Wokalistką koncertu będzie Basia Pospieszalska — absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Wydziału Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej. Wychowana w rodzinie muzyków, dzięki czemu już od dziecka uczestniczyła w licznych projektach muzycznych, koncertach oraz występowała na wielu prestiżowych scenach m.in. Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego, Filharmonii w Hamburgu, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Bałtyckiej. Współpracowała i nagrywała z takimi artystami jak Joachim Mencel, Maciej Sikała, Bogdan Hołownia, Maciej Miecznikowski, Maleo Reggae Rockers, Kinga Preis, Dariusz Kowalski czy Adam Woronowicz. Ma na koncie złotą płytę u boku O.S.T.R. Nagrała również kilka płyt z rodziną. Na co dzień tworzy kwintet Mateusza Pospieszalskiego, ponadto działa w wielu zespołach na scenie muzyki chrześcijańskiej. Obok muzyki jej ogromną pasją jest filozofia, więc oprócz śpiewania równolegle studiuje filozofię na Uniwersytecie Gdańskim.
Wokalistce towarzyszyć będzie zespół, a w nim wybitny kontrabasista — Michał Bąk. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym oraz jazzowym. W latach 2010 – 2012 jako kameralista uczestniczył w wielu wydarzeniach koncertowych, m.in. „Penderecki/Greenwood” w Barbican Center w Londynie czy też Open'er Festival. Jako kontrabasista specjalizuje się nie tylko muzyce jazzowej, ale także w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej pracując z takimi zespołami jak: {Oh!} Orkiestra Historyczna, Arte dei Suonatori czy Holland Baroque, koncertując m.in. w Polsce, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Danii i Chinach. We wrześniu 2017 roku wydał płytę „Quartetto” prezentującą swój autorski materiał inspirowany muzyką dawną i współczesną improwizacją jazzową. W lipcu 2021 roku wydał drugi album pt. „Fortress”. W 2020 roku podjął współpracę z Basią Pospieszalską, tworząc aranżacje tradycyjnych pieśni katolickich w minimalistycznej odsłonie na głos i kontrabas. W październiku 2021 ukazał się album pt. „Pieśni” z tym materiałem. Od lat bierze udział w licznych projektach, współpracując z: Krystyną Stańko, „Jerzy Małek Group”, Adamem Bałdychem, Leszkiem Kułakowskim, Leszkiem Możdżerem, Dominikiem Bukowskim, Kari Sal, „Kamil Piotrowicz Quintet”, Alicją Serowik, zespołem Horeb, z kwartetem ASAF, Wrocławską Orkiestrą Barokową, Capellą Cracoviensis, Gdyńską Orkiestrą Kameralną „Sinfonia Nordica”, Operą Bałtycką w Gdańsku (jako lider grupy kontrabasów).
Wydarzenie poprowadzi Hubert Kowalski — dyrygent, kompozytor, producent muzyczny, kontrabasista. Studiował dyrygenturę chóralną w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Prowadzi warsztaty wokalne i instrumentalne w całej Polsce oraz poza jej granicami. Przez kilkanaście lat pracował z Chórem Polskiego Radia. Dyryguje kompozycje własne oraz dzieła mistrzów współpracując z rozmaitymi orkiestrami Filharmonii Podkarpackiej, Dolnośląskiej, Łódzkiej, Częstochowskiej, Śląskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Symfoniczną Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki, Orkiestrą Kameralną Archetti. Od 2007 roku prowadzi założoną przez siebie Icon Orkiestra, z którą realizował projekty z Michałem Urbaniakiem, Joachimem Menclem, Piotrem Baronem, Raz Dwa Trzy, New Life M. Współpraca z zespołem Raz Dwa Trzy zaowocowała produkcją muzyczną Jubileuszu 25 lat grupy w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu realizowaną dla TVP, wydaniem jubileuszowego albumu CD z nowymi wersjami symfonicznymi piosenek zespołu oraz kolejnymi koncertami – w Filharmonii Narodowej oraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Jest liderem grupy Tylko Ty składającej się ze szczególnie uzdolnionych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od 5 lat dyryguje orkiestrą podczas największego w Europie koncertu uwielbienia Jednego Serca, Jednego Ducha w Rzeszowie. Jest producentem wielu koncertów realizowanych dla Polskiego Radia i Telewizji. Poprowadził chór i orkiestrę podczas nagrania Hymnu Światowych Dni Młodych Kraków 2016.
W programie koncertu planowane są oczywiście utwory jednoznacznie kojarzone z pontyfikatem Jana Pawła II, tradycyjne pieśni wielkopostne i maryjne oraz, jak mówi zespół, coś jeszcze. Przygotowywana jest też niespodzianka muzyczna, we współpracy z wokalistami świnoujskiego Miejskiego Domu Kultury.
Koncert odbędzie się w Sanktuarium Chrystusa Króla, przy pl. Kościelnym w Świnoujściu.
2 kwietnia 2025
Godzina 19:30
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Behemot z Nergalem zagrali.
15:23- wartość twoich wypocin można poznać po choćby tym jednym nazwisku: abp Paetz (na forach przez głupków niezdolnych zreszta do zapoznania się z prostym tekstem posądzany o pedofilię, a był winny nie tego). Otóż właśnie dzięki interwencji JP 2 został on zdymisjonowany, a stalo sie to najpierw poprzez sygnal dany pzez księży poznańskich przyjaciolce JP Drugiego, dr Półtawską Papieżowi, a ten zdymisjonował abpa Paetza. To pośrednictwo zadziałało szybko.
Do stworzenia koncertu... O żesz mucha...
A to im zrobił Prima Aprilis
cybula, paetz, s.sikorski, jankowski, makulski sami slawni byli popierani przez jego
Chcę być na tym koncercie. A do kin 2 kwietnia wchodzi film pt."21:37" o wydarzeniach przed śmiercią JP2 i zaraz po niej. Co do filmu to nie chcę wracac do emocji, wolę teraz CZYTAĆ teksty papieża, Polakom bardziej trzeba systematycznego studiowania nauczania Kk, a mniej emocji, nawet tak szlachetnych. Studiowania choćby po to, by nie być zwiedzionym przez sektę jehowitów czy przez stojących od nich znacznie wyżej, bo czczących Jezusa jako Boga, baptystów (a jehowici odmawiają nawet bóstwa Jezusowi).
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin