POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.11.2024, 15:40:01] • zachodniopomorskie

Do kogo w tym roku trafi literacki bursztyn?

Który z pięciu nominowanych autorów odbierze statuetkę i zostanie tegorocznym zwycięzcą nagrody literackiej „Jantar” ufundowanej przez marszałka województwa? Tego dowiemy się podczas uroczystej gali, 23 listopada br., w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Wydarzenie to będzie jednym z punktów programu XII Festiwalu Czytania „Odkrywcy Wyobraźni”.

W V edycji konkursu o nagrodę literacką „Jantar” starało się 29 książek opublikowanych w 2023 roku i reprezentujących wszystkie wymienione w regulaminie gatunki literackie. Werdyktem jury wyróżnione zostały dwie powieści i trzy tomiki poetyckie. Nominacje te otrzymali: Cezary Sikorski za „Hotel Mariański”, Konrad Wojtyła za „Scherzofrenię”, Inga Iwasiów za „Późne życie”, Artur Daniel Liskowacki za „Do żywego”, Alan Sasinowski za „Chłopca w ogniu”. Spotkania z tegorocznymi finalistami nagrody „Jantar” odbędą się 23 listopada br. (szczegóły na stronie: https://festiwalczytania.pl/program).

Nagroda literacka tegorocznemu laureatowi zostanie wręczona podczas gali, 23 listopada br. o godz. 18, w Książnicy Pomorskiej, w Sali pod Piramidą.

Nagroda „Jantar” przyznawana jest corocznie, począwszy od 2020 roku, za książki wydane w roku poprzedzającym, napisane przez autorów mieszkających na Pomorzu Zachodnim lub z nim związanych. Obejmuje pozycje bez podziałów gatunkowych:  tomy prozy, poezji, reportażu, biografii, esej i szeroko rozumianą humanistykę o walorach literackich. Laureat otrzymuje statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

Biuro Prasowe
Małgorzata Muszyńska
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■