:33] • [IP: 2.106.93.**]

No przecież postawili słupek. O co chodzi? Nikt w dziurę nie wjedzie. Idźcie za tokiem myślenia służb, a nie za logiką

Gość • Wtorek [10.06.2025, 08:14:53] • [IP: 5.173.174.***]

1zasada jak się potkniesz nie stawaj tylko dzwoń po pogotowie i wtedy można wyrwać odszkodowanie jak wstaniesz i pujdziesz sam na sor odszkodowania nie bedzie

Gość • Wtorek [10.06.2025, 07:41:45] • [IP: 185.210.39.**]

Najwazniejszy jest lansik na FB i fotki z poranną kawą

Gość • Wtorek [10.06.2025, 07:05:54] • [IP: 46.205.204.**]

Przecież tam nie jeżdżą niemcy. PO co remontować?

Gość • Wtorek [10.06.2025, 05:51:46] • [IP: 91.94.0.***]

Zażalenia O dziury i nawierzchnię dróg piszcie do pani Michalskiej i pana Żmurkiewicza. To oni przez tyle lat 25 nie robili nic. Dziury i zapadliska nie są od wczoraj. Widać, że Jesteś krytykiem Obecnej Władzy. Pan Żmurkiewicz otrzymuje teraz medale w Szczecinie, a powinien coś dla Miasta jeszcze zrobić. Plaża na Warszowie - nie oddana. Dziury będą jeszcze większe, tak, że pisać do Szczecina!

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 22:29:13] • [IP: 91.94.17.**]

Ludzie dlaczego wypisujecie takie głupoty na temat p.Prezydentowi

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 21:57:17] • [IP: 5.173.172.**]

Szelka na chodniku do spółki z Gibonem zaczepiają ludzi. Niech milicja wreszcie się weźmie za tych osobników

Gość FIKOŁ • Poniedziałek [09.06.2025, 21:51:34] • [IP: 37.109.160.***]

A jakby tam zamiast słupka ostrzegawczego postawić krzyż, to całe stado dewotek zablokuje tę ulicę, tak że nie będzie w ogóle przejazdu to ktoś odpowiedzialny za ulice ten problem szybko rozwiąże.. amen

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 21:33:20] • [IP: 94.254.235.*]

Skuteczne zatkanie dziury jest czasem trudniejsze, niż się niektórym wydaje.

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 21:03:37] • [IP: 31.61.240.***]

Takiego bałaganu i prostych zaniedbań to nie było w tym miasteczku od czasów PRL - PZPR - ORMO.!! Nie da rady, bo ta niewiascinka z rudą czupryną wogóle do niczego się nie nadaje, poza robieniem sobie fotek, żeby po upływie kadencji 5 lat, pokazywać koleżankom z rynku. Przy okazji pytanie, kto wyrwie suche drzewo na Placu Wolności, żeby sąsiedzi zza między nie kpili sobie z polnishe wirdszchaft. Szkoda naszych mieszkańców, bo nie zasługują na takie kpiny.

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 20:48:35] • [IP: 83.23.188.***]

Pani Prezydent jest zajęta sprawianiem przyjemności Miłośnikom, , SUTENERA, , sekta w amfiteatrze za nasze pieniądze których nie starcza jużna dziury w jezdniach. 😭😭😭😭

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 20:21:24] • [IP: 89.151.21.***]

A CO Z DZIURAMI NA JEZDNIACH? MIASTO COŚ Z TYM ZROBI? HALO P.PREZYDENT!

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 19:52:32] • [IP: 5.173.174.***]

Szpital pod samym nosem a i odszkodowanie też można wywalczyć niech ta dziura sobie będzie jutro sam się pujde o nią potknąć

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 19:06:29] • [IP: 94.134.34.**]

Zabezpieczone i jeszcze tylko zdjęcie i gratulacje za szybką reakcję. .. Taką władzę wybraliśmy. ..

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 18:40:03] • [IP: 91.94.19.**]

Radni miasta i prezydent Świnoujścia do dymisji!!

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 18:39:36] • [IP: 185.210.39.**]

Jeszcze stoi ? To chyba jednak przerosło odpowiedzialnych za to. Wstyd wstyd i to wielki wstyd

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 17:49:41] • [IP: 5.173.176.***]

WYKONANO

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 17:48:31] • [IP: 91.94.25.***]

Za stan nawierzchni odpowiada Zarządca drogi. Jaki jest stan ulic i chodników w Świnoujściu widzimy wszyscy. Może redakcja zapyta urzędników, dlaczego nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Być może to przekracza ich możliwości...

Gość • Poniedziałek [09.06.2025, 17:33:52] • [IP: 176.221.124.***]

Szkoda że po wyborach. W maju mogli jeszcze obiecywać naprawę. Następne w 2027 roku.

Oglądasz 1-37 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■