Pierwszym, który zmierzył się z Betlejemską Gwiazdą był Jan Kepler, który żył na przełomie XVI i XVII wieku. - Był gorącym zwolennikiem teorii kopernikowskiej. Uczony zasugerował, że blask gwiazdy nad Betlejem mógł być efektem zbliżenia na nieboskłonie Saturna i Jowisza. Astronom uznał, że Gwiazda Betlejemska to nic innego niż supernowa, będąca konsekwencją spotkania tych planet w 7 r. przed naszą erą. Dopiero w XIX wieku, gdy zrozumiano mechanizmy świecenia gwiazd teoria Keplera rozpadła się. Gwiazda supernowa, która rzekomo wybuchła w 7 roku przed naszą erą byłyby doskonałą kandydatką na Gwiazdę Betlejemską. Naukowcy nie natknęli się jednak nigdy na jej pozostałości. A, wobec tego, gwiazda prowadząca królów do Jezusa była czymś wyjątkowym - była to gwiazda niezwykła. Dlatego, próba pozbawienia jej świątecznej właściwości, z góry skazana jest na niepowodzenie. A dla naszych oczu i serc, znacznie zdrowszym i ubogacającym pozostaje zapatrzenie w wigilijne niebo. I nawet gdy migocą na nim tysiące gwiazd, ważna jest tylko ta jedna. Ta która zaprasza nas do Wigilii!
Sprawdziłem z ciekawości. Informacje w tym artykule znajdziemy w kilku naukowych opracowaniach. Wiadomo jednak, że komentatorzy mają z urzedu tytuł nadprofesora... mądrali
Czytałem wywiad z astronomem brytyjskim, opowiadał o zapisach stanu nieba starożytnych Chińczyków, którzy dziś mają renomę najlepszych ówczesnych rejestratorów zjawisk astronomicznych. Otóż kilka lat przed pierwszym rokiem tak zwanej naszej ery, czyli błędnie wyznaczonym rokiem urodzin Chrystusa (to skutek omyłki Dionizjusza Małego, o kilka lat) zanotowali Chińczcy wielkie światło, z ich perspektywy na zachodzie. Wiele wskazuje, że to była wspomniana gwiazda betlejemska. Podkreśam, Chinczycy są uważani za mistrzow obserwacji nieba, wydarzyło się wtedy na niebie coś szczególnego. Mam ten wywiad w jednym z ok.setki numerów tygodnikow w biblioteczce, może go odszukam, to podałbym nazwisko owego astronoma.
Oj, chyba ktoś kto to pisał zjadł bigos ze ŚMIESZNYMI GRZYBKAMI 😂😂😂 i odleciał totalnie w kosmos !