POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.12.2024, 16:02:47] • zachodniopomorskie

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

Kilkadziesiąt osób, kilka dni dyskusji o energetyce rozproszonej - to wszystko się działo w Opolu i u sąsiadów w Czechach w ramach Festiwalu Ekoenergetyki. Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE jest partnerem wydarzenia. Śląsk Opolski to miejsce ważne na gospodarczej i energetycznej mapie Polski.

Nagrody z Zachodniopomorskiego otrzymali: Gryficki Klaster Energii i Marzena Budnik - Ródź z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

- To bardzo ważne nagrody dla Pomorza Zachodniego. Siłą każdego regionu są ludzie tu pracujący, tu mieszkający - mówił Bogdan Jaroszewicz, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

W ramach konkursu ogólnopolskiego zostały wręczone nagrody.

Nagroda za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych

- ANIRO Sp. z o.o.
- MEB Technical sp. z o.o.
- Ryszard Zelent – Koordynator Gryfickiego Klastra Energii
- Stefan Rauber – Volta Polska sp. z o.o.

Wyróżnienie za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych:

- Axowind Europe sp.z o.o.
- VEOLIA Północ

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

Nagroda za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki – nominowani:

- ses Hydrogen
- dr hab. inż. Artur Bejger, prof. PM
- dr hab.. Antonina Kalinichenko, prof. UO
- dr hab. Iwona Jelonek prof. PŚl.
- prof. dr hab. inż., czł. rzeczywisty PAN Czesława Rosik-Dulewska

Wyróżnienie za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki

- Home Star sp. z o.o./Thermatec

Nagroda za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki:

- Fundacja EKON
- Respect Energy S.A.
- Stowarzyszenie Klaster METALIKA
- Aleksandra Drescher

Nagroda za zasługi samorządu w transformacji energetycznej:

- Gmina Miejska Lidzbark Warmiński
- Zbigniew Chrapkiewicz Wspólnota Mieszkaniowa Śląska 12

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

Wyróżnienie za zasługi samorządu w transformacji energetycznej:

- Gmina Chmielnik

Kapitula przyznała nagrodę Innovation AG za e-Fasiąg

Nagroda specjalna za całokształt osiągnięć w rozwoju ekoenergetyki

- Politechnika Opolska
- Doc. Ing. Jiří Cieńciała
- Marzena Budnik-Ródź
- Jarosław Kumięga
- Mariusz Świąder

Efasiąg w transporcie to nowa koncepcja, która łączy elementy mody i designu z nowoczesnymi rozwiązaniami transportowymi. Można to rozumieć jako innowacje, które nie tylko poprawiają funkcjonalność transportu, ale także estetykę turystycznych miast.

E-fasiąg w transporcie tworzy przestrzeń dla kreatywności oraz innowacji, dążąc do połączenia wygody, efektywności i estetyki. W miarę jak świat transportu ewoluuje, takie podejścia mogą przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności korzystania z różnych środków transportu.

Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Opolu. Najważniejsze wydarzenie ekologiczne w Polsce

fot. Organizator

Te argumenty na pewno wpłynęły na przyznanie przez Kapitułę nagrody Zielony Feniks w Opolu. Kapituła w składzie prof. dr hab. inż. Tomasz Boczar, Andrzej Jeżewski, dr inż. Wojciech Myślecki, Artur Ślimak, Marek Tobiacelli, prof. dr hab, inż. Krzysztof Urbaniec, Jacek Walski, dr hab. inż. Zbigniew Zapawicz, dr hab. inż. Grzegorz Żywica oraz prof. dr Fernando Colmenares - Quintero podjęła decyzję o nagrodzie dla E-fasiąga.

Nagroda Zielony Feniks przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 "Baśnie świąteczne" spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul. Piłsudskiego 15 Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego Wstęp wolny ■ Od 01 grudnia do 15 grudnia Wydarzenie "Udekorujmy wspólnie choinkę w Muzeum". Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wykonania ozdób choinkowych w kształcie zwierząt morskich, które zawieszone zostaną na choince znajdującej się w holu Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Prace prosimy dostarczyć do siedziby Muzeum, przy Placu Rybaka 1 Miejsce: Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Plac Rybaka 1 ■ Już 7 grudnia 2024 roku Świnoujście stanie się miejscem niezwykłej, zimowej atrakcji – jubileuszowej X Inwazji Morsujących Mikołajów, rozpocznie się paradą o godzinie 11:15 paradą, która wyruszy ze Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu. Uczestnicy, przebrani w charakterystyczne mikołajowe stroje, ruszą w kierunku plaży, gdzie odbędzie się najważniejsza część wydarzenia. Szczegółowy harmonogram imprezy przedstawia się następująco: - 11:15 – Parada Morsów ze Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22 - 11:45 – Powitanie uczestników na plaży - 11:50 – Wybór Miss i Mistera Morsujących Mikołajów oraz wręczenie nagród - 11:55 – Rozgrzewka, przygotowanie do kąpieli - 12:00 – 12:20 – Kąpiel morsów w zimnej wodzie - 12:30 – Blok integracyjny (ognisko, ciepłe posiłki) - 14:00 – Zakończenie ■ Już 7 grudnia, o godz. 13.00 zapraszamy na koncert pt. "Będzie Kolęda" oraz wystawę prac plastycznych Koła Plastycznego UTW (Instruktor Agnieszka Chrostowska). Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11, wstęp wolny. W Koncercie udział wezmą: Jerzy Piórski – gitara klasyczna - uczeń Studium Instrumentalnego MDK soliści studium wokalnego UTW: Halina Nowak, Leonarda Paczkowska, Maria Romanowska, Jan Adamski, Marian Łyskawa, chór mieszany Kantylena, zespól męski Chwaty, pod kierunkiem Barbary Okoń ■