POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.02.2009, 12:33:52] • Świnoujście

Karetki będą jeździć po zejściach dla pieszych

Karetki będą jeździć po zejściach dla pieszych

W ubiegłym roku karetki mały problem z wjazdem na plażę. Także z poruszaniem się po piachu. Zdarzyło się nawet, że plażowicze musieli pchać karetkę.(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

To pomysł urzędników na tymczasowe załatwienie sprawy braku porządnego wjazdu na plaże dla samochodów ratunkowych. Jest jeszcze koncepcja budowy drogi od strony ulicy Bałtyckiej albo zakup nowego ratowniczego samochodu terenowego. Zanim to nastąpi – karetki będą jeździć po kładkach dla pieszych.

Kierowcy pogotowia ratunkowego nie są zbyt przychylnie nastawieni do tego pomysłu. Oczywiście lepiej będzie im zjeżdżać po kładkach niż przez pół plaży pędzić karetką po piachu. Jednak, jak zauważają, na tych zejściach prowadzących na plażę nie będą mieć możliwości manewrów.

- Przecież nie będzie jak wycofać – mówi jeden z kierowców. – Będziemy wjeżdżać, czekać aż ktoś przybiegnie z chorym na noszach. Kładki mają dość wysokie progi na końcu, więc nie wiem czy zjedziemy do samego brzegu. A potem wyjeżdżać tyłem. Dość ekstremalne warunki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Czwartek [26.02.2009, 07:14:08] • [IP: 213.158.196.***]

w sprawie karetek na plaży. Nie wiem dlaczego tak trudno zrobić bezpieczną drogę dla karetek? Kilka lat temu widziałem jak karetka potrąciła dziecko na plaży bo nie ma żadnej wydzielonej strefy na dojazd. Może gdy wydarzy się nieszczęście to znów po tym fakcie będzie widać działania, ale wtedy powinno się ukarać decydentów.


Gość • Środa [18.02.2009, 07:42:08] • [IP: 83.5.196.**]

Brak architekta miasta. Architekt, urbanista powinien to korygować, a nie inżynier miasta, zwłaszcza z takim usposobieniem.Panie Żmurkiewicz, gdzie Pan ma oczy? To i tak idzie na Pana konto.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 23:45:12] • [IP: 92.42.119.***]

Rozwiążą sprawę jak ktoś nie daj boże kipnie w karetce zablokowanej na wjeździe albo przez taka szybką akcję straci sporo zdrowia i ktoś pozwie miasto

Gość • Wtorek [17.02.2009, 23:41:17] • [IP: 83.5.178.**]

Są potrzebne 4 takie wjazdy. Pirdzi- stołki w urzędzie od wielu lat nie potrafią tego rozwiązać. Premie biorą.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 23:31:10] • [IP: 83.5.178.**]

Pani Michalska od tylu lat nie ma koncepcji i sposobu rozwiązania tej pilnej sprawy. Prezydent osobiście odpowiada za bezpieczeństwo. Za dobór swojego personelu. Aut!

Gość • Wtorek [17.02.2009, 20:50:52] • [IP: 212.160.162.**]

Coś z tą piaszczystą plażą trza zrobić! Moim zdaniem piasek trzeba wywieźć, albo zalać betonem. A pogotowiu kupić helikopter.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 18:32:26] • [IP: 92.42.118.***]

Quad to jedno, ale zejścia porządne na plażę są potrzebne i tak- tak jak ktoś wcześniej napisał: dla niepełnosprawnych, dla rodziców (czemu tylko matek?:-P), a także dla rowerzystów, nienawidzę osobiście grzęznąć w piachu w drodze na plażę, a zawsze się tam wybieram na rowerze.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 17:01:15] • [IP: 92.42.118.***]

Przecież na wysokości Dolnej Odry już rozpoczęto budowę zjazdu na plażę. Wykonany kilka lat temu krwężnik drogi teraz przekwalifikowano na ławeczkę do zakładania obuwia dla wczasowiczów. Niezła konstrukcja ławeczki, jedyna w Europie, jesteśmy najlepsi! Może wygramy w następnym rankingu i jakiś przewodniczący odbierze puczhar.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 16:13:35] • [IP: 88.156.233.***]

Bla, bla, bla, Trzeba było się streścić, i napisać że wszystko będzie po staremu...

