POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.05.2025, 09:46:25] • Świnoujście

Świnoujście gotowe na wybory prezydenckie

W niedzielę 18 maja odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zanim mieszkańcy Świnoujścia wrzucą swój głos do urn, wiele pracy wykonali urzędnicy świnoujskiego magistratu.

Przygotowania rozpoczęły się już w dniu ogłoszenia terminu wyborów. Zaangażowani byli pracownicy Urzędu Miasta, w szczególności Wydziału Spraw Obywatelskich, Wydziału Organizacyjnego oraz informatycy. To właśnie oni czuwali nad sprawnym przygotowaniem całego procesu – od spraw administracyjnych po wsparcie techniczne.

Od 4 kwietnia do 15 maja mieszkańcy mogli załatwiać sprawy związane z głosowaniem – m.in. odbierać zaświadczenia o prawie do głosowania w innym miejscu oraz zmieniać miejsce głosowania. Z tej możliwości skorzystało ponad 1000 osób, które zostały bezpośrednio obsłużone w urzędzie.

Najważniejsze liczby:

Wydano 1428 zaświadczeń dla 714 wyborców (na wypadek dwóch tur),

1438 osób zmieniło miejsce głosowania, w tym 1149 przez internet (ePUAP),

27 osób zgłosiło chęć głosowania przez pełnomocnika.

W sumie w Świnoujściu do spisu wyborców wpisano 28 711 osób.


Wojciech Basałygo
podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

j444 • Piątek [30.05.2025, 23:56:32] • [IP: 77.111.245.**]

Gość • Wtorek [20.05.2025, 12:03:00] • [IP: 88.156.232.***] ja przy nazwisku Karol Ćpun-Nawrocki nic nie dorysuję, jestem na tyle inteligentny, aby nie brać kompletnie pod uwagę oszusta, stadionowego bandziora, sutenera, genetycznego kłamcę, ćpuna zdeklarowanego, i nie wiadomo czego jeszcze. Tylko Kaczyński wie wszystko na jego temat i szantaże wykorzysta tę wiedzę do swoich przestępczo-politycznych celów. Bójcie sie Polacy, być może nadchodzi wasz koniec jako wolnych ludzi.

Gość • Sobota [24.05.2025, 00:28:01] • [IP: 91.94.19.*]

Szopka dla goji.

Gość • Sobota [24.05.2025, 00:27:37] • [IP: 91.94.19.*]

Fałszerstwo ustawka.

Gość • Piątek [23.05.2025, 14:29:18] • [IP: 195.128.180.**]

Gambusy do urn - Nawrocki czeka.

Gość • Wtorek [20.05.2025, 12:03:00] • [IP: 88.156.232.***]

Pamiętajcie tylko, że oddając głos na Trzaskowskiego, nie dorysowujcie ośmiu gwiazdek obok głosu na pana Karola Nawrockiego, bo to o was źle świadczy!!

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■