– Nasza „zielona brygada” intensywnie pracuje w tym okresie, przycinając drzewa i porządkując tereny zielone. Niestety, nasi pracownicy bardzo często natykają się na psie odchody – mówi Anida Kostrzewa, brygadzistka tzw. „zielonej brygady”.
Tabliczki zostały ustawione w ramach akcji informacyjnej, która ma na celu zwiększenie świadomości i odpowiedzialności wśród właścicieli psów.
Miasto liczy, że kampania przyniesie wymierne efekty, a spacery po świnoujskich parkach staną się przyjemniejsze zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.
Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych



















Ok ale może jeszcze przydadzą sie kosze na psie odchody, bo raczej do kieszeni tego się nie chowa
Niesprzątanie po swoim psie jest wykroczeniem. Strażnik Miejski lub Policjant na podstawie obowiązującego taryfikatora, uprawniony jest do wystawienia mandatu w wysokości do 500 zł lub złożenia do sądu wniosku o ukaranie - art. 145 ustawy z dnia 20 maja 1971r.
Tabliczki tabliczkami, kiedy nie jest to na chodniku tylko na trawniku raczej powinno być " szanuj zieleń "
Nie tabliczki tylko kary. Tabliczki nic nie wnoszą. 500 to już by zabolało
zaraz nastąpi wysyp kundlarzy z argumentami dlaczego" nie da się"
Zapraszamy Straż miejska na Matejki, pomiędzy wieżowcami ciągle psy załatwiają się na trawnikach i chodnikach, czasami ktoś sprząta po psie.
Dziś widziałem panienkę lat może 18 jak zagłębiona w telefon" pasła" swojego psa - psiarze robią tak, że szukają trawy, gruntu, jakby paśli krowy czy owce, ale im chodzi o podłoże dla tyłków psich - i ona podeszła pod bramkę mojego domu, gdzie jest wąski pasek trawy i wjazd na tyły domu - tam pies się wypróżnił, tuż przy uchylnej bramie, oba wtedy przeżywała coś z telefonu. Wyszedłem z domu, namierzałem, gdzie mieszka - odniosę jej odchody, wrzucę.
ŚMIETNIKI ZRÓBIE! TO BĘDZIEMY WYRZUCAĆ
Niech wszyscy w tym miescie dbaja o porzadek i zielen
a gdzie smietniki.Miasto nie wywiazuje sie z kastracji bezdomnych kotów a smie narzucac zbieranie gówien..Tym bardziej nie bede zbierac..
No niestety, pod tym względem kultura Polaków sięga dna. Obserwując ulice, to ok, 25% ludzi sprząta po swoich psach. Brać przykład z Niemców, nie widziałem żeby ktoś nie posprzątał po pupilu
Za mało jest koszy a sprzątanie po pupilu to dowód kultury i inteligencji. Ćwoki nie sprzątają.
a czemu tylko psy?koty też są wypuszczane na dwór przez właścicieli
Tylko brudasy i patologia nie sprząta po swoim piesku.
Zgadza sie... Buraki nie sprzątają a poza tym Za malo jest śmietników a juz wzdłuż Grunwaldzkiej...
Zapraszamy na Gdyńską i Markiewicza niby worki mają przy smyczy na pokaz a jak za przeproszeniem sra pod blokiem to udaje że nie widzi a potem biadoli że wdepnął, druga sprawa śmietniku brak.
Ktoś zarobił Kosze koniecznie uzupełnić
Co lomu po tabliczkach jak smietnikow nie widac
Nowe tabliczki vs stare przyzwyczajenia, widziałem ostatnio" matronę"która asystowała swojemu pupilkowi jak robił to i owo.Odwróciła się plecami do psinki i liczyła. .. chmurki.Po wszystkim, zaczęła się nerwowo rozglądać, ale po piesku nie posprzątała.
Mówicie o.pieskach. W Parku Zdrojowym, co chwilę wychodzi ktoś z krzaków, i poprawia gacie, chodź WC ma za plecami.
Brak smietników
Pani radna zgłosiła problem ale zapomniała o śmietnikach.
Polecam zrobić tak jak bohater z filmu" Dzień Świra"🤣
Po psach musimy sorzątać, jak po pisobolszewickich złodziejach.
Zakazać psów bo tylko smród i nic więcej. .. Osrane i oszczane miasto aż wstyd. Ale gdzie nie spojrzysz sama Szlachta