POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.05.2025, 08:46:21] • Świnoujście

Dziki wysyp śmieci przy przeprawie karsiborskiej. Mieszkanka apeluje o reakcję służb

Dziki wysyp śmieci przy przeprawie karsiborskiej. Mieszkanka apeluje o reakcję służb

fot. Mieszkanka

Stosy odpadów budowlanych, zużyty sprzęt AGD, stare meble, ubrania i plastikowe opakowania zalegają w lesie przy przeprawie karsiborskiej w Świnoujściu. Nielegalne wysypisko ujawniła mieszkanka, która spacerowała z psem. Apeluje o natychmiastową interwencję służb i instalację fotopułapki.

Las przy przeprawie karsiborskiej w Świnoujściu zamienił się w dzikie wysypisko śmieci. Wśród odpadów widać m.in. rozbitą lodówkę, resztki farb i materiałów budowlanych, opakowania po chemikaliach, meble, wiadra z resztkami substancji oraz liczne plastikowe butelki. Nie brakuje też dziecięcych zabawek, tekstyliów i zużytego sprzętu RTV.

– Będąc na spacerze z psem natknęłam się na wielkie wysypisko śmieci w lesie przy promach karsiborskich. Może warto nagłośnić tę sprawę, żeby policja założyła fotopułapkę na osoby wyrzucające tam śmieci – napisała do naszej redakcji pani Magdalena Nowaczyk, dołączając zdjęcia dokumentujące ogrom zaniedbania.

Dziki wysyp śmieci przy przeprawie karsiborskiej. Mieszkanka apeluje o reakcję służb

fot. Mieszkanka

Z udostępnionych fotografii wynika, że nielegalne wysypisko funkcjonuje od dłuższego czasu. Widoczne są ślady wypalania śmieci, co może dodatkowo zagrażać środowisku naturalnemu i zdrowiu ludzi. Znajdujące się wśród odpadów chemikalia oraz elektrośmieci mogą prowadzić do skażenia gleby i wód gruntowych.

Zgodnie z przepisami, porzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych podlega karze grzywny do 5 tys. zł, a w przypadku odpadów niebezpiecznych – nawet do 500 tys. zł lub pozbawienia wolności.

Dziki wysyp śmieci przy przeprawie karsiborskiej. Mieszkanka apeluje o reakcję służb

fot. Mieszkanka

Redakcja portalu zwróciła się już z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Świnoujście oraz Komendy Miejskiej Policji, czy miejsce to jest objęte nadzorem służb i czy planowane są działania zmierzające do zidentyfikowania sprawców.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Czwartek [08.05.2025, 08:51:32] • [IP: 104.28.131.***]

Tam jakaś bomba wybuchła w jakiejś altanie, czy co tam się wydarzyło?

Gość • Czwartek [08.05.2025, 08:52:00] • [IP: 91.94.27.***]

Posprzątać założyć kamerki i czekać. Koszt kamerek pokrywa śmieciarz.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 08:56:36] • [IP: 91.94.22.**]

Jeśli miasto potrafi płacić firmom po kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych za sprzątanie, a kary są po 500 zł to może to celowe działanie aby śmiecić i sprzątać i nigdy nie rozwiązać problemu śmiecenia? To moja hipoteza ale warto by było aby ją sprawdziły odpowiednie organy ścigania spoza miasta.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 08:58:38] • [IP: 185.210.38.**]

Kompletna polska patologia. Brud, smród i ubóstwo intelektualne i moralne. I tak w całej RP. Jak w Indiach. Przekraczając granicę znajduję się w innym świecie. Ale ukryte kamery powinny być w tych newralgicznych miejcach a mandaty conajmniej 5000 zł a ne 500. Nie ma we mnie zgody na takie polskie szambo i nigdy nie będzie.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:02:43] • [IP: 37.8.215.**]

tak jest i bedzie, bo np dlaczego na osiedlu posejdon nie ma do tej pory pojemnika na tekstylia?do lasu blizej niz na pszok.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:03:52] • [IP: 176.221.125.***]

Straż Miejska bawi się w Policję Drogową Zamiast robić swoją robotę Pani Prezydent Urzędu Miasta powinna codziennie odbierać Meldunki o Sytuacji w Mieście

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:14:38] • [IP: 88.218.252.***]

Wydział Ochrony Środowiska niech posprząta!

