POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [15.04.2025, 12:13:34] • Świnoujście

Nowe tabliczki przypominają o sprzątaniu po pupilach

Nowe tabliczki przypominają o sprzątaniu po pupilach

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Na zielonych skwerach, zieleńcach i w parkach Świnoujścia pojawiły się tabliczki z apelem do właścicieli czworonogów o sprzątanie po swoich pupilach. To element kampanii edukacyjnej, która ma nie tylko poprawić estetykę przestrzeni publicznej, ale także przypomnieć o obowiązujących przepisach. Za pozostawienie psich nieczystości w miejscu publicznym grozi mandat w wysokości 500 zł.

– Nasza „zielona brygada” intensywnie pracuje w tym okresie, przycinając drzewa i porządkując tereny zielone. Niestety, nasi pracownicy bardzo często natykają się na psie odchody – mówi Anida Kostrzewa, brygadzistka tzw. „zielonej brygady”.

Tabliczki zostały ustawione w ramach akcji informacyjnej, która ma na celu zwiększenie świadomości i odpowiedzialności wśród właścicieli psów.

Miasto liczy, że kampania przyniesie wymierne efekty, a spacery po świnoujskich parkach staną się przyjemniejsze zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.


Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość • Wtorek [15.04.2025, 12:18:28] • [IP: 5.173.30.**]

Ok ale może jeszcze przydadzą sie kosze na psie odchody, bo raczej do kieszeni tego się nie chowa

Pies • Wtorek [15.04.2025, 12:21:32] • [IP: 185.210.39.**]

Niesprzątanie po swoim psie jest wykroczeniem. Strażnik Miejski lub Policjant na podstawie obowiązującego taryfikatora, uprawniony jest do wystawienia mandatu w wysokości do 500 zł lub złożenia do sądu wniosku o ukaranie - art. 145 ustawy z dnia 20 maja 1971r.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 12:21:42] • [IP: 89.151.31.***]

Tabliczki tabliczkami, kiedy nie jest to na chodniku tylko na trawniku raczej powinno być " szanuj zieleń "

Gość • Wtorek [15.04.2025, 12:34:37] • [IP: 91.94.25.***]

Nie tabliczki tylko kary. Tabliczki nic nie wnoszą. 500 to już by zabolało

Gość • Wtorek [15.04.2025, 12:37:36] • [IP: 37.31.140.**]

zaraz nastąpi wysyp kundlarzy z argumentami dlaczego" nie da się"

Gość133 • Wtorek [15.04.2025, 12:37:56] • [IP: 91.94.20.***]

Zapraszamy Straż miejska na Matejki, pomiędzy wieżowcami ciągle psy załatwiają się na trawnikach i chodnikach, czasami ktoś sprząta po psie.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 12:51:26] • [IP: 37.31.148.*]

Dziś widziałem panienkę lat może 18 jak zagłębiona w telefon" pasła" swojego psa - psiarze robią tak, że szukają trawy, gruntu, jakby paśli krowy czy owce, ale im chodzi o podłoże dla tyłków psich - i ona podeszła pod bramkę mojego domu, gdzie jest wąski pasek trawy i wjazd na tyły domu - tam pies się wypróżnił, tuż przy uchylnej bramie, oba wtedy przeżywała coś z telefonu. Wyszedłem z domu, namierzałem, gdzie mieszka - odniosę jej odchody, wrzucę.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 12:53:07] • [IP: 46.231.57.***]

ŚMIETNIKI ZRÓBIE! TO BĘDZIEMY WYRZUCAĆ

Gość • Wtorek [15.04.2025, 13:07:46] • [IP: 176.221.124.***]

Niech wszyscy w tym miescie dbaja o porzadek i zielen

Gość • Wtorek [15.04.2025, 13:16:20] • [IP: 83.23.218.**]

a gdzie smietniki.Miasto nie wywiazuje sie z kastracji bezdomnych kotów a smie narzucac zbieranie gówien..Tym bardziej nie bede zbierac..

Gość • Wtorek [15.04.2025, 13:22:01] • [IP: 176.221.125.***]

No niestety, pod tym względem kultura Polaków sięga dna. Obserwując ulice, to ok, 25% ludzi sprząta po swoich psach. Brać przykład z Niemców, nie widziałem żeby ktoś nie posprzątał po pupilu

Gość • Wtorek [15.04.2025, 13:27:29] • [IP: 37.31.128.**]

Za mało jest koszy a sprzątanie po pupilu to dowód kultury i inteligencji. Ćwoki nie sprzątają.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 13:56:29] • [IP: 176.221.125.***]

a czemu tylko psy?koty też są wypuszczane na dwór przez właścicieli

Gość • Wtorek [15.04.2025, 14:01:39] • [IP: 91.94.26.***]

Tylko brudasy i patologia nie sprząta po swoim piesku.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 14:16:03] • [IP: 37.248.216.***]

Zgadza sie... Buraki nie sprzątają a poza tym Za malo jest śmietników a juz wzdłuż Grunwaldzkiej...

Gość • Wtorek [15.04.2025, 14:59:12] • [IP: 91.94.22.***]

Zapraszamy na Gdyńską i Markiewicza niby worki mają przy smyczy na pokaz a jak za przeproszeniem sra pod blokiem to udaje że nie widzi a potem biadoli że wdepnął, druga sprawa śmietniku brak.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 15:15:24] • [IP: 31.0.74.***]

Ktoś zarobił Kosze koniecznie uzupełnić

Gość • Wtorek [15.04.2025, 15:46:56] • [IP: 91.94.13.**]

Co lomu po tabliczkach jak smietnikow nie widac

Gość • Wtorek [15.04.2025, 16:01:28] • [IP: 178.238.252.**]

Nowe tabliczki vs stare przyzwyczajenia, widziałem ostatnio" matronę"która asystowała swojemu pupilkowi jak robił to i owo.Odwróciła się plecami do psinki i liczyła. .. chmurki.Po wszystkim, zaczęła się nerwowo rozglądać, ale po piesku nie posprzątała.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 16:42:49] • [IP: 37.248.172.***]

Mówicie o.pieskach. W Parku Zdrojowym, co chwilę wychodzi ktoś z krzaków, i poprawia gacie, chodź WC ma za plecami.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 16:49:22] • [IP: 91.94.11.***]

Brak smietników

Gość • Wtorek [15.04.2025, 16:51:15] • [IP: 91.94.11.***]

Pani radna zgłosiła problem ale zapomniała o śmietnikach.

Gość • Wtorek [15.04.2025, 16:58:06] • [IP: 37.109.166.***]

Polecam zrobić tak jak bohater z filmu" Dzień Świra"🤣

Gość • Wtorek [15.04.2025, 18:51:44] • [IP: 5.173.220.**]

Po psach musimy sorzątać, jak po pisobolszewickich złodziejach.

Mieszkaniec • Wtorek [15.04.2025, 18:59:18] • [IP: 83.23.44.***]

Zakazać psów bo tylko smród i nic więcej. .. Osrane i oszczane miasto aż wstyd. Ale gdzie nie spojrzysz sama Szlachta

Oglądasz 1-25 z 53
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■