Gość • Wtorek [17.02.2009, 15:36:51] • [IP: 80.245.185.***]

TYLKO URZEDASY MOGA COS TAKIEGO WYMYŚLEC

Gość • Wtorek [17.02.2009, 14:50:55] • [IP: 83.23.132.***]

takiego quada można nawet wygrać tzn mogą to zrobić ratownicy w zawodach nivea. mój kolega jest ratownikiem w jarosławcu i tam, chyba 2 lata temu, żeńska reprezentacja ratowników okazała się najlepsza w Polsce i w nagrodę dostali właśnie quada. a jak nie to postarać się o jakieś dofinansowanie. zgodzę się z przedmówcą. to chyba najlepsze i najtańsze rozwiązanie

Gość • Wtorek [17.02.2009, 13:58:28] • [IP: 217.97.193.***]

I znów to samo. Urzędnicy z uporem pewnego czworonoga pchają na siłę swoje kosztowne i bezsensowne rozwiązanie. Czy nie lepiej wysłać ich do Ahlbecku, by zobaczyli jakie rozwiązania sprawdziły się u sąsiadów? Czy my zawsze musimy wyważać otwarte drzwi i uczyć się (kosztownie) na własnych błędach?? Quad z przyczepką, który dowiezie rannego każdym wejściem do promenady, gdzie będzie czekała prawdziwa karetka - to najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Jak samochód ma jeździć pomiędzy ludźmi leżącymi na plaży? A mały, zwrotny quad zawsze się przeciśnie.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 13:24:36] • [IP: 212.160.162.***]

najlepiej kupic ten terenowy samochód niz wjezdzac karetką na plaże, pzecież te samocody nie są przystosowane do jazdy po plaży, nasi urzędnicy wogóle nie myślą. Jak zrobią ten wjazd na plaże to w tedy kazdy bedzie wjezdzal samochodem bo plaza wieczorem nie jest strzezona. Wiec wysilcie swoje szare komórki, niech nasza świnoujska plaża wygląda na 21 wiek !!

małagosia • Wtorek [17.02.2009, 13:06:47] • [IP: 83.11.132.***]

Zgadzam się z moim przedmówcą. Uważam, że miast stać na zrobienie dwóch konkretnych wjazdów na plażę. Z jednego i z drugiego końca. Lepiej w ten sposób zagospodarować pieniądze niz robić po kilka rzędów bezsensownego oświetlenia jak np. przy przejściu na Garz.

Gość • Wtorek [17.02.2009, 13:06:01] • [IP: 80.54.123.**]

ten temat już był ostatnio. o co tu chodzi?

Gość • Wtorek [17.02.2009, 13:05:56] • [IP: 92.42.112.***]

Każde zejście na plażę powinno być zbudowane z kładek.Bardzo pomogło by to wszystkim.Zwłaszcza osobom niepełnosprawnym i mamom z wózkami.Tez uważam, że to nie jest wielki koszt i nie rozumiem skąd się bierze problem.Stać nas na kosztowne fontanny, tablice info a nie stać na podstawy...

Gość • Wtorek [17.02.2009, 12:45:05] • [IP: 92.42.118.***]

Ja tego nie rozumiem... Przecież zrobienie porządnych zjazdów na plażę, to naprawdę nie jest znów aż tak wielki wydatek, żeby miasto musiało szukać tak głupawych środków zastępczych:-|

Gość • Wtorek [17.02.2009, 12:36:36] • [IP: 93.94.184.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■