Budowa obiektów w Koszalinie i Pyrzycach zakłada zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę budynku filii WSPR wraz z zagospodarowaniem terenu w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Z kolei w Drawsku Pomorskim jest to realizacja robót budowlanych dotyczących budowy filii WSPR wraz z zagospodarowaniem terenu.
Każda z zaplanowanych inwestycji ma zapewnić najlepsze możliwe warunki dla załogi ratowników medycznych oraz obsługi ambulansów. Nowe budynki będą nowoczesne i funkcjonalne, z przestronnymi garażami dla ambulansów oraz myjnią z dekontaminacją, komfortowym wyjazdem z obiektu oraz wygodnymi pokojami odpoczynku dla ratowników medycznych.
– Zachodniopomorskie pogotowie jest najlepsze w Polsce. Tworzy je doświadczony zespół ratowników medycznych, który powinien pracować w jak najlepszych warunkach. Budową kolejnych trzech siedzib Stacji domykamy proces modernizacyjny filii WSPR – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Inne pomieszczenia, które znajdą się w nowych filiach to m.in.: pomieszczenia socjalne, magazyn leków i sprzętu medycznego oraz tlenu. Pomieszczenia gospodarcze, magazynowe, pomieszczenie suszenia wierzchniej odzieży, archiwum itd. W planach budowy filii Koszalin ujęto również przestrzeń do organizacji szkoleń.
Nowa filia WSPR w Koszalinie powstanie na działce przy ul. Fałata, będzie to budynek dwukondygnacyjny. Podobnie w Pyrzycach, gdzie dwupoziomowa stacja zostanie wybudowana przy ul. Mickiewicza. Z kolei mieszkańcy Drawska Pomorskiego będą mogli obserwować postępy w pracach budowlanych przy ul. Chrobrego.
Skala tego budowlanego przedsięwzięcia pokazuje, jak prężnie rozwija się Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
– Chcemy jak najlepiej zadbać o zdrowie i życie mieszkańców całego województwa oraz wszystkich tych, którzy odwiedzają Pomorze Zachodnie – mówi Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Roman Pałka. – Misja niesienia pomocy popycha nas do nieustannego rozwoju. Przede wszystkim stawiamy na doskonalenie naszej kadry, jednak naturalnym etapem rozwoju, jest także sukcesywne polepszanie warunków ich pracy. Głęboko wierzę w to, że budowa nowych filii zagwarantuje świadczenie usług z zakresu ratownictwa medycznego, na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie.
Koszt inwestycji wynoszącej 39 542 377,02 zł zostanie częściowo pokryty z dofinansowania rządowego w ramach programu „Polski Ład” w wysokości 30 mln złotych. Druga część środków, czyli 9 542 377,02 zł pochodzi ze środków Urzędu Marszałkowskiego.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego