iswinoujscie.pl • Środa [21.05.2025, 11:27:21] • Świnoujście
Płonęły krzewy przy ogrodzeniu

fot. Czytelnik
W sobotni poranek ogień objął przydomowe krzewy rosnące wzdłuż ogrodzenia. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, w tym trzy zastępy straży pożarnej i patrol Policji.
W dniu 17 maja 2025 r. o godzinie 08:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w ogrodzie przy ul. Grudziądzkiej w Świnoujściu. Jak relacjonują świadkowie, ogień był wyjątkowo intensywny, a płomienie sięgały wysoko ponad ogrodzenie. Paliły się rośliny porastające płot.

fot. iswinoujscie.pl
- W dniu 17.05.2025 r. o godzinie 08:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w ogrodzie przy ul. Grudziąckiej w Świnoujściu. Na miejscu strażacy zastali palące się krzewy przy płocie. Działania polegały na ugaszeniu pożaru. W działaniach trwających do godziny 08:56 brało udział 9 strażaków w obsadzie 3 pojazdów pożarniczych. Na miejscu był obecny również patrol Policji. – poinformował st. kpt. mgr inż. Paweł Piorun, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu.
- W dniu 17 maja 2025 roku, około godziny 08:34, przy ulicy Grudziądzkiej w Świnoujściu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w związku z pożarem w ogrodzie. W wyniku podjętych czynności ustalili, że do zapalenia żywopłotu doszło podczas prowadzonych prac przez właściciela posesji. Mężczyzna, w związku z popełnieniem wykroczenia z art. 82 § 1 Kodeksu wykroczeń, został pouczony - informuje sierż. szt. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Myślę że powinni wyciąć to wszystko. Bo jest jakaś masakra z przejściem koło tego.
Liczba podpaleń w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. Coś się za tym kryje…..
A Szczesnemu dym nie przeszkadzal!
Coś za dużo podpaleń. Krzewy nie mogły się same podpalić.
szkoda, ze jeszcze samolot gaśniczy nie przyleciał
Tam mieszkają Gorace dziewczyny z Ukrainy
Właściciel wypalał chwasty z pomiędzy plytek chodnikowych i nie zachował ostrożności, dobrze że nie stały samochody przy chodniku, wymaga stosowania przepisów BHP od pracowników a sam ich nie przestrzega
ewidentne podpalenie. Krzewy nie płoną ot tak same z siebie.
O - Świnoujście ma swój krzew gorejący. (Hura?)