POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [02.10.2024, 13:28:45] • Świnoujście

Kolumbarium na cmentarzu w Świnoujściu jest już gotowe

Kolumbarium na cmentarzu w Świnoujściu jest już gotowe

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Na cmentarzu komunalnym w Świnoujściu zakończyła się budowa kolumbarium. Jest to trzecie i największe na całym naszym cmentarzu kolumbarium. Ma w sumie 380 nisz na 2 i 4 urny. Powstało w nowej części cmentarza komunalnego.

Kremacja i pochówki są coraz częstszym wyborem w Świnoujściu. Dlatego budowa kolejnego kolumbarium to z jednej strony odpowiedź na zapotrzebowanie, a z drugiej - sposób pozwalający zaoszczędzić miejsce na cmentarzu.

Nowe kolumbarium ma elegancki wygląd, jest wykonane z kamienia naturalnego i będzie korespondowało z nastrojem zadumy jaki powinien być właśnie w takich miejscach.

Kolumbarium na cmentarzu w Świnoujściu jest już gotowe

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Projekt zakładał podzielenie placu, na którym zostały wybudowane kolumbaria, alejką łączącą istniejące ciągi pieszo-jezdne, dzięki czemu zostały wydzielone dwa wnętrza zagospodarowane ścianami kolumbariów. Pośrodku dwóch wnętrz znajdują się dwie „wysepki”, każda z 4 kolumnami oświetleniowymi oraz czterema ławkami parkowymi.

Wykonawcą była spółka Świat z Granitu Sp. z o.o. ze Szczecina. Koszt budowy wyniósł blisko 1,6 mln złotych.


źródło: swinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Środa [02.10.2024, 13:50:33] • [IP: 185.210.38.***]

Kiedy będzie kaplica na drugim cmentarzu? Taki problem postawić chociaż kontener z krzyżem? Naprawdę nie rozumiem

Gość • Środa [02.10.2024, 14:00:37] • [IP: 188.147.65.*]

Kto jeszcze żywy, zapraszamy! Tu mamy lokale z gwarancją na 20 lat, bo potem może przyjść MINISTRA Ekologicznej Zielonej Wieczności, która nie tylko będzie w szkole wycinać tym razem nie Sienkiewicza, nie " antyniemieckiego" Prusa, ale nieekologiczne powieści a też i groby niespełniające wytycznych

Gość • Środa [02.10.2024, 14:04:01] • [IP: 178.238.246.**]

Proszę podać cenę nisz, bardzo ładne, ale ile trzeba zapłacić ?🤔

Gość • Środa [02.10.2024, 14:07:45] • [IP: 78.10.206.**]

W życiu bym nie chciał spocząć w takim paczkomacie...

VANESA • Środa [02.10.2024, 14:20:02] • [IP: 88.156.232.***]

Doczekaliśmy się. DZIĘKUJEMY!

Gość • Środa [02.10.2024, 14:38:15] • [IP: 88.218.253.**]

Na cmentarzu też betonoza.

Gość • Środa [02.10.2024, 14:57:48] • [IP: 178.238.245.**]

to aktualne zdjęcia czy wizualizacja ?

Gość • Środa [02.10.2024, 15:41:04] • [IP: 176.221.125.**]

Na miesiąc wystarczy ?

Gość • Środa [02.10.2024, 15:49:36] • [IP: 2.106.93.**]

Ale to szpetne…., I jak tam stać w dniu 1 listopada z rodziną i modlić się?? Chyba dyżury trzeba ustalać :(

Gość • Środa [02.10.2024, 16:38:05] • [IP: 91.94.23.***]

Na rok może wystarczy 🤔

Gość • Środa [02.10.2024, 16:38:08] • [IP: 88.156.235.***]

nie chciałbym leżec po śmierci w czyms przypominającym blokowisko z prl lub paczkomaty Inpost

Gość • Środa [02.10.2024, 17:20:26] • [IP: 188.147.65.*]

16:38 • 88.156.235.*** Dobre! Świetne porównanie z paczkomatami!