COLLEGIUM TUMANUM BARANUM • Czwartek [08.05.2025, 09:18:30] • [IP: 176.221.125.**]

NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE ŚMIECI PRZYWOŻONE Z NIEMIEC I OD LOKALNYCH PRZYGŁUPÓW POJAWIAJĄCE SIĘ W LASACH I NA NIELEGALNYCH WYSYPISKACH ŚWIADCZĄ O TYM, ZE KRAJEM OD 30LAT RZĄDZĄ RASOWE DEBILE. PAMIĘTAM JAK DZIŚ, ŻE ZA KOMUNY TEGO NIE BYŁO!! WÓWCZAS WŁADZA ZAJMOWAŁA SIĘ LUDŹMI I KRAJEM, A TERAZ CHAZARSKIE GANGI DEGENERATÓW, POSTALINOWSKICH PUŁAWIAN I ICH PACHOŁY ZAJMUJĄ SIĘ TYLKO ZŁODZIEJSTWEM, OSZUSTWAMI I ROZBOJAMI. PATRZĄ TYLKO CO TU KOMU I GDZIE UKRAŚĆ, A KRAJ SIĘ STACZA PO RÓWNI POCHYŁEJ.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:20:31] • [IP: 78.9.235.***]

Czyżby obywatele NRD przyjechali ?

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:32:52] • [IP: 178.238.252.**]

Obrazek kurortu, macie to wasze piękne miasto i jego obrzeża. Syf i patologia.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:47:45] • [IP: 37.248.171.***]

w 21 wieku sluzby dalej bezradne, kpina, SM to jedynie potrafi zatrzymywac auta na Slowackiego... a wystarczylaby jedna czy dwie kamery i zaraz brudasy by zostaly zatrzymane

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:48:29] • [IP: 91.94.22.**]

Jak ograniczy liście wywóz pet bio itp do miesiąca to taki tego efekt

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:54:13] • [IP: 37.248.178.**]

BYDŁO LUDZKIE...TFU

Gość • Czwartek [08.05.2025, 09:54:31] • [IP: 37.248.172.**]

Zamontować fotopułapki i przetrzepać śmieci większość tych durniów zostawia w śmieciach swoje dane szybko się znajdzie.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 10:07:03] • [IP: 5.173.194.**]

To są efekty tego że można oddać tylko 300kl na rok.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 10:09:39] • [IP: 176.221.125.***]

Kompletny brak gospodarza miasta !! Przez długi czas nasi " bliźni " zwozili ten syf w to miejsce, a gospodarz miasta zajmuje się głupotami, zamiast wypełniać obowiązki za nasze pieniądze !!

Gość • Czwartek [08.05.2025, 10:15:48] • [IP: 91.94.25.*]

A od czego jest zielona brygada?? Ciągle tylko zdjęcia wrzucają zonto oni nie robią że coś pozamiataja trawę skoszą i wielki sukces ogłaszają 🤪🤪🤪z tego co pamiętam oni też mielis sprzątać śmieci by miasto nie płaciło więcej za wywóz. Pozdrawiam serdecznie Rafała ale nie tego teńczowego tylko mera Warszowa 😜😜😜😜

Gość • Czwartek [08.05.2025, 10:17:20] • [IP: 88.156.233.**]

I tu jest potrzebna fotka naszej najjaśniejszej i kilku osób z urzędu

Gość • Czwartek [08.05.2025, 10:42:06] • [IP: 185.210.39.**]

Jakby w Remondis mial normalne godziny przyjmowania śmieci to by nie było takich wysypisk. Nie wyznaczone dni i godziny tylko od 7.00 do 15.00 codzienne w dni robocze. Tak jak pracują biura. Sama podjechałam kiedy było nie czynne i szafkę musiałam trzymać w samochodzie przez żeby na drugi dzień jak oddać. A jak ktoś potrzebuje mieć samochód dyspozycyjnych to się w kurzy i wyrzuci gdzie popadnie.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 10:47:59] • [IP: 31.0.77.***]

śmieci to jeden z problemów niemozliwych do rozwiazania dla lewactwa. chociaż nie, chwila, gdyby zamiast 4 pojemników do sortowania wprowadzic 40 i odbierać smieci raz na rok...hmm...to by moglo zadziałać

Gość • Czwartek [08.05.2025, 11:50:27] • [IP: 37.248.219.**]

He, he, a obietnica była coś jakoś tak -" czystość przede wszystkim".

Gość • Czwartek [08.05.2025, 11:54:06] • [IP: 195.128.180.***]

Niezła melina. Te śmieci powinny trafić na posesjach radnych, którzy beztrosko podnoszą łapki za wszelkimi podwyżkami wywozu za śmieci.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 12:03:10] • [IP: 88.156.232.**]

Śmieci made in Niemcy

AnonymousMG76 • Czwartek [08.05.2025, 12:09:59] • [IP: 37.248.174.***]

*Ludzie sami sobie zbudują więzienia a rolę strażników w tych obiektach będą sprawować sami więźniowie. .." Wizja przyszłości napisana w przeszłości staje się teraźniejszością !!

Gość • Czwartek [08.05.2025, 12:35:54] • [IP: 176.221.124.**]

nie mogę zrozumieć mentalności tych śmieciarzy.

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■