Za tą wyjątkową inicjatywą stoi, jak zawsze, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świnoujściu, który od lat zaraża mieszkańców energią, empatią i działaniem.
fot. BIK UM Świnoujście
Dzień Dobrych Uczynków, który w tym roku odbył się w Parku Chopina, po raz kolejny przypomniał, że dobro wcale nie potrzebuje wielkich słów. Wystarczy gest, uśmiech, czas poświęcony drugiemu człowiekowi.
Za tą wyjątkową inicjatywą stoi, jak zawsze, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świnoujściu, który od lat zaraża mieszkańców energią, empatią i działaniem.
fot. BIK UM Świnoujście
— To nie jest jednorazowe wydarzenie. To finał całego roku współpracy, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka — mówią organizatorzy z SOSW.
Nie sposób pisać o Dniu Dobrych Uczynków bez wspomnienia Doroty Mikulskiej — jednej z jego pomysłodawczyń. To ona, bez rozgłosu, bez potrzeby poklasku, przez lata zmieniała Świnoujście drobnymi, ale ważnymi działaniami. Była sercem wielu inicjatyw, których celem było jedno: szczęście dzieci.
fot. BIK UM Świnoujście
— Pani Dorota zawsze była tam, gdzie ktoś potrzebował pomocy. Zawsze pierwsza, cicha, skuteczna. Odeszła zdecydowanie za szybko — wspomina uczestniczka wydarzenia.
Podczas wydarzenia wyróżniono osoby, które na co dzień czynią dobro — nie oczekując niczego w zamian. Rozstrzygnięto także konkurs „Dzień Śledzia", który przyniósł wiele radości najmłodszym.
fot. BIK UM Świnoujście
Symbolicznym momentem było wspólne posadzenie drzewa — żywego znaku pamięci, wdzięczności i trwania dobra.
Atmosferę wydarzenia dopełnił koncert zespołu AnMar, który wprowadził wszystkich w nastrój refleksji i serdeczności.
Na koniec każdy miał możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej, dzieląc się swoimi emocjami i wspomnieniami.
fot. BIK UM Świnoujście
Ten dzień pokazał coś jeszcze — że w Świnoujściu nie brakuje ludzi, którzy chcą i potrafią pomagać. Że warto przypominać o wartościach, które łączą, a nie dzielą. I że nawet jeden dobry uczynek może poruszyć lawinę.
Wojciech Basałygo
podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Stare przysłowie pszczół mówi nam:, , Dzień bez lansu dniem straconym''.
Ta prukwa tylko się fotografuje, może wreszcie zrób coś w tej robocie, nie jesteś na wybiegu papudraku.
Wow jak zwykle radośnie uśmiechnięta jaśnie nam panująca. Aż serce rośnie🙃 a buzia sama wykrzywia się do uśmiechu. Po prostu od roku Świnoujście to prawdziwa kraina szczęśliwości i dobrobytu… przynajmniej na zdjęciach na iswinoujscie, bo rzeczywistość jednak skrzeczy, ale kogo to w końcu obchodzi. Najważniejsze że tuba propagandowa działa bez zarzutu
Komuna ma sie dobrze...
Ja posadziłem około 300 drzew i mi jakoś nikt zdjęcia nie zrobił. Ale ja zrobiłem to dla przyrody, ekologii dla świata. Moje drzewa wszystkie pięknie rosną, jestem dumny z nich bardzo🌿☘️🍀🌲
7795;
Stary cmentarz i groby to nie miejsce do robienia kabaretu i lansu.
Wstyd, że w tym mieście taka kobitka jest kierownikiem UM. To jednak jej kolega, były kierownik UM już stareńki, to była zupełnie inna klasa! Inwestował, a nie imprezował na byle zbiórce garstki przypadkowych mieszkańców i obcokrajowców, robiąc sobie fotki!! To tak wielki prymitywizm, że współczuję miastu i mieszkańcom. A tą niewiastę dalej zapraszajcie do fotek z byle okazyjki, to takie miłosierne podejście do bliźniej wyznania polskiego.
Pomysł mna zorganizowanie czwartej już edycji Dnia Dobrych Uczynków w tym miejscu wyszedł od nauczycieli, a dyrekcja o nic ie walczy.
Fajnie i luksusowo a ja znowu do mechanika za 500 bo podwozie do roboty
11:27- pozwól, pozdrowię ją po koreańsku, jak kolejnych Kimów: 그를 살려주세요 [geuleul sallyeojuseyo!= niech żyje!]
Nic nie robić tylko lans patrz w lewo
Tak, tu chodzi nie o dobre uczynki tylko o to, że dyrekcja walczy o drugą kadencję. Wszystko na pokaz...
Jak w Korei Ludowej 😂😀😂
Ten uśmiech…..bezcenny…..
, 09:30• 185.210.39.*** - to nie jest wiec partyjny, ale... wizerunkowy - ale ludzi szlag trafia, bo chwiejąc się na nierównych chodnikach, buszując w nieskoszonych trawach, mając kłopoty na rynku, będąc zmuszanymi do opłacania kursów autobusów, gdyż kursy promow rozrzedzono, bo na promy nie ma pieniędzy, a na estakadę przez Zalew mają być - widzą... ocieplony wizerunek.
, 14:14 • 31.60.95.*** - Trzask wydal polecenie, by nie wieszać krzyży w warszawskich urzędach (wyroki sądu o podobnych przypadkach pozwalały na krzyże w panstw.obiektach, np.w sali Rady Miasta w Ś-ciu), wspieral marsze LGBTQ (nie mylić tego ruchu ze zwyklymi spokojnymi homo, LGBTQ maja postulaty zmian w prawie i dotarcia do naszych dzieci), wypowiadał kompromitujące slowa, jak lobbysta, np.słynne:" Po co nam CPK, skoro jest taki w Berlinie". -- Naprawdę, normalny i rozumny wyborca, Polak, wie, z kim ma do czynienia. Nie z Polakiem.
To jest impreza zorganizowana przez SOSW w Świnoujściu, który uczy dzieci dobrych wartości i poszanowania człowieka. To nauczyciele i dyrektor pokazuje jak należy dziękować za dobro jakie otrzymały dzieci z SOSW. Warto się zastanowić nad tym co się pisze to nie jest wiec partyjny. Pani Prezydent jest gospodarzem miasta i należy aby uczestniczyła w takich wydarzeniach, gdyż jest to pokazanie ile pracy wkłada Ośrodek dla dzieci jakie są pod opieką. Warto pokazać wysiłek i pracę a nie tylko narzekać.
A, basałyk lukruje, jak przystało na dworskiego trubadura...
Nie tylko z rynku ludzie zostali oszukani...te przaśne zabawy to za nasze podatki...a jeszcze długi po niej zostaną
Nasza piękna miss super prezydenta
Agatowska się bawi a kanaliza uliczna dalej zapchana od kilku kademcji.
Precz z platforma obywatelską
A kiedy ten Dzień Dobrych Uczynków się odbył, bo nic na ten nie ma
a podwyżki dla ZDMiZS od początku roku dalej nie ma, przypominam inflacja wyniosła 20% w zeszłym roku.
Tylko impreski dzielnica warszow zaniedbana.