POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [17.02.2009, 07:31:22] • Świnoujście

Czy radna SLD może być też kierownikiem?

Czy radna SLD może być też kierownikiem?

fot. Sławomir Ryfczyński

Według oświadczenia majątkowego z ubiegłego roku radna SLD ze Świnoujścia Joanna Agatowska była kierownikiem administracyjno-gospodarczym na miejskim campingu Relax.

Ustawa o samorządzie zabrania łączenia funkcji radnego i kierownika lub zastępcy w jednostkach podległych miastu.

Camping Relax w 2007 roku wchodził w skład Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" i nie podlegał bezpośrednio miastu. - Nastąpiła reorganizacja i obecnie pracuję jako menedżer do spraw turystyki i sportu w ośrodku - przyznaje Agatowska. - Ustawa mówi o kierowniku, jako o osobie zarządzającej taką jednostką. To nie jest kwestia słowa "kierownik", a hierarchii w firmie.

Zgodnie ze statutem OSiR menedżer podlega bezpośrednio dyrektorowi. - Mamy opinię prawną, że nie doszło do złamania prawa - zapewnia rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Menadżer nie musi być funkcją kierowniczą, to może być specjalista od nadzoru, planowania i organizacji określonej działalności. Taki zakres obowiązków posiada pani Agatowska w jednostkach podległych OSiR.

Według ostatniego oświadczenia majątkowego radna Agatowska zarobiła 55 tys. zł w ubiegłym roku jako kierownik. W OSiR jest jeszcze jedno stanowisko menedżera, który zajmuje się sprawami technicznymi. W minionym roku konkurs na to stanowisko wygrał radny Ryszard Teterycz z koalicji popierającej prezydenta.


2009-02-17, 09:50: Sławomir Orlik


Zaktualizowano: Wtorek [17.02.2009, 13:09:55]

komentarzy: 164, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 164

Gość • Środa [18.02.2009, 00:48:59] • [IP: 80.54.123.***]

Bo te czerwone pijawki są wściekłymi wilkami!!

Gość • Wtorek [17.02.2009, 23:37:31] • [IP: 83.5.178.**]

Może posadke dla kuzyna panie sekretarzu?

Gość • Wtorek [17.02.2009, 22:04:15] • [IP: 88.156.234.***]

HORROR Z USA POWTÓRZY SIĘ W POLSCE? fot. quil/sxc, 17-02-2009 10:08 POWRÓT quil/sxcFrank szwajcarski bije kolejne rekordy, a eksperci prognozują masowe przejmowanie mieszkań przez banki. „Dziennik” pisze, że dla zadłużonych szykuje się horror, a dla komorników szansa na świetny biznes. Gazeta prognozuje, że czeka nas powtórka czarnego scenariusza zza oceanu. - Jeszcze w ubiegłym roku liczba przejętych mieszkań była marginalna. W tym roku może się to niestety zmienić. Kryzys, wzrost wartości walut i wzrost oprocentowania kredytów mogą doprowadzić do tego, że mieszkania stracą tysiące osób - mówi Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich. Specjaliści szacują, że już teraz niespłacanych kredytów hipotecznych może być blisko 30 tysięcy. Wielu obciąża winą banki, które zgadzały się, by rata wynosiła nawet 70% miesięcznych zarobków kredytobiorcy. „Dziennik” ostrzega, że mniejszymi lub większymi ofiarami kryzysu mogą stać się wszyscy, którzy mają znaczące kredyty.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 22:02:48] • [IP: 195.117.222.*]

Jezu! Ona wygląda jak wściekła wilczyca!

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:59:28] • [IP: 92.42.118.**]

Asia nie daj się tym pseudopożalsię gminnym POlitykom !!

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:54:35] • [IP: 88.156.234.***]

AFERA DWUDZIESTOLECIA 17-02-2009 08:36 W ciągu kilku miesięcy z polskich firm zajmujących się eksportem wypompowano od kilkunastu do kilkudziesięciu miliardów złotych. Było to możliwe dzięki niesamowitej inżynierii finansowej na opcjach walutowych. Wiele banków cynicznie wrobiło eksporterów w bardzo niekorzystne umowy przekonując, że to dla nich jedyny ratunek przed umacniającą się złotówką. Złotówka wbrew zapewnieniom zamiast umacniać się załamała. Są takie spółki, gdzie koszt obsługi opcji przekracza koszt funduszu płac. Wiele z nich już bankrutuje inne są zagrożone upadkiem. Całą aferę przykrył kryzys gospodarczy, którego miało nie być. Dziś zainteresowani manipulacją na opcjach robią co mogą, by złotówka miała jak najniższe notowania. Krach kolejnych firm i pogłębiające się kłopoty setek z nich, to dziesiątki tysięcy dodatkowych bezrobotnych i nóż w plecy polskiej gospodarki. Na oczach rządu, służb bankowych i służb specjalnych zrobiono nas w konia na skalę do tej pory nie spotykaną. Cała historia jeszcze się nie skończyła, gdyż umowy zawarte z bankami ciągle obowiązują. (W szczegółach opisujemy ją w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”.) Premier Waldemar Pawlak chce wymusić unieważnienie tych umów. Nie wiem czy to dzisiaj jest realne bez uruchomienia całego aparatu państwa. Umowy powinny być przejrzane nie tylko pod kątem legalności. Państwo w interesie polskiej gospodarki powinno zawiesić współpracę, a jeżeli to możliwe pomoc i gwarancje dla tych banków, które cynicznie rozpętały aferę. Będzie to niezwykle trudne, gdyż w sprawę zamieszani są ludzie politycznie i towarzysko związani z elitą władzy. Przed polskimi mediami i politykami zdanie, które jest testem odpowiedzialności i dojrzałości obywatelskiej. Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma może wkrótce odejść na polityczną emeryturę pod wpływem błędów jakie popełnił w pierwszych dniach urzędowania. Może jednak przejść do historii jeżeli będzie miał odwagę tę sprawę wyjaśnić. To będzie wymagało odwagi jaką miał pewien młody człowiek, który kiedyś niemal samotnie rzucił wyzwanie komunizmowi.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:50:45] • [IP: 92.42.113.***]

