POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [17.02.2009, 07:31:22] • Świnoujście

Czy radna SLD może być też kierownikiem?

Czy radna SLD może być też kierownikiem?

fot. Sławomir Ryfczyński

Według oświadczenia majątkowego z ubiegłego roku radna SLD ze Świnoujścia Joanna Agatowska była kierownikiem administracyjno-gospodarczym na miejskim campingu Relax.

Ustawa o samorządzie zabrania łączenia funkcji radnego i kierownika lub zastępcy w jednostkach podległych miastu.

Camping Relax w 2007 roku wchodził w skład Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" i nie podlegał bezpośrednio miastu. - Nastąpiła reorganizacja i obecnie pracuję jako menedżer do spraw turystyki i sportu w ośrodku - przyznaje Agatowska. - Ustawa mówi o kierowniku, jako o osobie zarządzającej taką jednostką. To nie jest kwestia słowa "kierownik", a hierarchii w firmie.

Zgodnie ze statutem OSiR menedżer podlega bezpośrednio dyrektorowi. - Mamy opinię prawną, że nie doszło do złamania prawa - zapewnia rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Menadżer nie musi być funkcją kierowniczą, to może być specjalista od nadzoru, planowania i organizacji określonej działalności. Taki zakres obowiązków posiada pani Agatowska w jednostkach podległych OSiR.

Według ostatniego oświadczenia majątkowego radna Agatowska zarobiła 55 tys. zł w ubiegłym roku jako kierownik. W OSiR jest jeszcze jedno stanowisko menedżera, który zajmuje się sprawami technicznymi. W minionym roku konkurs na to stanowisko wygrał radny Ryszard Teterycz z koalicji popierającej prezydenta.


2009-02-17, 09:50: Sławomir Orlik


Zaktualizowano: Wtorek [17.02.2009, 13:09:55]

komentarzy: 164, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 164

Gość • Wtorek [17.02.2009, 20:00:07] • [IP: 217.97.193.***]

cukier-sacharoza nie skrobia jak już.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 19:58:26] • [IP: 217.97.199.*]

Radna zaradna o wybujałych aspiracjach.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 19:51:24] • [IP: 80.245.190.*]

Może prezio chce sie pozbyc agatowskiej ? takie różne gierki u czerwonych zawsze maja jakis cel. Trytonów przecież nie rozdawał za darmo. Podejrzewam, ze załatwił przy tej okazji kilka spraw. To dopiero początek.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 19:43:30] • [IP: 217.97.199.*]

Radio szczecin kumpluje się z prezydentem, to jaki to atak opozycji?

Gość • Wtorek [17.02.2009, 19:38:58] • [IP: 92.42.113.***]

Juz po raz drugi w krótkim czasie atak na agatowską. Oj boi sie jej opozycja, oj boi! haha im większy atak tym silniejsza jej pozycja.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 19:36:24] • [IP: 92.42.117.***]

zresztą, co ma żreć, jak jest koniem

Gość • Wtorek [17.02.2009, 19:35:11] • [IP: 217.97.199.*]

No i poczytajcie wylał się wulkan świnoujskiego intelektu, brawo !!

Gość • Wtorek [17.02.2009, 19:34:56] • [IP: 92.42.117.***]

to fajnego masz bachora skoro cukier żre

Gość • Wtorek [17.02.2009, 19:09:32] • [IP: 77.112.18.**]

A czy to czasem nie Radio Szczecin otrzymało Trytona od prezydenta?? I tak się odwdzięcza?

Gość • Wtorek [17.02.2009, 18:23:26] • [IP: 92.42.112.**]

fotę postawię koło cukru dzieciak nie ruszy skrobii

Gość • Wtorek [17.02.2009, 18:08:23] • [IP: 92.42.112.***]

Ludzie przecież jak się kapneli po wyborach że nie można łączyć dwoch stanowisk razem, to zaraz zrobili menadzerów by im stołki nie pouciekały. To taki koleżeński nieformalny układzik miasto + osir.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 17:36:48] • [IP: 80.245.183.***]

I WYDATNE USTA... NARÓD WYBRANY JAK NIC/

Gość • Wtorek [17.02.2009, 17:17:58] • [IP: 92.42.118.***]

To zdęcie coś oddaje.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 17:14:55] • [IP: 80.245.185.***]

Taki z niej menager jak ze starej Honi księgowa

Gość • Wtorek [17.02.2009, 17:09:31] • [IP: 80.245.185.***]

Nie sądziłem, że w OSIRZE tak dobrze płacą.Mam wyższe wykształcenie 10 lat pracy i kierownicze stanowisko i moje dochody wynoszą 37.000.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 16:36:21] • [IP: 92.42.117.***]

JAK ZWYKLE ŁĄCZY SIĘ PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Gość • Wtorek [17.02.2009, 16:21:12] • [IP: 80.245.190.*]

Ile agatowska zlozyła zawiadomien o nieprawidłowościach w Msgistracie z art. 304 kpk ? jako funkcjonariusz publiczny ma taki OBOWIĄZEK.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 16:12:28] • [IP: 212.14.30.*]

Menedżerów można podzielić według szczebli: * Najwyższego szczebla (np. prezydent, prezes) * Średniego szczebla (np. kierownik działu) * Pierwszej linii (ang. front line manager) (np. brygadier). źródło: Wikipedia

Gość • Wtorek [17.02.2009, 16:02:25] • [IP: 91.123.163.**]

ładne zdjęcie ;d

Gość • Wtorek [17.02.2009, 15:49:58] • [IP: 217.97.199.*]

mysilę w tej sprawie..niech dla przyzwoitosci rzecznik i inni niech nie zabierają głosu..menager..to poprostu kierownik...!!

Gość • Wtorek [17.02.2009, 15:46:17] • [IP: 217.97.199.*]

przecież to jest ta sama sytuacja co z prezydentem?wiec dlaczego radna jest kierownikiem w firmie podległej urzedowi..to jest ewidentnie sprzeczne z ustawą o samorządzie..czekam i czekam kiedy zapanuje w miescie poszanowanie prawa i znikną rowni i równiejsi??moze ktoś wie??

Gość • Wtorek [17.02.2009, 15:13:47] • [IP: 92.42.116.***]

możecie ją pocałować a jak znam życie to za chwilę będzie kilka procesoów za zniesławienie i pokorne pieski z po dostana po brudnych łapkach:):)

Gość • Wtorek [17.02.2009, 15:09:07] • [IP: 93.94.188.***]

To nie jest Kuba tylko taki pasożyt - Huba

Gość • Wtorek [17.02.2009, 15:05:48] • [IP: 80.245.186.**]

Brązowe ślepia, rude kłaki czyżby Agatka należała do narodu wybranego??No i ten charakterek i czerwone poglądy...

Gość • Wtorek [17.02.2009, 14:48:31] • [IP: 80.245.187.**]

Ale z Kuby to Kuba! Ten język wyssany z mlekiem matki! I ta rozpaczliwa próba obrony managerki która po prostu OKRADA mieszkańców. Nie można napisać, że w majestacie prawa. Ten prawnik który pisał opinię to prostytutka! Wróć, ubliżyłbym paniom lekkich obyczajów. On jest po tysiąćkroć gorszy!

Oglądasz 51-75 z 164
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■