POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.05.2025, 13:56:25] • Świnoujście

FAMA 2025 rozpoczęła nabór!

FAMA 2025 rozpoczęła nabór!

fot. Organizator

To już ten moment - ruszamy z naborem do tegorocznej edycji Festiwalu FAMA! W ramach prezentacji konkursowych będą miały możliwość zaprezentować się osoby artystyczne związane z muzyką oraz sztukami scenicznymi.

Nabór do prezentacji konkursowych w ramach kategorii Muzyka jest skierowany do zespołów oraz solistów, wokalistów i wokalistek, wykonujących autorską muzykę różnych gatunków. Nabór w ramach kategorii Sztuki sceniczne adresowany jest do grup i artystów niezależnych reprezentujących młodą scenę teatralną oraz różnorodne typy projektów – teatr dramatyczny, improwizowany, musical, teatr lalek, stand-up i wiele innych.

Choć festiwal skierowany jest głównie do osób w wieku 18-35 lat, zgłosić może się każdy, kto chce zaprezentować swoją twórczość przed publicznością oraz konkursowym Jury i powalczyć o nagrody finansowe.

Do 25 maja czekamy na zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem w profesjonalnym ruchu twórczym, myślących serio o swojej artystycznej przyszłości, nastawionych na rozwój umiejętności oraz konfrontację i współpracę z innymi twórcami. Lista artystów zaproszonych na festiwal zostanie opublikowana 12 czerwca na naszej stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. Same prezentacje konkursowe będzie można zobaczyć w trakcie trwania festiwalu między 18 a 23 sierpnia 2025! Oczywiście w Świnoujściu!

Wszelkie informacje dotyczące naboru znajdują się na naszej stronie. Znajduje się tam również regulamin konkursu.

Fama to najstarsze interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury. Łączy ona muzykę poważną, jazzową, tradycyjną, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, teatry, kabarety, aktorów, tancerzy, improwizatorów, stand-uperów, happenerów, performerów, artystów sztuk wizualnych, literatów, dziennikarzy, filmowców, fotografów, animatorów kultury i inspicjentów. Jej celem jest prezentacja najzdolniejszych twórców młodego pokolenia i tworzenie platformy dla corocznego szkolenia i konfrontacji.

Fama to niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów z twórcami różnych dziedzin sztuki, uczestniczenia w twórczym fermencie i podejmowania spontanicznych inicjatyw artystycznych. Atmosfera festiwalu sprzyja eksperymentom, interdyscyplinarnym projektom i artystycznej wymianie, która często owocuje współpracą wykraczającą daleko poza ramy wydarzenia.

www.fama.org.pl

www.facebook.com/festiwalfama

www.instagram.com/festiwalfama/

Edgar Hein
Rzecznik Prasowy Festiwalu


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Sobota [10.05.2025, 09:39:54] • [IP: 37.248.173.**]

Fama to przeżytek, prl się skończył i fama na dzisiejsze czasy to nic fajnego, w Świnoujściu brakuje rozrywki ale nie takiej

Gość • Piątek [09.05.2025, 13:02:43] • [IP: 195.128.180.***]

Nie mogę się doczekać.

famowicz 50+ • Piątek [09.05.2025, 11:33:58] • [IP: 185.210.38.**]

Ważna i inspirująca impreza. Z każdym rokiem pokazuje nowe trendy i odkrywa talenty. Szkoda, że impreza wyszła poza Centrum Miasta. FAMO TRWAJ!.

Gość • Piątek [09.05.2025, 11:17:48] • [IP: 165.85.12.*]

Czekam na after party, w tamtym roku był sztos :D

Gość • Piątek [09.05.2025, 09:36:28] • [IP: 88.156.234.***]

MY MIESZKANCY CHCEMY MIASTO KOBIET A NIE FAME.TO CO NAJLEPSZE, TO SIE NAM ZABIERA.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 21:57:09] • [IP: 176.221.125.***]

Muzyka dzisiejsza ma z roku na rok coraz mniej wspólnego z muzyką.

Gość • Czwartek [08.05.2025, 17:08:27] • [IP: 185.210.36.**]

FAMA - Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej. Tej najzdolniejszej i twórczej. Nie z naboru a z aktywności i wyróżniania się spośród braci żakowskiej. Dlatego poziom festiwalu permanentnie UPADA. Szkoda...ale takie czasy

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 19 września, jak co roku, Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Świnoujściu obchodzi Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczną się barwnym korowodem uczniów i nauczycieli ulicami miasta. Przemarsz wystartuje o godz. 10.00 sprzed budynku szkoły. Trasa prowadzić będzie ulicami: Piastowską, Konstytucji 3 Maja, przez plac Wolności, następnie ul. Piłsudskiego i ponownie ul. Piastowską do liceum. Na czas przejścia kolumny mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Mieszkańcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej powinni liczyć się z krótkimi opóźnieniami autobusów kursujących w centrum Świnoujścia. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość ■ Ostrzeżenie pierwszego stopnia, wydane przez IMGW, dotyczy wystąpienia silnego wiatru na wybrzeżu województwa zachodniopomorskiego. Od wtorku 16 września do czwartku 18 września przewidywany jest wiatr o średniej prędkości do 70 km/h, w porywach dochodzący do 85 km/h, który będzie wiał z południowego-zachodu. Na środę 17 września prognozy przewidują także intensywne opady deszczu, które mogą wynieść nawet 60 mm w ciągu 24 godzin. Dodatkowo, opadom deszczu mogą towarzyszyć burze. ■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■