Zapisz się do PO oni dziela fuchami w Uzdrowisku. Tam lepiej płacą...

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:50:27] • [IP: 78.149.160.***]

Pijawka zawsze się przyssa do publicznych pieniędzy.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:48:33] • [IP: 87.96.82.***]

Co za problem, chyba potrafisz podnosić rączkę?

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:46:53] • [IP: 80.245.182.***]

Widzę wilcze oczy!

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:44:41] • [IP: 80.245.178.**]

Chryste Panie, a ja zasuwam jak dziki wół za 2 tys. Nie można więcej tych stanowisk menadżerskich stworzyć? Chętnie bym się załapała! Ach, prawda, nie należę do SLD... ;)

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:35:01] • [IP: 87.96.82.***]

Już z wyglądu widać, że ma lekceważący stosunek do nas mieszkańców - nigdy więcej.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:27:04] • [IP: 80.245.190.*]

No, jak juz lekarzy sie przywołuje to napewno Agatowska złamała prawo. Tylko analfabeta tego by nie potwierdzil.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:22:08] • [IP: 80.245.181.***]

Gosciu - napewno jestes z PO, PiS - przyczepiles sie Asi jak rzep psiego ogona. Napewno nie robi nic przeciw prawu

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:21:35] • [IP: 77.115.216.***]

Gościu z 21:01 i 21:10 - A może przydałby ci się lekarz?

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:17:55] • [IP: 83.21.0.***]

Ustawa mówi wyraźnie. Natomiast słowa Pana Karelusa są tak puste, ze nie powinniśmy przywiązywać do nich większej uwagi Prawo jest prawe. i wszyscy jesteśmy wobec niego równi. (bynajmniej w teorii) Zatem Agatowska powinna zostać powołana do odpowiedzialności aministracyjno prawnej

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:10:51] • [IP: 92.42.118.***]

A taka ładna jeszcze pare lat temu była, Mmmm...

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:10:29] • [IP: 83.31.179.***]

A może to prezio ma dość Agatowskiej, zauważcie, że atak orzeorowadził jego zaufany dziennikarz z Radia Szczecin Sławomir Orlik.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 21:01:06] • [IP: 217.97.193.***]

A może to prezio ma dość Agatowskiej, zauważcie, że atak orzeorowadził jego zaufany dziennikarz z Radia Szczecin Sławomir Orlik.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 20:55:03] • [IP: 217.97.193.***]

"no tak czysta semantyka".Zgadzam sie w pełni.Nie chce tego okreslać dosadniej, ponieważ musiałbym użyć słów niecenzuralnych. Partie nalezy zdelegalizować/utopia?/są to zwykłe koterie, towarzystwa wzajemnej adoracji i pociągania kasy.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 20:54:23] • [IP: 93.94.184.***]

obecnie pracuję jako menedżer do spraw turystyki i sportu w ośrodku ALE JAKIM ??HA HA HA

Gość • Wtorek [17.02.2009, 20:50:17] • [IP: 93.94.188.***]

poperam kolegę!!

Gość • Wtorek [17.02.2009, 20:47:49] • [IP: 80.245.188.***]

ludzie u oni w urzedie jeden drugiem do raczki i kieszonki daja a sesje to kupa smiechu. walek za walkiem goni i lewizna w dzialki i do skarbonki i sa nie tykalni

Gość • Wtorek [17.02.2009, 20:41:11] • [IP: 93.94.184.***]

no tak czysta semantyka: nie kierownik lecz menadżer, nie praca lecz doradztwo, nie łapówka lecz prezent, nie nepotyzm tylko kwalifikacje. A tak przy okazji 4, 5 tys za miesiąc - niezła fucha jako dodatkowe źródło dochodu

Gość • Wtorek [17.02.2009, 20:12:25] • [IP: 195.117.222.*]

[17.02.2009, 19:38] • [IP: 92.42.113.***] Źle interpretujesz. Robi wałki, to atakują.

Oglądasz 26-50 z 164
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■