Gość • Środa [02.10.2024, 17:45:18] • [IP: 188.147.77.**]

Na Cmentarzu też betonoza - drzewa uschły, miejsce na klomb z kwiatami i zielenią, które znajduje się w pobliżu Kolumbarium zostało wybrukowane kostką brukową.

Gość • Środa [02.10.2024, 17:54:35] • [IP: 188.147.77.**]

Na cmentarzu brak systematycznej opieki nad zielenią - trawą i młodymi drzewami, które usychają i chorują. Nikt tego nie ogarnia. A zakład odpowiedzialny za czystość na cmentarzu najczęściej w piątki pyli podczas przeładunku odpadów budowlanych. W poprzedni piątek ludzie uciekali z cmentarza w popłochu, przed chmurą pyłu.

Gość • Środa [02.10.2024, 18:08:22] • [IP: 178.238.251.***]

Wysyłka w zaświaty.

Gość • Środa [02.10.2024, 18:17:42] • [IP: 176.111.25.***]

Bardzo dziękujemy poprzednim władzom za realizację tak potrzebnej inwestycji.

Gość • Środa [02.10.2024, 18:33:18] • [IP: 2.106.93.**]

Nieźle się wycenili. Pewnie kontrakt życia

Gość • Środa [02.10.2024, 18:41:54] • [IP: 188.147.65.*]

Zarząd cmentarza zamiast zrobic prostą techniczną korektę furtek, bram, by otwierały się NA ZEWNĄTRZ, połączone na dodatek sprężyną - tak, by nie wchodziły dziki, woli pisać odezwy do nawiedzających cmentarz mieszkańcòw, by zamykali bramy (niejeden raz zresztą z trudem, jest taka trudna zasuwka w sektorze blisko wojska, od str.Steyera) - stale ktoś się pojawia, kto jednak nie zamknie bramki, więc odezwy nie pomagają. Zarząd najwidoczniej ma w. .pie te groby, to miejsce, skoro toleruje taki stan.

Gość • Środa [02.10.2024, 19:14:06] • [IP: 89.114.65.***]

Prochomaty

Gość • Środa [02.10.2024, 19:36:59] • [IP: 176.221.124.**]

Fajne paczkomaty

Gość • Środa [02.10.2024, 19:40:57] • [IP: 178.238.249.***]

jaki okres czasu na tą szufladkę jest przwidzany 20-40 lat?

Gość • Środa [02.10.2024, 19:54:09] • [IP: 62.69.229.**]

No to jak jest tyle wolnych miejsc, to popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem!

Gość • Środa [02.10.2024, 19:58:11] • [IP: 88.218.255.***]

zrobcie kaplice a nie ze starej przejazd przez ulice...

Gość • Środa [02.10.2024, 20:46:33] • [IP: 176.221.125.**]

To że budują takie miejsca pochówku to dobrze tylko mam jasno zastrzeżenie, dlaczego te budowle nie mają daszków chroniących przed opadami deszczu czy śniegu, pytam dlatego że widok opadniętych płytek w starych kolumbariach jest przykry a remonty kosztują studia w starożytności budowano solidnie pomimo że nie mieli sprzętu i są budowle które mają po parę tysięcy lat i perspektywę następnych lat chyba że zanieczyszczenia powietrza noszące kwasy których kiedy nie było zniszczą i te starożytne budowle. Daszki chroniące przed zwłaszcza wodą może uchronią a nasz że lepszym pomysłem jest budowla z przeszklonym dachem z grubego szkła samoczyszczącego Koszt by wzrósł ale remonty by.odpadly i przy projektowaniu następnych budowli tego typu można by uwzględnić o ile te daszki spełnią swoją rolę a spełnia gdyż każdy dom nawet dla tych którzy tam zostaną na wieczność ma dach.

Gość • Środa [02.10.2024, 20:59:31] • [IP: 176.221.125.***]

Ogrodzenie pierwszego cmentarza wymaga całkowitej wymiany włącznie z bramkami, od tego należy zacząć i będzie spokój z dzikami.Mam nadzieję że już czas się tym problemem zająć.Mysle że większość mieszkańców myśli tak samo i jest za moim spostrzeżeniem.

Oglądasz 1-25 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■