POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [29.01.2025, 11:19:02] • zachodniopomorskie

Ruszają Żeglarskie Gryfy!

Ruszają Żeglarskie Gryfy!

fot. Organizator

Żeglarskie środowisko z inicjatywy Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego startuje z inicjatywą corocznych nagród za wybitne osiągnięcia i wydarzenia.

Od tego roku wszystkie najważniejsze wydarzenia żeglarskie, inicjatywy, rejsy i osiągnięcia zawodników będą doceniane przez jedną kapitułę i w trakcie jednego wydarzenia - Żeglarskich Gryfów. Celem nagród jest popularyzacja żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich na Pomorzu Zachodnim, kształtowanie i rozwijanie świadomości żeglarskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie organizacji wydarzeń i wychowania wodnego dzieci i młodzieży na całym Pomorzu Zachodnim. Jednocześnie nowe nagrody będą w dużym stopniu kontynuacją Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina, ale w zmienionej formie.

Kategorii, w których Kapituła może przyznać nagrody jest sześć.

• Żeglarz roku
• Wydarzenie roku
• Trener roku
• Rejs/wyprawa roku
• Nadzieja Roku (młodzieżowa)
• Nagroda specjalna (otwarta formuła)

Wybór zwycięzców poprzedzi zgłaszanie kandydatów i wyłonienie nominowanych. Kandydatów zgłaszać może każdy poprzez wysłanie formularza mailem lub pocztą do Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Termin zgłoszeń upływa 9 lutego.

Nad całością czuwać będzie Kapituła powołana przez Zarząd ZOZŻ, a całe wydarzenie wspierane jest przez Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza i Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

- Cieszymy się, że udało się połączyć obie inicjatywy i stworzyć jedno duże wydarzenie dla całego środowiska żeglarskiego. Gala nagradzająca najlepsze żeglarskie wyczyny, rejsy i wydarzenia ma szansę stać się wyjątkową okazją do celebracji osiągnięć i spotkania żeglarzy nie tylko z regionu. Dziękujemy za zaufanie i wsparcie w tym projekcie. – podsumowuje Marcin Raubo, Prezes ZOZŻ.

Żeglarskie Gryfy zostaną wręczone w czasie corocznej Gali Żeglarskiej Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, która odbędzie się 1 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. Zgłoszenia kandydatów trwają do 9 lutego, a więcej szczegółów i regulamin Gryfów można znaleźć na stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego www.zozz.org.

Marzena Siluk


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W najbliższym czasie tunel zostanie zamknięty w nocy z czwartku na piątek (16/17 kwietnia). Pomiędzy godz. 22 a 5 naprawiany będzie jeden z wentylatorów. W nocy z piątku na sobotę (17/18 kwietnia) w tunelu będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W tym czasie konstrukcja będzie uszczelniana. Jeszcze przed majówką wykonany zostanie przegląd systemów pożarowych w tunelu, więc będzie on zamknięty w godz. 23-5 w nocy z 22 na 23 kwietnia (środa/czwartek). Noc później (czwartek 23/piątek 24 kwietnia) myte będą lampy, a ruch w godz. 22-5.30 będzie wahadłowy. W maju tunel planowo będzie zamknięty w godz. 23-5 dwa razy - w nocy z 8 na 9 maja (piątek/sobota) dokonywane będą pomiary oświetlenia, a w nocy z 11 na 12 maja (czwartek/piątek) będzie przegląd wentylacji. Podczas całkowitego zamknięcia w tunelu dopuszczony będzie ruch autobusów i pojazdów uprzywilejowanych po uprzednim kontakcie z dyspozytorem. Dla kierowców uruchomiony będzie prom na przeprawie Warszów. Bielik odpłynie z Warszowa o godz. 23, o północy, o godz. 1, 2, 3 i 4.30, a z centrum o godz. 23.30, 0.30, 1.30, 2.30, 3.50 i 5. W czasie ruchu wahadłowego w tunelu Bielik będzie w gotowości, a komunikację między wyspami zabezpieczy autobus linii N. ■