Parkowanie to nie biwakowanie
Kampery, jak każdy pojazd, mogą parkować na wyznaczonych miejscach, o ile nie obowiązują tam ograniczenia dotyczące, długości, wysokości lub wagi. Należy jednak odróżnić parkowanie od biwakowania. Zatrzymywanie się na nocleg na publicznych parkingach – szczególnie przez kilka lub kilkanaście dni – budzi zrozumiałe niezadowolenie mieszkańców oraz innych turystów.
W sezonie wakacyjnym największe natężenie kamperów można było zaobserwować w rejonie plaży, zwłaszcza na parkingu przy charakterystycznym „wiatraku", a także w okolicach ulic Wybrzeże Władysława IV i Jachtowej. W odpowiedzi na liczne zgłoszenia użytkowników, miasto zdecydowało się ograniczyć takie praktyki poprzez montaż bramownic, które uniemożliwiają wjazd pojazdom o większych gabarytach.
Czego unikać?
Planując pobyt w Świnoujściu kamperem, warto pamiętać:
• Publiczne parkingi nie są miejscem do noclegu i dłuższego postoju.
• Należy unikać hałasowania, zwłaszcza w godzinach nocnych i w rejonach rekreacyjnych.
• Zabronione jest wylewanie nieczystości oraz pozostawianie śmieci poza wyznaczonymi miejscami.
Gdzie warto się zatrzymać?
1. Ośrodek „Relax"
Zlokalizowany w dzielnicy uzdrowiskowej, zaledwie 200 metrów od morza i promenady. Oferuje pole namiotowe i caravaningowe z przyłączami elektrycznymi. Ośrodek wielokrotnie zdobywał nagrody w branżowych konkursach dla kempingów powyżej 450 miejsc noclegowych.
2. Port Jachtowy im. Jerzego Porębskiego
Całoroczne miejsce z pełnym zapleczem serwisowym dla kamperów. Można tam zrzucić wodę szarą, zatankować świeżą wodę oraz opróżnić toaletę chemiczną. Obiekt dostępny jest przez całą dobę.
Podróżując kamperem w sposób odpowiedzialny, dbasz nie tylko o środowisko, ale też o komfort innych gości i mieszkańców.
Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście
A co na to władze miasta, zadowolone, tolerują taki stan rzeczy, tylko jaki jest powód.
Narzekają na kampery zobaczcie na płatanie parkują osobówki gdzie chcą a parking płatny pusty
Żal dupę ściska, że nie macie kampera. Wielu Świnoujścian - kamperowiczów też tak zwiedza inne miasta w całej Polsce i Europie. W Norwegi nie mają takiego problemu, a Kamperowiczów jest o wiele więcej. Sam też tak spędzam czas, a kamper na kilka dni jest samowystarczalny. Nie ma przepisów drogowych aby nie było można tak stać.
Ten artykuł powinien być napisany w języku niemieckimi a autor powinien go rozdawać szkopom wciąż okupującym to miasto
wprowadzić zakaz amperów i parking płatny
A śmieci chcą wyrzucać do pojemników w J.K.4 Wiatry.Oczywiście z łazienek w klubie też chcą korzystać, no i oczywiscie za darmochę.
A nie można zrobić parkingów dla kamperow, wprowadzić opłaty w parkomatach, kamperowiec zadowolony, miasto zarabia i może wtedy zniknie nazwa cebulak. Wszyscy zadowoleni. Trzeba tylko dać wybór i stworzyć odpowiednie miejsce. Przecież to miasto turystyczne im więcej turystów tym więcej kasy.
Straż miejska musi chyba zatrudnić specjalistów
Cebulacy, cwanicy i Niemcy parkują tutaj za darmo i na cały tydzień albo dłużej, a dla osobówek nie ma miejsca. Tak samo na końcu ulicy Komandorskiej postawili biało - czerwone słupki, ale wszyscy jadą dookoła przez Park i stawiają auta za słupkami. Brawo wy
Przygladnalem sie temu zdjeciu po napisaniu komentarza - to własnie sam koniec Jachtowej obok Klubu 4 Wiatry, to kamperowisko cebulakow, to ulica Cebulaków, o której poniżej napisałem.
Jest rządowe wsparcie na remont świnoujskiego promu. Chodzi o Karsibór II, zapewniający transport między wyspami Uznam i Wolin. Do kurortu trafią 4 miliony złotych. Modernizacja jednostki jest konieczna. Zgodnie z przepisami Polskiego Rejestru Statków, do października 2025 r. musi on przejść kompleksowe prace techniczne, aby mógł dalej służyć mieszkańcom i turystom. Bez niego, w przypadku awarii drugiego promu - Karsibór III - przeprawa zostałaby sparaliżowana. A to właśnie nią przewożone są m.in. materiały niebezpieczne, ładunki ponadgabarytowe i inne towary, które nie mogą być transportowane tunelem pod Świną. W ramach prac zaplanowano m.in. konserwację kadłuba, modernizację pomieszczeń pasażerskich, wymianę asfaltowej nawierzchni pokładu, systemu kotwicznego oraz remont układu wydechowego i ogrzewania. Całkowity koszt tych działań to ponad 8 milionów złotych.
Inny portal nazywa tych" długo parkujących" cebulakami, bo wymuszają na mieście akceptację zamiany parkingu na pole kamperowe, by oszczędzić pieniądze. Widać ich blisko Klubu 4 Wiatry, koło fortów. Widzialem tam kamper francuski i czeskie... i z innych krajów.
przy pólnocnym jest parking, ale magistrat w swojej mądrości postawił tam szlaban i za darmo stoją osobówki a kampery które mogły tam parkować za jakąkolwiek opłatę świrują po całym świnoujściu a i tak stoją za darmo, na ale mamy co wybraliśmy coraz wiekszy bajzel i coraz wieksza autoreklama czerwonowłosej cóż ona tutaj - nie narobiła dla dobra mieszkańców, piar pierwszej klasy
Co z Basenem Północnym?
A jakby tak odpowiedzialnie podróżowała sobie kamperem staruszka ? A to może być wasza matka ! Albo gdyby tak odpowiedzialnie podróżowała kamperem procesja !
W naszym mieście z parkowaniem jest ogólny bałagan a już kampery stoją gdzie chcą i zero jakiej kolwiek reakcji jeszcze sezonu nie mam strach pomyśleć jak sezon się zacznie
szwabskie kampery parkuja na prywatnych uliach. .dlaczego nie dostaja kar